Jump to content
Lucian

In varsta de 130 de ani

Recommended Posts

Asta e ca in bancul ala cu batranul :

Se duce un batran de 80 de ani la banca si cere sa i se acorde un credit, la care functionara suspicioasa zice ca nu poate sa-i acorde credit fara aiba vre-un girant ceva, ca la varsta lui de 80 de ani... niciodata nu se stie. Nici o problema raspunde acesta, il pun pe tata sa-mi fie girant. Casierita putin contrariata il intreaba pe acesta cati ani are tatal lui si de ce ii trebuie la varsta asta atatia bani. Tata are 125 de ani, dar nu-i pentru el imprumutul, e pentru bunicul meu, vrea sa se insoare. Casierita speriata :o , dar cati ani are bunicul dumnevoastra ? Pai are 170, raspunde batranul. Cum?! si la 170 de ani ii mai arde sa se insoare ?!!? Pai... sa vedeti... ca el nu prea vrea sa se insoare, da stiti, il imping parintii.

:)))) super bun bancul

Link to comment

cred ca ar trebui "studiata" sa aflam cum se comporta organismul uman la acei parametrii, pfff 130 de ani :dooh:

eu cred ca nivelul adrenalinei e foarte ridicat ...

Niciodata nu mi-au placut oamenii (prea) batrani -iaks. Ii compatimesc pe cei care au grija de ei (bine, nici lor nu cred ca le e prea bine in pielea lor, dar mnoh nu poate sa-si bage cutitu in inima) ...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...