Jump to content
Domino628

Cocalari.com si Pitzipoanca.org

Recommended Posts

Tari site-urile, dar exagerate. Eu unul dupa ce am vazut cateva poze m-am plictisit deja. Nu neg ca toate sunt amuzante si ca protagonistii sunt jalnici, dar sa postezi atatea poze/filme denota o oarecare doza de frustrare. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Xspeed

PS : spuneti voi ca tiganii sunt cum sunt ... dar tiganul la greu te ajuta , romanul te mananca pana si de cur ... am o experienta de viata destul de mare incat sa pot vorbi despre asta

te ascultam

chiar sunt curios

pt mine e mai putin incredibil sa aflu ca am 5 picioare decat c ai zis tu

Link to comment
Share on other sites

te ascultam

chiar sunt curios

pt mine e mai putin incredibil sa aflu ca am 5 picioare decat c ai zis tu

sa nu spui ca ai un colectiv de "prieteni" atat de buni ca nu te cred ;) o fi tiganul spurcat la gura , sau cum mai considerati voi , dar la greu stie ce inseamna "tovaras' / prieten ;)

si cum spunea bine cineva mai sus , site`urile arata o doza de frustrare , precum si cei care gandesc ca turma , ca asa e "cool"...se dau dupa vant

Link to comment
Share on other sites

sa nu spui ca ai un colectiv de "prieteni" atat de buni ca nu te cred ;) o fi tiganul spurcat la gura , sau cum mai considerati voi , dar la greu stie ce inseamna "tovaras' / prieten ;)

si cum spunea bine cineva mai sus , site`urile arata o doza de frustrare , precum si cei care gandesc ca turma , ca asa e "cool"...se dau dupa vant

ce film?

ai citit ce nu trebuia

Link to comment
Share on other sites

oare sunt singura care crede ca acele site-uri nu au fost create din motive de frustrare? chiar nu cred ca cei care urca pozele sunt fete/baieti carora le este rusine sa iasa pe strada .. mi se pare o aberatie asta .. da, poate nu e bine ce fac, pt ca fac de ras foarte multe persoane ... dar respectivele persoane si asa s-au facut de ras in momentul in care au postat acele poze pe hi5....

Link to comment
Share on other sites

ca de obicei , raspund numai stresatii :-?? eu stiu ca vorbesti de ceva atunci cand ai o anumita experienta , nu ca vezi pe ala si pe ala ... partea rea la lume e cum am spus mai sus : gandire de turma , nu mai sunt multe individualitati , ci doar smecherii care au fraieri ca voi , sa`i pupati in cur, si asa se creeaza un cult , doar pentru ca un gaozar frustrat nu avea ce face si se gandeste el repede sa judece pe baza unor fapte intamplate cu un numar infim de persoane, generalizand ... (cei care au lansat curentul anti-manele, anti-rockeri, anti-ce mai vreti voi)

Link to comment
Share on other sites

dar respectivele persoane si asa s-au facut de ras in momentul in care au postat acele poze pe hi5....

Bine zis, nu stiu la ce iti faci poza cand esti in baie..cand nu mai stiu si mai ales in toate pozitiile posibile de parca ai vrea sa te vezi pe calculator in 3D :blink: .. unele poze/comentarii sunt amuzante si chiar mi-au placut, dar sincer..unele persoane de acolo poate nu au nicio vina, s-a intamplat sa fie la altcineva pe hi5..

4 pagini numai azi, ce spammeri ^_^

Link to comment
Share on other sites

oare sunt singura care crede ca acele site-uri nu au fost create din motive de frustrare? chiar nu cred ca cei care urca pozele sunt fete/baieti carora le este rusine sa iasa pe strada .. mi se pare o aberatie asta .. da, poate nu e bine ce fac, pt ca fac de ras foarte multe persoane ... dar respectivele persoane si asa s-au facut de ras in momentul in care au postat acele poze pe hi5....

Te contrazic pt ca:

1. eliminam din prima varianta ca persoanele respective ar fi fete pt ca nu cred ca o fata are cunostintele necesare si rabdarea sa faca asa ceva

2. acum ma refer la baieti: daca era vre-un "smecher" avea el ac de cojocu` lor in viata reala nu pe net :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

oare sunt singura care crede ca acele site-uri nu au fost create din motive de frustrare? chiar nu cred ca cei care urca pozele sunt fete/baieti carora le este rusine sa iasa pe strada .. mi se pare o aberatie asta .. da, poate nu e bine ce fac, pt ca fac de ras foarte multe persoane ... dar respectivele persoane si asa s-au facut de ras in momentul in care au postat acele poze pe hi5....

frustrat nu inseamna a iti fi rusine , ci doar esti iritat de ceva , suparat

Link to comment
Share on other sites

Te contrazic pt ca:

1. eliminam din prima varianta ca persoanele respective ar fi fete pt ca nu cred ca o fata are cunostintele necesare si rabdarea sa faca asa ceva

