Jump to content
cIoLaN

Trecerea de la sam catre liceu(Bobocii de cl a9-a)

Recommended Posts

Care stie cum poti trece de la sam la liceu...?:-?? am auzit ca tre sa dai un test de diferentiere...da dar unde trebuie a merg pt a face asta ? :-?? si tre sa indeplinesc anumite conditii de ex sa am o medie cu cat s-o intrat la profilul ala ? :-??

BTW:Ii rog pe bobocii de clasa a 9-a sa postez acile sa sa zica si media cu care o intrat si la ce liceu/sam au intrat? :)

PS:Stiu ca am mai deschis un topic de genul mai in urma dar asta e cu totul altceva

Link to comment
Share on other sites

Ca sa vezi dom'le s-a micsorat lumea ,si au inceput sa dispara profesorii ... ca vad ca au inceput sa dea navala pe forumuri noi licenii , in mare parte acest forum este in special ptr gaming, nu prea se discuta si despre invatamant , rar.

Poti incerca pe forumul celor de la EDU (daca au , sau pe didactic) , daca numai ai pe cine sa intrebi.

Da chiar asa : tu nu ai prietenii sau profii. sa te consulti ? forumul era ultima solutie?

ON: Trebuie sa dai test , insa intai vb cu directorul liceului respectiv , si iti trebuie ultima medie cu care s-a intrat la acel profil. Din iarna poti sa te transferi , acuma odata intrat stai 1 sem la sam.

Link to comment
Share on other sites

Care stie cum poti trece de la sam la liceu...?:-?? am auzit ca tre sa dai un test de diferentiere...da dar unde trebuie a merg pt a face asta ? :-?? si tre sa indeplinesc anumite conditii de ex sa am o medie cu cat s-o intrat la profilul ala ? :-??

BTW:Ii rog pe bobocii de clasa a 9-a sa postez acile sa sa zica si media cu care o intrat si la ce liceu/sam au intrat? :)

PS:Stiu ca am mai deschis un topic de genul mai in urma dar asta e cu totul altceva

nu stiu cu ce te ajuta media mea si unde am intrat dar fie : putin peste 8.70 in lic Henri Coanda

cum am intrat ? pur si simplu am dat examenu ala numit odata Capacitate fara bani fara nimic in plus nu inteleg ce vorbiti voi de spaga si alte prostii :|

Link to comment
Share on other sites

bai fara suparare dar e trist ca tu habar nu ai cum se face o inscriere la un liceu !

trebuie sa ai o anumita media, iar daca vrei sa ajungi la o clasa cu profil de intensiv limba straina, trebuie sa dai un examen separat pentru a arata ca ai nivelu mediu de cunostiinte .. in fine, iar de obicei apare in ziarul local, o lista cu toate liceele si clasele pe care le ofera.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...