Jump to content
Heini

Ceva ft interesant :) .

Recommended Posts

@faza cu bancnota, 1pic cam "trasa de par" , fiecare vede ce vrea dar sunt altele la bancnotele americane care nu sunt coincidente (a se vedea The Illuminati si mai erau vreo 2 da' nu imi aduc aminte numele acum) ...

Super interesant , desi eu cred ca este doar o simpla coincidenta, de unde sa se stie in 96` un eveniment ce se va intampla peste cativa ani... :dooh:

In '93 a mai fost 1 atentat eshuat la WTC, "also talibans but better equiped" cu o masina capcana in parcarea subterana ...

PS: mai sunt multe filme de genul asta . :(

Fahrenheit 9/11 [2004]

9/11 in plane sight

The Illuminati

What the Fuck Do We Know (2005) - Asta nu mai stiu sigur cu ce era si cata credibilitate prezinta

Zeitgeist [2007]

Si mai sunt multe, scz daca nu's scrise corect dar mi-e lene sa le caut prin DVD-uri.

Sad Truth: mii de oameni morti (@WTC,Spania,UK & razboaiele ce au urmat) (victime colaterale) pt. a aduce f. f. multi bani unor sponsori ai razboaielor si producatorilor de armament ... :dooh:

Link to comment
Share on other sites

dupa mine e pur si simplu o coincidenta...nimic mai mult.

Daca la americani nu a fost terorism atunci la Londra si Madrid ce a fost? tot americanii ?

americanii au planuit treaba cu avioanele ...dar cine era atat de nebun sa le piloteze?Un musulman care isi da viata pentru Jihad nu o sa asculte de un american(crestin).Si de ce avionul NR.4 nu si-a mai atins tinta ?

Think before u say something :P

Link to comment
Share on other sites

voi chiar credeti dinasteaa??? defapt omul are o imaginatie bogata si in mintea lui nui place sa accepte ceva necunoscut si astfel incearca sa asemene lucrurile necunoscute cuceva cunoscut sau familiar ..... asta cred ca explica aia cu bancnota si fetele din fum ( la fel ca si fetele vazute pe marte si luna si etc.)

Link to comment
Share on other sites

....

Si de ce avionul NR.4 nu si-a mai atins tinta ?

Think before u say something :P

Avionul nr.4 "United 93" cred ca este in aceleasi loc ca cel de la Pentagon. O alta gaura, NO DEBRIS, same story, datorita impactului puternic nu a mai ramas nimic & PAFFF resturi ale avionului si pasageilor s-au evaporat. Ai vazut vreo emisiune despre avioane prabusite? Pana si pe apa rezista resturile mai mult si lasa mai multe urme inainte de a se scufunda ... pe uscat nu prea dispar se imprastie pe sute, chiar mii de metri .. dupa caz ...

BTW: Sora celui mai bun prieten al meu a murit in Spania la atentate !...

Link to comment
Share on other sites

da frate da dao incolo de treaba nu se poate in mijlocu orasului vine un avion(daca chiar a intrat in turnuri ca se banuieste k defapt o fost o bomba) si booom asa dintrodata in baraca lor geamana :crazy: cine sa se sinucida pentru asa ceva??? sper ca nu va ganditi ca or fost adevarate imaginile cu bacnota si fetele im fum pentru ca asa cum am scris mai sus/////////////// imaginatiee

Link to comment
Share on other sites

eu cred totusi ca americanii au facut aceste atentate ei insusi pentru a atrage atentia si a ascunde ceva....... se poate si ca americanii incercand sa testeze arme si tehnologii au facut un avion teleghidat si cand lau testat booooooommm ( o sa va intrebati ca de ce lau testat intrun orash asa mare :pai pentru a il teleghida trebuie transmise niste semnale si intrun orash asa mare la cate semnale si unde si etc. sunt trebuia sa vada daca rezista sistemul de teleghidare dar lau cam supraestimat si ................)

Link to comment
Share on other sites

eu cred totusi ca americanii au facut aceste atentate ei insusi pentru a atrage atentia si a ascunde ceva....... se poate si ca americanii incercand sa testeze arme si tehnologii au facut un avion teleghidat si cand lau testat booooooommm ( o sa va intrebati ca de ce lau testat intrun orash asa mare :pai pentru a il teleghida trebuie transmise niste semnale si intrun orash asa mare la cate semnale si unde si etc. sunt trebuia sa vada daca rezista sistemul de teleghidare dar lau cam supraestimat si ................)

stelis,imaginatia,inteligenta si creativitatea ta ma dau pe spate #-o #-o

Link to comment
Share on other sites

da aia cu bacnotele si fetele alea din fum dupa cum leam explicat cam asa si este :nanana: am vazut pe national geographic

Link to comment
Share on other sites

nu ma mira sincer :-j vizionati Zeitgeist veti ramane :| :blink:

