Jump to content
oldman

Nesimtiti in campanie electorala

Recommended Posts

Nu stiu daca este potrivit acest subiect unui forum de gaming unde media de varsta a utilizatorilor este sub 18 ani dar pentru ca ma incadrez la sectiune ma voi risca. Acest topic l-am facut pentru a semnala nesimtirea unora dintre aspirantii la functiile de senatori si deputati la alegerile din 30 noiembrie.

Azi trecand pe strada Constructorilor din Galati am observat o echipa de la ADP (administratia domeniului public) coborand dintr-o masina Dacia papuc proprietate a ADP-ului si incepand sa amplaseze o schela metalica cu un banner electoral al unui candidat PSD (Ciuca Liviu-Bogdan). Cat tupeu pot avea oamenii astia sa trimita oameni care sunt platiti din bani publici sa amplaseze materiale electorale. SUnt convins de asemenea ca faptul ca primarul (pe care l-am votat si eu :blink: ) este presedintele PSD Galati este o coincidenta nefericita.

Haideti sa aratam in acest topic nesimtirea de care dau dovada unii dintre ei. :ceuameni:

Link to comment

coborand dintr-o masina Dacia papuc proprietate a ADP-ului si incepand sa amplaseze o schela metalica cu un banner electoral al unui candidat PSD

Stiu un caz in care doi copii dadeau cu mingea in acea schela si i-au vazut cineva dintr-un Logan albastru,ambii au primit amenda 10 milioane.Si in Timisoara pe majoritatea stalpilor gasesti cate un afis cu un clown zambaret care vrea sa fie votat.

Link to comment

Oldie ma asteptam sa stii faptul ca directorii directiilor si regiilor locale sunt pusi pe post in functie de partidul la putere. E ceva normal in tara noastra cocotiera. La fel se intampla si in Oradea , unde masinile de la apele romane merg pe teren sa faca campanie pt PNL. Acelasi principiu se aplica si la alte regii.

Link to comment

nu e de mirare , nu e prima data ... peste tot e asa ... politicienii nostri sunt doar pe interes ... pentru buzunarul lor , nici decum pentru popuru` asta roman ... exemplu , cu accidentul de la mina Petrila ... s-au perindat toti "bossi" ca sa zica 2 cuvinte si alea minciuni ... pentru ce ? doar pentru imaginea lor ... sa creasca in ochii lumii ... "uite ma ala a mers acolo , a facut" , bla bla bla hai sa il votam , cand defapt pe politicianul nostru roman il doare in cot de ce se intampla ... Fiecare partid isi trimite "holangarii" pentru campania lor electorala , evident nu pe banii lor ...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...