Jump to content
Savag3

NEED Help (Statistici pentru server)

Recommended Posts

In primul rand va rog frumos sa nu inchideti topicul. MS

Deci: am instalat PsychoStats pentru un server de CS 1.6 pe site, dar nu stiu cum sa updatez datele de pe server in statistici...poate suna aiurea...dar nu am nici cea mai mica idee ce trebuie facut....ii rog pe cei care stiu...sau au mai facut lucrul asta sa imi dea putin ajutor. Multumesc.

Demo: http://www.games-strike.ro/pstats/

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa programezi sa ruleze la o anumita ora iar acel fisier sa updateze (nu mai stiu cum se numea) sau sa il faci tu manual cand vrei sa updateze (adik ori la 1 anumita ora ori la o anumita perioada) fisieru stats.pl mi se pare ca se numea

Link to comment
Share on other sites

Mersi...pentru indicatie..este de folos...dar se pare ca acum sunt belele cu conectarea la MySql

Uite eroarea:

[PsychoStats] Setting initial user password for player matching worldid 'VALVE_ID_LAN'

[PsychoStats] MYSQL connect error. Contact your admin

Care ar putea fi cauza?

sad.gif

Cer si eu putin ajutor...plssssssssssssss hesoff.gif

Link to comment
Share on other sites

Mersi...pentru indicatie..este de folos...dar se pare ca acum sunt belele cu conectarea la MySql

Uite eroarea:

[PsychoStats] Setting initial user password for player matching worldid 'VALVE_ID_LAN'

[PsychoStats] MYSQL connect error. Contact your admin

Care ar putea fi cauza?

sad.gif

Cer si eu putin ajutor...plssssssssssssss help.gif

pai psychostats foloseste mysql deci trebuie sa ai o baza de date cu o parola facuta la mysql pe care o setezi si la psychstats in fisierul de configurare .. nu am instalat psychostats niciodata dar am facult multe portal-uri si forum-uri si cred ca e asemanator instalarea...

Link to comment
Share on other sites

Am baza de date si am conectat deja serverul la baza de date prin 3 modalitati:

1. ps.amxx

2. ps.cfg

3. config.cfg (din psychostats)

Am cerut ajutor peste tot si la toti... sad.gif dar pare ca nimeni stie care ar putea fi cauza...ma ia si durerea de cap... eusa_doh.gif

Eroarea asta:

[PsychoStats] Setting initial user password for player matching worldid 'VALVE_ID_LAN'

[PsychoStats] MYSQL connect error. Contact your admin

imi da cand dau comanda asta in consola ->ps_password parola-<

...cu ps_password stabilesc parola cu care ma loghez la statistici sa pot face modificari de rigoare si inclusiv extragerea de date de pe server (parola este de user obisnuit fara puteri de admin...dor modificari ulterioare se pot face pentru a deveni admin la statistici)

daca reusesc sa ma conectez...am reusit sa pun pe picioare statisticile

Am ActivePearl si GD

BangHead.gifBangHead.gif

Demo: http://www.games-strike.ro/pstats/

Va multumesc pentru eventualul raspuns eficient care va fi si solutia finala!

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...