Jump to content
Adi

De anul viitor, bacalaureatul va fi supravegheat de camere video. Cum comentaţi?

Recommended Posts

De acord, dar ar trebui sa invete ce e util, astazi in scoala romaneasca 75-90% din ce iti cere sa inveti la scoala e inutil... dupa cele 3 luni de vacanta... nu iti mai amintesti nimic...

Pai daca inveti mecanic evident ca nu mai stii nimic.

ON: Perfect, destul de inutile, dar e si asta un inceput.

Link to comment

Eu dau bacul anul viitor, adica cu Camere de 'larevedere' :)) in prima zii se monteaza si a 2-a zii se taie cablul de alimentare :)) simplu ca buna ziua. Oricum eu sunt bun invatator (NOT) , nu o sa am probleme de genu. Un bac costa 1000 de euro, o zis un coleg ca imi cumpara si mie unu =))

Link to comment

o sa fie cum a fost si pana acum..o sa se fure subiecte / variante (in caz ca nu sunt publicate) camerele o sa fie stricate, profesorii tot vor lua bani ca sa dea note mai mari...nimic nou sub soare. sincer nu ma deranjeaza, atata timp cat ajung unde doresc ma cam doare in paishpe cum trec bacul, cu o nota buna >9.40 sper :)

Link to comment

camerele de vedere pe culoar mi se par bani aruncati pe partie cu saniuta ... daca ai fituici in afara salii, e de ajuns sa iesi o data si sa memorezi destul ... maxim de 2 ori ... si nu cred ca asta bate la ochi ..

insa mi se pare o tampenie chestia asta ... daca vor sa nu mai copieze, sa fie profesorii atenti, sa nu mai doarma in sala de examen {in clasa a 8-a la examen am avut o profesoara care a adormit pe scaun}, sa nu se mai uite pe geam sau sa vb non stop intre ei, pt ca si asa deranjeaza elevii .. {ultima faza mi s-a intamplat la ex de bac}... la examenul de mate nu am putut misca ..la romana s-a putut vorbi cat sa stabilim ce scriem .. si toti am scris aceeasi prostie, pt ca nu stiam altceva :D .. iar la info ne-au lasat sa miscam destul de mult

daca profesorii nu ar fi asa indulgenti, nu ar mai fi nevoie de camere {bineinteles, tot noi ii injuram ca nu ne lasa sa miscam ... dar pana la urma este spre binele nostru .. oarecum te forteaza sa inveti mai mult ... saaaau sa stai sa ti bati capul sa descoperi cele mai bune metode de copiat :)) }

Link to comment

vai ce frumos :X cu ocazia asta elevii dintr-a 12 a de la adunatii copaceni or sa vada si ei cum arata una...Haideti sa fim seriosi chiar credeti ca in scolile din Cucuietii din deal care abia au o oglinda in baie stau sa puna camere de luat vederi...costa mult prea mult pt guvernul nostru iubit si doar nu-si permit ei sa faca ceva pt invatamantul romanesc...ca doar de...in campanile electorale e nevoie de bani :violent:

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...