Jump to content
nwradu

Explozii in Londra

Recommended Posts

E chiar acum pe CNN si Euronews, de vreo 2 ore a inceput. Cica au fost multiple explozii in metrou, se pare ca si una intr-un autobuz din ala cu etaj. Metroul a fost evacuat total, traficul oprit, e cam paralizat orasul... Sper sa nu fi fost atentate.

Link to comment

Asa le trebuie daca sunt cretini si primesc arabeti in tara. Nu au decat sa suporte consecintele, dar din nefericire ca de obicei trebuie sa plateasca oameni nevinovati pentru unii al caror nivel e cu mult sub cel al unui anima. Fiecare si-o face cu mana lui , dar un pic de ajutor nu strica niciodata :banghead:

Link to comment

Ceea ce nu intelege multa lume este ceea ce se petrece in spatele copertinelor. Eu intodeauna am o vorba: Nimik din tot ceea ce pare a fi este. Deci au un motiv atentatele din anglia dar momentan nu il stim la fel ca pe cel din spania. Ramane de vazut ce se va intampla in viitor.

Link to comment

Nu si-au dat si ei seama : " Don't fuck with the terrorists" ? sad.gif .... nu ai cum sa opresti asa ceva...e imposibil...razboiul impotriva teroristilor este un razboi pierdut asa e clar . Doamne fereste cand vor fi si la noi atentate (si sigur vor fi) crybaby2.gif

Link to comment

N-am vazut azi decat putini din stiri, dar am inteles ca ar fi si o romanca intre cei despre care nu se stie nimic in Londra. O asistenta la un cabinet stomatologic, a vorbit ultima oara cu parintii ei cand intra in statia King's Cross, dupa 4 minute au explodat bombele, de atunci nu se stie nimic de ea.

Am mai citit pe cnn.com diverse chestii despre unii din cei implicati in atentate. Ma tot minunez cum e si destinul asta. Un om a ratat trenul care a explodat ceva mai tarziu... dupa care statia a fost evacuata, a sunat la servici ca n-a putut lua metroul, dar ca ia un autobuz si ajunge curand. L-a luat chiar pe ala de a explodat la vreo ora dupa trenuri... Altul cica era supravietuitor al atentatelor de la WTC, si se mutase in Londra, a scapat parca si acum, dar era intr-una din statiile alea, sau chiar in metrou...

Tot declaratiile politiei spun ca bombele au explodat practic la cateva secunde una dupa alta, deci cel mai probabil au fost cu timer, nu cu sinucigas atasat. Mai trist e ca au zis ca pana nu ii prinde pe astia de au facut asta, se pot intampla oricand alte atentate.

Link to comment

Acum au intors-o. Se pare ca au fost trei sinucigasi, si inca oameni nascuti sau care traiau in Anglia de foarte multi ani. Chiar acum la stiri un vecin al unuia din ei spunea ca il stia de cand era copil, parea om de treaba, englez clasic... dar ca intr-o zi pune o bomba. Se pare ca s-au intalnit in statia King's Cross si de acolo fiecare a luat alt metrou sau ceva asa.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...