Jump to content
Lancelot

Industrie vs Agricultura

Recommended Posts

:))))))) trebuia sa scri nimic vs nimic :))........ca oricum tot ce avem e de pe timpul raposatului ceea ce inseamna o vechime de peste 20 ani ori este deja "vandut" pe la Indieni,chinezi si alte nationalitati care mai cumpara fier vechi .......Acum la modul serios agricultura ar putea sa conteze foarte mult in dezvoltatea econimica a romaniei ...dar si aia facuta cu cap ....ceea ce executivului ii lipseste cu desavarsire....
Link to comment
Share on other sites

Ambele :) .Noi nu avem metropole ca si alte tari care sa ocupe un procent ridicat din suprafata tarii,ceea ce inseamna ca avem terenuri care pot fi cultivate si astfel am putea readuce la viata agricultura mult laudata inca de pe vremea dacilor si pana la revolutie.Sincer,fara niste conducatori si investitori seriosi acest lucru nu se va intampla curand,insa speranta moare ultima.Ca sa nu fiu inteles gresit,nu vreau sa te intoarcem cu totii la sapa si sa crestem porumb,dar produsele noastre ar fi cautate in Uniunea Europeana avand in vedere faptul ca noi le crestem natural,momentan,pe cand "evoluatii" din tarile vestice le cresc artificial,cele care arata bine dar gustul lasa de dorit.Industria se muta din vest catre est.Motivul:mana de lucra ieftina.Deja avem uzine de fabrici de masini,de telefoane mobile,de cablaje etc.Daca am profita de acest lucru am avea locuri de munca iar economia ar creste considerabil.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...