Si in caz ca nu-l vizionati...in acel film mai mult un documentar printre multe chestii se povesteste la rece intamplarea de la 11 septembrie cu turnurile gemene.Declaratii ale unor oameni in legatura cu bubuitura (ca de explozie) care s-a auzit la subsolul cladirilor.Un pirotehnist demonstreaza cum se face o explozie controlata prin taierea in vertical a stalpilor de la baza unei constructii..dupa asta in film se prezinta imagini aratand ca stalpii turnurilor gemene au fost taiati pentru a se realiza o explozie controlata :).Totodata veti afla ca in a doua zi dupa atentat George W. Bush si primul ministru(mi se pare :-? ) NU au dat declaratii decat impreuna,numai in locuri fara presa,neacceptand sa fie filmati,inregistrati sau pozati.Si mai mult decat atat teroristul care a fost acuzat pentru distrugerea turnurilor (cel inainte de acuzarea lui Bin Laden) a fost vazut la Casa Alba in dimineatza de 11 septembrie servind ceaiul cu presedintele :wub:

Dubios nu? :-j

Link to comment
Share on other sites

Guest Strutter™

Super interesant , desi eu cred ca este doar o simpla coincidenta, de unde sa se stie in 96` un eveniment ce se va intampla peste cativa ani... :dooh:

ai auzit de cuvantul "plan"?

911 emergency call

9+11=20 dollars

turnurile,pentagonul pe bacnota,sunt "n" elemente care formeaza o conspiratie

Link to comment
Share on other sites

nu ma mira sincer :-j vizionati Zeitgeist veti ramane :| :blink:

Si in caz ca nu-l vizionati...in acel film mai mult un documentar printre multe chestii se povesteste la rece intamplarea de la 11 septembrie cu turnurile gemene.Declaratii ale unor oameni in legatura cu bubuitura (ca de explozie) care s-a auzit la subsolul cladirilor.Un pirotehnist demonstreaza cum se face o explozie controlata prin taierea in vertical a stalpilor de la baza unei constructii..dupa asta in film se prezinta imagini aratand ca stalpii turnurilor gemene au fost taiati pentru a se realiza o explozie controlata :).Totodata veti afla ca in a doua zi dupa atentat George W. Bush si primul ministru(mi se pare :-? ) NU au dat declaratii decat impreuna,numai in locuri fara presa,neacceptand sa fie filmati,inregistrati sau pozati.Si mai mult decat atat teroristul care a fost acuzat pentru distrugerea turnurilor (cel inainte de acuzarea lui Bin Laden) a fost vazut la Casa Alba in dimineatza de 11 septembrie servind ceaiul cu presedintele :wub:

Dubios nu? :-j

Mie mi se pare o porcarie filmul ala, nu ca nu ar fi fost Bush implicat in asa ceva. Eu stiam ca majoritatea zgarie-norilor is proiectati in asa fel incat, din cauza vreunui dezastru etc etc, sa cada ca in cazul unei implozii. Imagineaza-ti ce se intampla, daca un asemenea "bloc" ar cadea pe o parte, din oarecare motive. La caldura degajata de tonele de kerosen, si din cauza greutatii enorme a turnurilor, e si normal ca acei stalpi sa arate ca dupa o implozie. :) O alta chestiune care face filmul ala sa para un basm e lipsa unei pareri competente apartinand vreunui arhitect. Nu specifica, nu explica nimic despre lipsa de reactie a serviciilor secrete si mai ales lipsa de reactie a NORAD-ului, ceea ce poate indica faptul ca au fost luati prin surprindere. La momentul impactului cu cel de-al doilea turn erau doar 2 avione militare in aer si abia atunci venise ordinul de coborare la sol a tuturor avioanelor civile. Nu se leaga, acel film, de trecutul lui Osama, nu se specifica ca el de fapt o fost mana dreapta a CIA-ului in Afganistan si principalul lor mijloc de comunicare cu gruparile rebele islamice pe perioada invaziei URSS-ului.

Stelis: Habar nu ai despre ce vorbesti ... Stiai ca, pentru a intra intr-o grupare terorista islamica trebuie sa urmezi un trial period de cel putin 6 luni (care implica si antrenamente la nivel SAS, SEAL) si, care se va sfarsi cu misiunea de a elimina o anumita tinta aka a asasina un om ?

L.E.: Per total, a anumita grupare terorista a fost platita de anumiti oameni implicati direct sau indirect in conducerea SUA, pentru a "executa" acele atacuri. Cu alte cuvinte au sacrificat o mana de oameni pentru scopuri obscure (razboi = livrare de armament; petrol = SUA va avea o prezenta majoritara in OPEC; invazia afganistan = baze USA aproape de granita cu Rusia). Terorism = bullshit; reactiile cu adevarat teroriste au venit dupa invadarea Irak-ului.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...