Jump to content
Guest doom_chief

rockul

Recommended Posts

Guest doom_chief

sa va spun ce am facut ieri m am dus cu chitara in centrul orasului si am inceput sa cant o ora pentru bani!mi s a dat doar 10.000 si unu' m a injurat sad.gif asta e viata

Link to comment
Share on other sites

Guest doom_chief

ioi sper sa mi aprecitati concertele ambulante din metrou;ma simt bine cand sunt apreciat;dati cu bani dati cu bani da nu de aia grei ca mi rupeti coastele! eusa_dance.gif

si da as impusca pe manelisti netrebnici qleft1.gif

foloseste edit

Edited by Luc
Link to comment
Share on other sites

Lol man... asta e umilintza... sa canti rock pentru bani...

Rock is the essence of life... it can be found everywhere... it's like tasting the life with A HUGE spoon...

Withouth rock, there wouldn't be anywthing... rock is everything biggrin.gif

Rock on dude!

PS: de curiozitate, de melodii cantai?

Daca, cantai melodii de fete(rasmus, him) normal ca nu primejti bani biggrin.gif

Poate iti luai si un cap in gura de la vreun rocker mai hardcore smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Lol man... asta e umilintza... sa canti rock pentru bani...

Rock is the essence of life... it can be found everywhere... it's like tasting the life with A HUGE spoon...

Withouth rock, there wouldn't be anywthing... rock is everything biggrin.gif

Rock on dude!

PS: de curiozitate, de melodii cantai?

Daca,  cantai melodii de fete(rasmus, him) normal ca nu primejti bani biggrin.gif

Poate iti luai si un cap in gura de la vreun rocker mai hardcore smile.gif

It's eating life with a big spoon biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Ce aveti oameni buni cu el.Dupa parerea mea e de apreciat atata timp cat face ceva pt. bani.

Nu stiu cati dintre noi ar fii avut curajul lui si ne-am fii incalcat orgoliul si mandria noastra sa iesim cu chitara in strada .

Decat sa dau la un pui de tigan care nu stie sa zica decat ''da-mi si mie ,trait-ar familia ta '' mai bine i-as da lui .In Craiova erau cativa baieti care faceau asta si chiar castigau ceva banisori .

Si nu cred ca nu stie sa cante ca altfel nu s-ar fii dus,garantez.

Frate toata stima mea.

Link to comment
Share on other sites

Ma refeream logic la ceva cinstit .

La hoti e alta mancare de peste ,nu poti sa-i apreciezi,sau poate tu poti.

Sunt sigur ca ai inteles ce vruiam sa spun dar de trebuia sa scrii ceva .

Puteai sa scrii si tu daca esti de aceiasi parere sau nu .

Link to comment
Share on other sites

Guest doom_chief

va multumesc de aprecieri;cei 10.000 care i-am primit au fost tot de la un rocker(care nu l cunosteam)injuraturile de la niste taximetristi colorati

Link to comment
Share on other sites

iertati-=l pe scream,e mai prost de felu' lui BangHead.gif

bravo ma ca-ncerci sa scoti un ban singur,iti zic eu din chestia asta mai inveti sa cantzi la chitara,am facut si eu asa acum 2 ani biggrin.gif ,si nu pt bani,pt experienta.... wink.gif

Link to comment
Share on other sites

LoL....pai sa`ti spun...am vazut si eu cum se manifesta.... BangHead.gif  BangHead.gif  BangHead.gif

Pun pariu ca multi nu vor sa auda de rock doar pt modul de a te manifesta pe acest gen de muzica, deja le genereaza repulsie.

In Craiova am vazut de mai multe ori un tip de canta pe strada, dar nu rock, de obicei balade romanesti, "welcome to the hotel California" etc si isi facea ceva bani. Cutia chitarii e cam de fiecare data plina, hartii si pocnetzi. Tipu are si voce eusa_whistle.gif

P.S: Nu mi se pare deloc umilitor ci OK

Link to comment
Share on other sites

BV doom chief! Mijto k ai avut curaj sa iesi in strada si sa canti! Nu e rusine! Aici la Galati pe faleza e un loc unde vin chitaristii si canta impreuna din cand in cand, de cele mai multe ori nu pentru bani ci pentru distractie.(chitarist nu e intotdeauna = cu rocker/ metalist/ satanist) Poti sa canti si pentru bani si nu e nici o rusine in asta! (bine,... acuma nu canti si tu chiar pe strada sau in mijlocu` pietei smile.gif) ) Vreau sa te intreb 1 lucru: ce melodii ai cantat?

Link to comment
Share on other sites

Guest doom_chief

mersi m_manson ca tu apreciezi rockeri nu ca unii manelisti tipatori biggrin.gif nu am cantat vocal si am cantat niste melodii Rock mai usoare facute special pt a fi cantate n strada

ps:scream is a ...... gutza lover

Link to comment
Share on other sites

prost eshti u ma....vezi ca eu nu te`am jignit pe tine

nu conteaza,te jignesc eu banana.gif

ie-te eu ca roaker de 2 lei,in general ascult black/death/grind/gore ,prefer death-ul organic,raw-black-ul,nu agreez metalistii,n-am inceput cu metal deci n-o s-asculta metal(heavy metal etc),ma refer la metalul pur,ca si dm/bm e metal (m=metal) smile.gif ,ascult de 5 ani,am avut plete,am cantat cu chitara pe strazi,am formatie la care-s solist banana.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...