Jump to content
Domino628

Fiul lui Dr. Dre a fost gasit mort

Recommended Posts

Fiul în vârstă de 20 de ani al rapper-ului şi producătorului muzical Dr. Dre a fost găsit mort, în locuinţa sa din Woodland Hills, California, sâmbătă dimineaţă, au anunţat autorităţile din Los Angeles.

Andre Young Jr. a ieşit în oraş cu prietenii săi, în noaptea de vineri spre sâmbătă.

Mama sa l-a găsit întins în pat, în stare de inconştienţă, sâmbătă dimineaţa.

Aceasta a chemat paramedicii, care au pronunţat decesul tânărului, conform declaraţiilor purtătorului de cuvânt al autorităţilor, Ed Winter.

"Dr. Dre este în doliu după pierderea fiului său Andre Young Jr. Vă rugăm să respectaţi durerea şi intimitatea familiei", a adăugat purtătorul de cuvânt al rapper-ului.

Totodată, Winter a mai precizat că medicii legişti au făcut autopsia, dar aşteaptă rezultatele testelor toxicologice pentru a stabili cauza decesului.

Dr. Dre, al cărui nume real este Andre Young, s-a lansat în muzică în 1980, alături de grupul rap N.W.A.

Ulterior, Dr. Dre şi-a construit o carieră solo şi a câştigat, în 1992, un premiu Grammy, pentru single-ul "Let Me Ride", de pe albumul "The Chronic".

Totodată, Dr. Dre a înfiinţat casele de producţie Death Row Records şi Aftermath Records şi este recunoscut ca fiind cel care a lansat în muzică artişti precum Eminem, Snoop Dogg şi 50 Cent.

RIP nigga -_-

http://www.youtube.com/watch?v=rwiF04637iU

Sursa Mediafax.

Link to comment

cand ai bani si faci ce vrei, bagi droguri pana mori si ti se rupe de toata luma din jur...si tot el e de plans.

Cand vine vb de droguri si distrus viata cu buna stiinta, mi se intoarce stomacul pe dos si nu dau 2 bani pe el/ea.

Asta presupunand ca era dependent de droage.

Daca nu... :dontknow: sry 4 him :(

Link to comment

daati seama , unul dintre cei mai tari rapperi din lume

nwa cel mai tare crew rap din lume , nici acu nu-i egaleaza nimeni altaturi de Run Dmc

din cunostitintele mele consider ca dre e cel mai bun din lume la ora actuala alaturi de eminem , snoop si restu

dre a ridicat legende deci nu vb de dre ca un alt mc aparut peste noapte

dre , a lansat 2pac , 2pac e tribute pt dr dre , a lansat pe eminem , snoop , ( snoop a lansat altii ca bow wow , deci cum ar veni dr. dre nu da 2 lei pe bow wow )

DR.. DRE RULLZ OWNZ 50 CENT , THE GAME , GUNIT ,LIL WAYNE , SI TOATE NATIILE CARE INCEP CU "LIL WAYNE LIL JOHN.

PACAT CA NU SUNT SI EU LA MTV CA I-AS FI FACUT DE RAHAT PE AIA SA LE ARAT CE INSEAMNA HIP HOP

CRED EU STIU MAI MULTE DECAT 50 CENT SI ALTII DESRPRE HIP HOP.

PS. THE GAME MI SE PARE MAI DOCUMENTAT , TINAND CONT DE TATUAJUL NWA NIGGA WITH AN ATTITUDE,, :>

PPS. CARE VREA LECTII DE HIP HOP PM la userul Raul , va invata hip hop adevarat ;) stie mai mult decat toti de pe forum

Link to comment

daati seama , unul dintre cei mai tari rapperi din lume

nwa cel mai tare crew rap din lume , nici acu nu-i egaleaza nimeni altaturi de Run Dmc

din cunostitintele mele consider ca dre e cel mai bun din lume la ora actuala alaturi de eminem , snoop si restu old scoolerilor

dre a ridicat legende deci nu vb de dre ca un alt mc aparut peste noapte

dre , a lansat 2pac , 2pac e tribute pt dr dre , a lansat pe eminem , snoop , ( snoop a lansat altii ca bow wow , deci cum ar veni dr. dre nu da 2 lei pe bow wow )

DR.. DRE RULLZ OWNZ 50 CENT , THE GAME , GUNIT ,LIL WAYNE , SI TOATE NATIILE CARE INCEP CU "LIL WAYNE LIL JOHN.

PACAT CA NU SUNT SI EU LA MTV CA I-AS FI FACUT DE RAHAT PE AIA SA LE ARAT CE INSEAMNA HIP HOP

CRED EU STIU MAI MULTE DECAT 50 CENT SI ALTII DESRPRE HIP HOP.

PS. THE GAME MI SE PARE MAI DOCUMENTAT , TINAND CONT DE TATUAJUL NWA NIGGA WITH AN ATTITUDE,, :>

PPS. CARE VREA LECTII DE HIP HOP PM la userul Raul , va invata hip hop adevarat ;) stie mai mult decat toti de pe forum

ahahahhaha , esti varza

Decat rapper mai bine manelist .

R.I.P. , niggazzzzzzzzzzzz for lifeeeeeeeee

Link to comment

PPS. CARE VREA LECTII DE HIP HOP PM la userul Raul , va invata hip hop adevarat ;) stie mai mult decat toti de pe forum

iz iu creizi ? ce-i cu afirmatile astea ? sunt oameni pe hip hop ( pe forumul asta ma refer ) de cand erai in gradinita si raul la fel. POSER !!!!

@on nu stie nimeni cauza reala a decesului ?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...