Jump to content
Miri

Atentat atipic la Bagdad : 24 de copii ucisi

Recommended Posts

Atentat deosebit de sangeros în Irak : 24 de copii au fost ucisi miercuri în urma exploziei unei masini – capcana în zona capitalei Bagdad. Copiii inconjurasera mai multi soldati americani care le imparteau dulciuri, moment în care o masina a sarit în aer la cativa metri distanta. Alti 20 de micuti au fost raniti în urma acestui atentat. Un atac similar s-a petrecut în septembrie anul trecut, cand 37 de copii au fost ucisi în conditii similare în vestul Bagdadului.

Sursa: Radio Delta rfi

Link to comment
Guest LoLz0o0r

Pacat...copii nu aveau nicio vina va dati seama ca masina aia a venit inspre soldati lovindu`i si pe copii...

PS:Uitati`va la knd s`a deschis topicul 13.06.2005.

Link to comment

si daca era din 2005, de ce ai mai postat?

damn error..

ceri warn? sigur, daca ai vedea, a fost o eroare.. deoarece al 2-lea post a fost facut inaintea primului

nu scrie niciunde ca nu ai voie, dar e ilogic ceea ce faci, stirea a fost in 2005, nu inteleg ce legatura are cu vremurile noastre

Link to comment
Guest LoLz0o0r

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Cer warn pt u ca ai faqt double posting

ON:Ce daca e din 2005? Scrie undeva ca n`am voie?

Link to comment

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Cer warn pt u ca ai faqt double posting

ON:Ce daca e din 2005? Scrie undeva ca n`am voie?

Mai degraba disable posting pentru tine din 2 motive:

- nu este, in general, acceptata "dezgroparea" topicurilor vechi (exceptia fiind momentul in care subiectul respectiv este din nou "de actualitate");

- esti extrem de violent cu limba romana, iar declinarea posibilitatii de a mai posta poate te-ar incuraja sa iti mai reduci din lacunele in acest domeniu.

Link to comment

LoLz0o0r Warn Up: mi-ai umplut sectiunea in decurs de 1 ora cu cel putin 15 posturi(dintre care 40% sunt total inutile)!

Wanksta Warn Up: te-am mai atentionat de cateva ori sa nu postezi daca nu ai pareri legate de subiect!

kuumba2: ms de ajutor, dar ma descurc si singur. Fiind prima oara cand postul tau nu este legat de subiect nu primesti warn, insa data viitoare vei lua si tu!

Adaugat Jul 13 2005, 01:45

[inchis] pe motivul: O stire de cu o vechime de aproximativ 5 ani nu se poate considera o actualitate :) .

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...