Jump to content
vudu

cel mai mare si mai luxos vas de croaziera din lume

Recommended Posts

La sfarsitul anului 2009 va fi gata cel mai mare si mai luxos vas de croaziera din lume! Acesta se numeste “Oasis of the Seas” si este facut pentru Royal Caribbean International ,va avea 16punti ,2700 de camere dar si capacitatea de a gazdui 5400 de persoane.Nava va avea peste 15 de restaurante si baruri, un cazinou, un teatru, doua de cluburi de noapte si o plaja mare cu piscina ;) Pe acest vas totul va fi foarte luxos si foarte comod cea ce putem observa si in pozele urmatoare :) Cat costa un bilet pe un vas de croaziera de lux ca acesta momentan nu stim dar daca urmariti situl oficial veti afla oasisoftheseas.com.

sursa si restul pozelor din vas

IPB Image

IPB Image

IPB Image

sursa si restul pozelor din vas

Link to comment

Hai ca e dat dracu :clap:

Crek la finele proiectului acest vas va fi mai mare decat Vasluiul in care locuiesc eu, nu mai zic ca va fi din punct de vedere al dotarilor si marimii cel mai mare si mai luxos vas de croaziera timp de cel putin 15-20 de ani, asta daca costurile de intretinere vor putea fi acoperite, si sa se mai scoata si profit.

Link to comment

Mancatear soarecii......facei tu in 2001 un vas ca asta? :dooh:

manca te-ar lupii, nu am scris nicaieri ca in 2001 a fost facut. #-o

Am zis 5-7 ani ca nu mai sunt sigur, iar atunci era inca in stadiul de proiectare si era scris ca prin 2009-2010 se estima ca va fi terminat. :))

PS: fii mai atent la ce citesti. ;)

Link to comment

am zis si eu asa in spirit de gluma ...

chiar ar fi pacat sa se piarda atatea miliarde ... si mai ales frumusetea asta de vas , yaht , oras pe apa ... cum vreti voi sa ii ziceti :)

ma duc sa iau cursuri intensive de ospatarie si o sa ma angajez pe vas =))

acu` lucrez si eu intr-un restaurant de 3 stele 8-|

Link to comment

am zis si eu asa in spirit de gluma ...

chiar ar fi pacat sa se piarda atatea miliarde ... si mai ales frumusetea asta de vas , yaht , oras pe apa ... cum vreti voi sa ii ziceti :)

ma duc sa iau cursuri intensive de ospatarie si o sa ma angajez pe vas =))

acu` lucrez si eu intr-un restaurant de 3 stele 8-|

sa nu crezi ca e usor sa lucrezi pe un vas de ala...te rupi de cei tragi pentru un an 2 3 cine stie....in schimb faci bani si vezi lumea ,ai si avantaje si dezavantaje :crazy:

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...