Jump to content
-HoneyBfly-

Motorola lansează telefonul din sticle de apă reciclate

Recommended Posts

Modelul MOTO W233 Renew a fost prezentat, joi, la salonul CES de la Las Vegas. Telefonul este un produs 100% ecologic, din sticle de plastic reciclate, potrivit rtl.be.

Chiar şi ambalajul telefonului va fi confecţionat din hârtie reciclabilă.

"Astăzi, resursele naturale, energia şi timpul sunt mai preţioase ca oricând, a declarat reprezentantul companiei, justificând apariţia unui asemenea terminal.

Imagine IPB

Imagine IPB

"Emisiile de CO2, produse în urma fabricării şi distribuirii acestui telefon, sunt compensate de investiţiile făcute în sursele de energie regenerabile", au spus cei de la Motorola.

Sursa

Link to comment

telefonul nu arata rau , dar partea plina a paharului , pe care unii care au postat aici sunt prea incompetenti sa o vada ,e ca e 100% ecologic si e un inceput pentru un plus mare in favoarea planetei noastre , jeez "n`as da banii , arata naspa , vai shamar" .. get a life!!

Link to comment

telefonul nu arata rau , dar partea plina a paharului , pe care unii care au postat aici sunt prea incompetenti sa o vada ,e ca e 100% ecologic si e un inceput pentru un plus mare in favoarea planetei noastre , jeez "n`as da banii , arata naspa , vai shamar" .. get a life!!

daca unuia nu ii place e incompetent?

esti caz pierdut,inscrie'te in asociatiile pentru salvarea planetei,canta cu ei despre frumusetile verzi.

nu'mi place,nu mi'as lua..e un punct de vedere,obisnuieste'te cu ideea ca nu toti gandesc ca tine.

Link to comment

ai grija cu insultele da ? daca mai citesti odata o sa observi ce am zis defapt, daca nu , mai iesi din bucuresti si mai ia o gura de aer curat. NU am zis nimic despre ideea ca tu il urasti ca design , ci de ideea ca unii de aici nici macar nu au luat in calcul ca e 100% ecologic , si incepeau sa faca misto ca vezidoamne o sa apara masini din hartie igienica si asa mai departe , ceea ce rezulta ca ei sunt inconstienti in ce stadiu e poluarea pe pamant. grow up!

Si nu o sa merg sa dansez hora ecologiei' cu altii de mana , ci o sa ma bucur cand marile firme o sa inceapa sa faca produse ecologice la fel ca si Motorola cu telefonul asta , nu o sa zic " pha , vai shamar , maine o sa avem masina din hartie igienica si televizoare din carton reconstruit " ci un simplu si meritat Mersi! lor ca se gandesc pentru noi toti.

Link to comment

ai grija cu insultele da ? daca mai citesti odata o sa observi ce am zis defapt, daca nu , mai iesi din bucuresti si mai ia o gura de aer curat. NU am zis nimic despre ideea ca tu il urasti ca design , ci de ideea ca unii de aici nici macar nu au luat in calcul ca e 100% ecologic , si incepeau sa faca misto ca vezidoamne o sa apara masini din hartie igienica si asa mai departe , ceea ce rezulta ca ei sunt inconstienti in ce stadiu e poluarea pe pamant. grow up!

Si nu o sa merg sa dansez hora ecologiei' cu altii de mana , ci o sa ma bucur cand marile firme o sa inceapa sa faca produse ecologice la fel ca si Motorola cu telefonul asta , nu o sa zic " pha , vai shamar , maine o sa avem masina din hartie igienica si televizoare din carton reconstruit " ci un simplu si meritat Mersi! lor ca se gandesc pentru noi toti.

hai da-ma dracu, daca si telefonul asta care are probabil un cost de productie nesemnificativ ( IN PLINA CRIZA FINANCIARA ) a fost facut cu scopul principal de a nu polua... :rofl1:

astia iti cer bani pe gunoi si tu le zici mersi, mai tragi un joc pe super-mega-uber pc-ul tau care nu polueaza deloc fiindca e prea smecher sau mai dai un mesaj pe de iphone-ul tau total ecologic, apoi vii pe forum sa ne spui cat de incompetenti suntem ca nu apreciem sticla asta cu butoane care te-a facut sa respiri din nou ca o balerina :( k

asta mai lipsea ma, sa vina unu obsedat dupa tot ce e de ultima generatie si sa-mi zica mie cat de neecologic sunt, vai si amar

Link to comment

hai da-ma dracu, daca si telefonul asta care are probabil un cost de productie nesemnificativ ( IN PLINA CRIZA FINANCIARA ) a fost facut cu scopul principal de a nu polua... :rofl1:

astia iti cer bani pe gunoi si tu le zici mersi, mai tragi un joc pe super-mega-uber pc-ul tau care nu polueaza deloc fiindca e prea smecher sau mai dai un mesaj pe de iphone-ul tau total ecologic, apoi vii pe forum sa ne spui cat de incompetenti suntem ca nu apreciem sticla asta cu butoane care te-a facut sa respiri din nou ca o balerina :( k

asta mai lipsea ma, sa vina unu obsedat dupa tot ce e de ultima generatie si sa-mi zica mie cat de neecologic sunt, vai si amar

pai nu tocmai am zis ca nu practic nimic ecologic , ci zic doar mersi daca altu incearca ? asa e sau nu ? Stai relax , nici eu nu o sa am de gand sa cumpar un tel de genu

chiar nu intelegi ce scriu sau .. e ceva mai personal ? #-o

ps: ce e de ultima generatie la mine ? Sau ce legatura are ? mai citeste odata si inca si inca si inca odata , sper sa intelegi ce am incercat sa iti explic, daca nu .. /fail

pps: ideea mea coincide cu a lui overdose in proportie de aprox 80%

Link to comment

iar eu am zis ca n-ai tu treaba sa faci lumea incompetenta ( implicit pe mine ) atata timp cat tu detii ceea ce detii. apreciezi dar nu sustii si totusi arunci insulte in stanga si-n dreapta. cam asa e treaba la tine. si nu-mi spune mie ca telefonul pe care-l ai tu e mai slab decat d900 pe care il am eu. sau laptop-ul pe care abia merge undercover pe care il am eu e mai tare decat pc-ul tau. macar eu am tupeul sa zic direct, mi se pare o initiativa de cacat. mai bine abtine-te.

si da, e personal fiindca ai spus ce ai spus despre mine. si...il cunosc pe deza

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...