2. acum ma refer la baieti: daca era vre-un "smecher" avea el ac de cojocu` lor in viata reala nu pe net :ph34r:

chestia asta cu fetele nu stiu sa faca, fetele sunt proaste, deja incepe sa ma irite :)) ..dragilor, dar unii dintre voi chiar aveti impresia ca noi fetele {toate} avem doar o jumatate de neuron si ala beat? de nu putem fi in stare de nimic? asa ca nu cred ca ar fi exclus sa fie facut de niste fete site-ul

apoi..la faza ca baietii ar fi avut ac de cojocul lor in viata reala...ce ar fi putut sa le faca? sunt persoane din toate colturile tarii si nu cred ca e vorba sa le arate cat de smecheri sunt ei ... doar vor sa se amuze si restul pe seama fetitelor si baietasilor din tara noastra ... sa vada ce de specimene avem

frustrat nu inseamna a iti fi rusine , ci doar esti iritat de ceva , suparat

si cat de suparati si iritati ar trebui sa fie niste persoane ca sa faca astfel de site-uri? si ce legatura ar avea cu cei pe care ii posteaza acolo? sau sunt oameni suparati ca nu au frumusetea unora de acolo...banii lor...eventual prostia si fitele :)) tot nu sunt de acord cu asta :P

Link to comment
Share on other sites

chestia asta cu fetele nu stiu sa faca, fetele sunt proaste, deja incepe sa ma irite :)) ..dragilor, dar unii dintre voi chiar aveti impresia ca noi fetele {toate} avem doar o jumatate de neuron si ala beat? de nu putem fi in stare de nimic? asa ca nu cred ca ar fi exclus sa fie facut de niste fete site-ul

apoi..la faza ca baietii ar fi avut ac de cojocul lor in viata reala...ce ar fi putut sa le faca? sunt persoane din toate colturile tarii si nu cred ca e vorba sa le arate cat de smecheri sunt ei ... doar vor sa se amuze si restul pe seama fetitelor si baietasilor din tara noastra ... sa vada ce de specimene avem

si cat de suparati si iritati ar trebui sa fie niste persoane ca sa faca astfel de site-uri? si ce legatura ar avea cu cei pe care ii posteaza acolo? sau sunt oameni suparati ca nu au frumusetea unora de acolo...banii lor...eventual prostia si fitele :)) tot nu sunt de acord cu asta :P

cum ziceam mai sus : o fi vreun rocker , houser , trancer sau ce rasa o mai fi ... pentru ca pitipoance si cocalari face referire direct la "manelari". chestia ca vor sa se amuze pe seama fetitelor si baietasilor ... totul are o limita. stiu cazuri in care ambulanta la propriu scria pe ei , pentru porcarii de astea . mistoul misto ... dar totusi , fiecare om are rabdarea lui , unii mai putina , altii mai multa .

Link to comment
Share on other sites

cum ziceam mai sus : o fi vreun rocker , houser , trancer sau ce rasa o mai fi ... pentru ca pitipoance si cocalari face referire direct la "manelari". chestia ca vor sa se amuze pe seama fetitelor si baietasilor ... totul are o limita. stiu cazuri in care ambulanta la propriu scria pe ei , pentru porcarii de astea . mistoul misto ... dar totusi , fiecare om are rabdarea lui , unii mai putina , altii mai multa .

pai rabdare rabdare, dar degeaba ai rabdare daca nu ai minte ... ce sa faci cu ea? e adevarat ca e riscant pt cei care posteaza aceste poze, pt ca asa cum zisesi, au ajuns la spital unii...dar asta este pe riscul lor pana la urma ... probabil cunosc si ei consecintele .. si da, limita ar trebui sa existe atunci cand se face misto ... dar ar fi mult mai bine daca ar fi limita la prostie ... atunci nu ar mai fi existat pitzipoance.org si cocalari.com

Link to comment
Share on other sites

pai rabdare rabdare, dar degeaba ai rabdare daca nu ai minte ... ce sa faci cu ea? e adevarat ca e riscant pt cei care posteaza aceste poze, pt ca asa cum zisesi, au ajuns la spital unii...dar asta este pe riscul lor pana la urma ... probabil cunosc si ei consecintele .. si da, limita ar trebui sa existe atunci cand se face misto ... dar ar fi mult mai bine daca ar fi limita la prostie ... atunci nu ar mai fi existat pitzipoance.org si cocalari.com

cum ziceam , oamenii si-au facut un prost obicei de a cataloga lumea

priveste filmuletul lui teo@deko cafe - "cuvinte vulgare" http://uk.youtube.com/watch?v=bNoOusfqwMM si vei vedea ce zic (mai ales cand zice "Dati-va-n p**a mea de ipocriti , ca ii placeti asa cum sunt ; sunt ai vostri ).

