Jump to content
Mehico

Oul sau Gaina?

Oul sau gaina  

238 members have voted

  1. 1. Ce a existat mai intai, oul sau gaina?

    • Oul
      91
    • Gaina
      147


Recommended Posts

Guest Antikrist

Lol indeed

"Shape, ti-am raspuns deja la intrebarea asta, dar se pare ca nu ai citit ceea ce ti-am postat. Oricum,daca esti asa insetat de cunoastere, iti mai dau raspunsul inca o data. Dumnezeu putea sa faca mai intai fie oul, fie gaina. Problema e ca, daca facea oul mai intai, trebuia sa mai stea chiar el sa-l cloceasca, asa ca a hotarat sa faca gaina mai intai. Numai ca, gaina aceea trebuia sa faca oua, ce trebuiau sa fie fecundate, asa ca, inaintea gainii a facut cocosul, iar gaina a facut-o dintr-o coasta de-a cocosului. Problema este ca cocosul, ca sa fecundeze ouale gainii, trebuia sa aiba el insusi oua, asa ca, inaintea gainii, Dumnezeu a facut ouale cocosului !"

*facepalm*

Dumnezeul asta are un fetish pentru coaste? :))

Link to comment
Share on other sites

Este de fapt o intrebare care ar putea fi raspunsa in ambele sensuri.

1) ai putea spune ca oul...pentru ca o gaina provine din ou.

2)ai putea spune ca gaina .... pentru ca oul provine din gaina.

Este de fapt o filozofie a crearii omului...este o analogie....oul fiind pamantul si gaina - omul

Insa cum stiinta se confrunta cu religia se ajunge la un conflict deoarece Dumnezeu a creat toate fiintele vii.

Toate acestea fiind o gramada de bullshit spun ca dintre ou si gaina...cocosul a fost primul...LONG LIVE THE ROOSTER

Defapt, cica a fost o reptila care semana cu gaina si a depus un ou. Si prin evolutia a iesit gaina de azi.

Link to comment
Share on other sites

Guest WhiteSword

Deci daca duc o gaina la fukushima se transforma in dinozaur? =)) ce aberatii...

Eu cred ca gaina a aparut la fel ca si maimuta/dinozaurii & toate animalutele / pasaricile xD

Link to comment
Share on other sites

Guest f0rever.

Sunt amandoua deoarece: din ou iese gaina,dar din ce iese gaina? :P

Link to comment
Share on other sites

Guest Anazayr

Sunt amandoua deoarece: din ou iese gaina,dar din ce iese gaina? :P

daca sunt amandoua, cum e clocit oul? hmm?

Link to comment
Share on other sites

Guest TheGamer

Este simplu,era un aerodactil care fuma si cand a facut un ou a iesit din el o gaina :))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...