Jump to content
Mehico

Cele mai captivante seriale TV

Recommended Posts

1. Weeds

weeds.jpg

Probabil unu din cele mai interesante si originale seriale care le-am vazut pana acum.

Este vorba despre o mama tanara,vaduva care trebuie sa isi intretina familia,si intra in afacerile cu...weeds,fiind femeie si neexperimentata la aceasta "meserie" intra in foarte foarte multe belele in care isi taraste si cei 2 copii Sylas si Shane cat si cumnatul Andy. In cele 5 sezoane complete am fost si amuzat si uimit si terifiat si intrigat si surprins am trecut prin toate emotiile....iar in episodu unu din sezonu 6...am fost pur si simplu fascinant....Serialul asta prezinta probleme reale care se pot intampla orcui...merita 10000% daca vreti un serial bun sa va tina lipiti de calculator,ei bine ce asteptati...luatil...

PS: ignorati opening-ul este oribil...melodia aia tampita...

2. Fringe

Fringelogo001.jpg

Da stiu a mai fost pomenit dar nu i s-a facut o descriere.

Fringe este in special pentru cei pasionati de mister,necunoscut,conspiratii,tehnologie,stiinta,fizica,ma rog pe scurt Fringe practic a inventat Science-Fiction. Experimente guvernamentale,Genii,Arme Bio-Chimie,modificari genetice,Universe paralele, totul este in acest serial. Cazuri guvernamentale mai secrete decat Top Secret. Best SF ever...dupa primele 2-3 episode...you are addicted

3. How I met Your Mother

How-I-Met-Your-Mother-Cast.jpg

Un sticom indeajuns de bun incat pot spune ca e aproape la fel de bun ca Friends sau Seinfeld. Ted Mosbey povesteste copiilor lui cum era el in tinerete si cum lea intalnit mama...Intamplari comice,hazlii,unele de neinchipuit...Serialul este... LEGEN...wait for it...wait....not there yet...a little more...are you ready?...DARY!!!! haha Barney Stinson Rullez...(Neil Pattric Harrison,cel din dreapta...so Suit Up...and go watch How I Met Your Mother Now...it's gonna be Legen...way for it...DARY)

4. Glee

Glee1-1.jpg

Serialu asta...it's the shit...you guys know about the gay High school musical with those gay kids...well this is something like that...only way way way way better and cooler....Glee club de obicei e clubul pentru Looseri...numai ca anul acesta vechiul profesor a fost dat afara pe baza unor...sexual harrasments things...si a fost inlocuit de Mr. Shue,acum avem in clubul Glee(care este club de dans si cantat) Un copil in scaun cu rotile,O tipa prea plina de ea,care nu are gusturi foarte bune la haine,O tipa neagra cam grasa,the leader of the cheerleaders,only that she is...you know...PREGNANT,The bully of the school, the captain of footbal team,The slut of the school,ohh and the Gay kid too...and few more...

Pentru cei care au vazut Two and a half man vor avea parte de o fata(fatza) familiara, Va amintit Psihologul lui Charlie?ei bine va fi in serial,and she is gonna be BADASS...

voi continua si altadata

Link to comment
Guest Serban_94

Lost Naufragiatii

in topicul destinat serialului Lost ai spus ca devine plictisitor , consider acest post ca fiind spam , la urmatorul de genul acesta iei warn

Link to comment
Guest Advanced12

http://stargate.mgm.com/

Dupa mintea mea...toate cele 3 seriale din seria Stargate: SG-1, Atlantis, iar acum Universe(nu e atat de captivant ca primele doua insa se apropie incetisor); in ele este vorba de calatorii prin gauri de vierme, cu nave spatiale, interactiunea cu alte civilizatii, mai mult sau mai putin avansate, plus ca atinge numeroase probleme fundamentale ale omenrii legate de divinitate, zei, desigur ca nu lipseste lupta dintre bine si rau, civilizatii avansate care doresc sa acapareze galaxia...dupa mine cele 2 seriale sunt foarte captivante, presarate cu umor, datorita carismaticului actor din rolul principal col. O'Neill(Sg-1) si/sau a lt. Sheppard(Atlantis)...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...