Link to comment
Share on other sites

chestia asta cu fetele nu stiu sa faca, fetele sunt proaste, deja incepe sa ma irite :)) ..dragilor, dar unii dintre voi chiar aveti impresia ca noi fetele {toate} avem doar o jumatate de neuron si ala beat? de nu putem fi in stare de nimic? asa ca nu cred ca ar fi exclus sa fie facut de niste fete site-ul

apoi..la faza ca baietii ar fi avut ac de cojocul lor in viata reala...ce ar fi putut sa le faca? sunt persoane din toate colturile tarii si nu cred ca e vorba sa le arate cat de smecheri sunt ei ... doar vor sa se amuze si restul pe seama fetitelor si baietasilor din tara noastra ... sa vada ce de specimene avem

Ma astept sa-mi raspunzi #-o

1.Sa lamurim treaba cu fetele:

- eu nu conosc nici o fata care sa "se stie" in calculatoare

- nu cred ca intr-o fata poate zace atata invidie si ura :)

2. Daca era "baiat de baiat" cum prindea un emokid /cocalar il radea in cap

In schimb, initiatorul siteului este un "pierde vreme" care rupe hi5-u` mai rau ca cei de care rade.

Link to comment
Share on other sites

m-am uitat mai atent putin pe ambele site-uri , si am tras urmatoarele concluzii :

1) cocalari.com e plin de "baietasi" , "smecherasi" si alte genuri de baieti care se cred superiori inteligenti frumosi si care cred ca stiu totul . genul de baieti pe care i-as calca in picioare pana mi-ar obosii adidasul .

2) pitzi ... cred ca persoana este o fata sau in grupul comentatorilor sunt si fete , deoarece am vazut cateva fete frumoase , care cred ca au ajuns acolo deoarece au incurcat hainele si cred ca doar o fata s-ar uita atat de atent sa vada ca bluza nu merge cu pantofii (e doar un exemplu)

3) tot pe pitzi am observat ca persoana care cometeaza poezele stie destul de bine pe unde traieste daca a facut comparatia intre comentariul unei fete de pe hi5 si masina ssangyong (masina care nu e chiar renumita) :right:

4) frustrati ? nu cred ca acele site-uri sunt facute de oameni frustrati ... ci de oameni cu timp liber si chef de ras .... care exagereaza (cum exageram toti cand radem de un prieten , trecem cu gluma in alta extrema)

"1.Sa lamurim treaba cu fetele:

- eu nu conosc nici o fata care sa "se stie" in calculatoare

- nu cred ca intr-o fata poate zace atata invidie si ura :)"

wow :| cum puteti sa ganditi asa ? eu nu m-as suporta daca as sti ca traiesc cu impresia ca fetele sunt mai "proaste" decat baieti . rusine ...

hai sa te lamuresc si eu cu treaba cu fetele

- eu cun fete care au legatura cu calcurile

- crede-ma intr-o fata poata sa zaca mult mai multa ura decat intr-un baiat daca o superi ;)

Link to comment
Share on other sites

Mai sincer... ma dezgusta site-urile de acest gen, din doua motive:

1) Cei care le fac, ma indoiesc sincer ca sunt mai grozavi decat cei postati pe aceste site-uri... or fi ei oare Fat-Frumos / Alba ca Zapada in persoana ? Ma cam indoiesc. Presupun ca le e frica sa si iasa pe strada, la cata lume au batjocorit.. in plus, nu inteleg de ce nu i-a dat nimeni in judecata pana acum? E lege cum ca nu ai voie sa postezi public poza cuiva daca nu-si da acceptul.

Gresit. Sunt facute publice prin postarea pe internet. Altfel spus "libera circulatie a informatiei"

Link to comment
Share on other sites

Ma astept sa-mi raspunzi #-o

1.Sa lamurim treaba cu fetele:

- eu nu conosc nici o fata care sa "se stie" in calculatoare

- nu cred ca intr-o fata poate zace atata invidie si ura :)

2. Daca era "baiat de baiat" cum prindea un emokid /cocalar il radea in cap

In schimb, initiatorul siteului este un "pierde vreme" care rupe hi5-u` mai rau ca cei de care rade.

dar eu cunosc fete care se pricep foarte bine in calculatoare ... muuult mai bine decat alti baieti

apoi..nu cred ca e vorba de ura...e vorba ca au chef de misto fata de altii

si daca era baiat de baiat...nu cred ca il radea pe vreun cocalar...sa si-o ia dupa pe cocoasa pt fiecare in parte

Link to comment
Share on other sites

si acum o intrebare :clap:

Ce draq va intereseaza ma de altii ?:blink:

astia nu pot dormi din cauza lor ? lasatzii frate in pace ... treaba lor

Link to comment
Share on other sites

Ce draq va intereseaza ma de altii ?:blink:

NU ne intereseaza,dar scopul e sa aratam rebuturile societatii,astfel speram sa nu devina si altii la fel #-o

Si stiu ce zic,principalul fapt negativ sunt manelele,manele=subcultura :gun:

Link to comment
Share on other sites

NU ne intereseaza,dar scopul e sa aratam rebuturile societatii,astfel speram sa nu devina si altii la fel #-o

Si stiu ce zic,principalul fapt negativ sunt manelele,manele=subcultura :gun:

daca ei asa au crescut ce vrei ? la mine aqm toti manelistii sunt minimalisti , acum sunt culti?

nam nimic impotriva nimanui ... dar totusi , dak ti-a spart dintii vreun cocalar d`ala vii si plangi pe forum ? :-j

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...