Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Marvin, intinde-o de-aici ca s-ar putea sa te injure cativa. Nu te mai baga in seama degeaba.

@Crynow: mda si mie mi-a luat ceva sa imi dau seama ca hi5 e cronica noua. Cel mai dobitoc nume posibil. Oricum, probabil ca n-ai mai jucat de ceva timp. Daca ar fi sa-ti fac rezumat.. Freya are partile bune si partile proaste.. Partea buna este ca a reparat experimentele retardate care au debalansat in gracia, asa ca e o cronica aproape la fel de balansata ca si hellbound, in special dpdv al 1v1-lui. In afara faptului ca tancii sunt retardati in oly. Mai ales paladinul. In loc sa-l nerfuiasca l-au boostat si mai mult. Partea proasta este ca o sa-ti dea senzatia de summon pokemon si de joc foarte mare al bulanului.

De exemplu cum eu joc ghost hunter, am luat ghost walking care da speed, skill land, evasion, skill evasion etc. Poanta e ca am avut norocul sa dau evade la 10 skilluri (nu exagerez) unul dupa altul, si am avut ghinionul si sa imi infiga careva 4 high-power skills si sa mor in 2 secunde. Deci e cu du-te-vino. Destro-ul a luat un rush skill ceea ce il face foarte bun.. Daggerii au efectiv invis de 30 secunde.. Doar summonerii au ramas in urma.

Pw-ul are 75% skill evade, gh-ul are 60, th-ul are 40. Th-ul nu mai e bun de absolut nimic btw. Tyrantu e foarte bun, soul houndul la fel. Si daggerii in general te rup in bucati daca au ajuns in spatele tau. Trick/switch/bluff land rate in schimb lasa de dorit. Oricum, crit backstab = kill in 90% din cazuri pe magi daca ai un enchant decent pe el.

Btw: sa nu te sperii, dar in hi5 bounty hunters devin daggeri in adevaratul sens al cuvantului. Dagger mastery si 2 dagger skills. Sigur, nimic mai mult, dar e destul de deplasat sa iti frece un stun cu bluntul si apoi sa te manance cu backstabul.

Freya am jucat pe un java high rate, da-ti seama ce stiu despre cronica :D

E bine ca au ajuns si orcii buni de ceva. Si legat de trick/switch e normal sa aibe land rate mic, doar sunt skills de 2nd class :D, curios totusi de bluff (get some epics).

Am vrut sa ma apuc de joc acu cateva saptamani dar ... nu mai am absolut nici o tragere de inima :(

Link to comment

Ce face fetele?

Deschide si RPG-ul un nou server de h5, o sa joace cineva pe acolo?

Stiti ca puteti face enchant la switch si trick right? deci nu e problema cu land la aceste skills. Cat despre H5 e fain ca poti farma vesper + other shits just by spoil :D .

Cand se deschide dati si voi un pm pe forum sau IG: Mariuca (dorf stabber)

Link to comment

pe 17 se deschide l2 insomnia c5 rates x5 si pe 1 iulie se deschide noul server in reteaua dexternet gracia finall offi like. WF-u merge pe insomnia sub forma a 3 clan parties, vreo sansa sa dau de voi pe insomnia? :)

Ba io n-am mai jucat C5, am trecut de la C4 la interlude direct, asa ca nu mai stiu exact, dar in c5 nu ai sub skills and shiet, nu? Subclasele le faci ca ... ? ( de farmec ). Si parca C5 = Destro/archers/daggers era, nu ?!

Link to comment

fata de c4, c5 e cel cu reuse mare la sleep, baga trance, major heal, si restu skilelor noi, dar nu ai augmente. skills de sub se baga mai tarziu de asemenea. deci ce ai pe clasa ta, cu aia te bati.

se baga pagan, mos, stakato nest. frintezza. clan lvl8 + royale si knights + academy, clan skills.

se baga cursed weapons. se adauga rune castle, schuttgart castle...

Link to comment

Exact. Cursed weapons numai zariche. Akamanah a fost bagat in ct1 odata cu kamalolii afaik.

E o cronica foarte balansata ca 1v1. Pe daggeri trick/switch/bluff prind 80%, adica lineage-ul ala clasic. In mass pvp totusi se schimba povestea. E ca in c4, archers full stacked -> 1 crit kill. Sa fie si pr cu deadeye si epice. Pai te arde la cacao.

In c5 parca au pus rapid fire pe sr. Ca pe c4 dupa ce ca era vai de capul lui la farm era slaban si in pvp.

Crynow, te apuci de insomnia?

Link to comment

Mersi baietii. Da, ma apuc de insomnia daca gasim cardi/ee pentru CP :))) si voi juca seveseu cu sub de destro. Au ales un polac ca si arcas (in locul meu), CARCALAC STF BAAAA (daca ma icitesti forumu asta din gand in gand }{ )

Doar ca e C5 ma apuc iar de L2, i'd love to go back to basics ... si mi-e dor de un pvp cu C-uri si arcasi neb00ni in doom si bop ce dau crit de 3k :D

MEAM IS CURIOS CUM A SA FIE ASTIA, CA EU CA SWS MA DOARE LA CARAS DE GEAR, SI TINAND CONT DE VECHILE POLITICI ALE WF-ULUI NU SUNT ACCEPTATI AIA DE JOACA CU SPOILER IN AFARA CLAMULUI h@h@h@h@h@. si din cate am citit nici macar 2 pc-uri pe acelasi IP nu sunt permise, deci ... looking forward to see the shit goin' on

Link to comment

Eu teoretic sunt leader la al doilea cp din fostul clan cu care am avut alianta, dar cred ca o sa cresc on my own.

Ma fac EE numai daca fac pagans temple sa mearga. Altfel intru aw like the old times lol solo catacombs daca-mi gasesc un buffer. De fapt daca o sa lase dual box cresc in paralel un EE sa pot face powerlvl in rift.

In rift iti trebuie party de minim x persoane sau doar party? Stiu ca 3 am fost dar 2 nu prea cred ca am vazut.

Link to comment

Eu teoretic sunt leader la al doilea cp din fostul clan cu care am avut alianta, dar cred ca o sa cresc on my own.

Ma fac EE numai daca fac pagans temple sa mearga. Altfel intru aw like the old times lol solo catacombs daca-mi gasesc un buffer. De fapt daca o sa lase dual box cresc in paralel un EE sa pot face powerlvl in rift.

In rift iti trebuie party de minim x persoane sau doar party? Stiu ca 3 am fost dar 2 nu prea cred ca am vazut.

cum adica sa nu poti juca dual box? eu trebuie sa joc sk+pp+se+bd in caz ca nu intra andrei si restul clanului :))

Link to comment

Nu stiu unde am auzit ca inca se gandesc daca sa permita multi box sau nu. Daca nu permit o sa fie de caca si nu cred ca intru.

uhm au fost foarte clari ca nu o sa permita dualbox ..

btw crainau .. daca tu si grupul tau aveti de gand sa jucati cat de cat serios .. i can prob play cardi for you ^_^ .. i`m all abbout playing daca prind parte de un grup fain de oameni ( sa am cu cine rade / face caterinca pe vreun vent or sumeffin` )

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...