Jump to content
adytzu32

Copil la comanda

Recommended Posts

Acum cateva minute am vazut la un post TV ca medicii au reusit sa dezlege un mister vechi de tot:Copii la comanda

Primul copil va fi "livrat" anul viitor.In ce consta aceasta livrare:

Mama isi alege culoare ochilor etc si ceva cu un ovul(nu prea am inteles)si insemineaza ovulul in "domiciliul"mamei.

Mie mi se pare o aberatie:sa faci copii la comanda :blink:

Link to comment

Ehh.. ba este ..acest copil este unul normal

Ex:2 oameni se iubesc foarte mult, dar nu pot face copii deoarece barbatul este steril..majoritatea cuplurilor se destrama din cauza asta dar unele raman impreuna folosind aceasta forma de insamntare in "vitro" parca ii zicea .

Link to comment

Acum cateva minute am vazut la un post TV ca medicii au reusit sa dezlege un mister vechi de tot:Copii la comanda

Primul copil va fi "livrat" anul viitor.In ce consta aceasta livrare:

Mama isi alege culoare ochilor etc si ceva cu un ovul(nu prea am inteles)si insemineaza ovulul in "domiciliul"mamei.

Mie mi se pare o aberatie:sa faci copii la comanda :blink:

Eu stiam ca metoda respectiva se va aplica pentru evitarea nasterii copiilor cu probleme,nu pentru "creearea" unui copil din punct de vedere fizic.

Link to comment
Guest Xspeed

si cand ies 2 lipiti unu de celalalt inseamna ca Dumnezeu ATOTPUTERNICUL MEGA HYPER GODLIKE POWERFULL IMBA a vrut sa iasa asa? :crazy:

think again h4x0r :hair:

nu

inseamna ca dumnezeu-lui tau nu ii pasa

Link to comment

O clinică de fertilizare in vitro din Statele Unite a declanşat o adevărată controversă publică după ce le-a oferit viitorilor părinţi posibilitatea de selecta o serie de trăsături ale copiiilor, precum culoarea ochilor sau a părului.

Tehnologia se bazează pe Diagnosticul Genetic Preimplantar - o procedura de testare, folosită pentru detectarea embrionilor nesănătoşi înainte de implantare. Doctorii selectează un embrion fără defecte genetice - sau, în acest caz, un embrion cu trăsăturile dorite de părinţi, precum ochi albaştri şi părul blond - pe care îl implantează ulterior. Primul copil cu trăsături pre-selectionate se va naşte anul viitor. Însă experţii britanici pun în discuţie moralitatea acestui demers, copiii riscând să ajungă nişte mărfuri. "Dacă ajugem la momentul în care putem decide care combinaţie de gene este responsabilă pentru ochii albaştri şi părul blond, ce se va alege cu toţi ceilalţi embrioni care se vor dezvolta în oameni roşcaţi cu ochi verzi, aşa cum sunt eu?", s-a întrebat dr. Gillian Lockwood, expert britanic în domeniul fertilizării artificiale. În Marea Britanie, deocamdată selecţia sexului copilului este interzisă, fiind permise doar decizii care au legătură cu sănătatea viitorului copil.

@cam asta e adevarata stire.

@@ nu e vorba de nici o inseminare artificiala.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...