Jump to content
Heini

Extrateresti !

Recommended Posts

Si daca exista extraterestrii d c trebuie sa ne caute ? :blink: Poate si ei sunt intr-un stadiu la fel de avansat ca al nostru sau poate ii doare fix undeva de Terra. :)) Plus ca 90% din cei care au postat aici, habar nu au de teoria probabilitatilor ... Cum sa spui, cu certitudine, ca, ceva nu exista cand tu nu ai habar ce-i dincolo de o anumita bariera ? :))

Link to comment
Share on other sites

Si daca exista extraterestrii d c trebuie sa ne caute ? :blink: Poate si ei sunt intr-un stadiu la fel de avansat ca al nostru sau poate ii doare fix undeva de Terra. :)) Plus ca 90% din cei care au postat aici, habar nu au de teoria probabilitatilor ... Cum sa spui, cu certitudine, ca, ceva nu exista cand tu nu ai habar ce-i dincolo de o anumita bariera ? :))

Asa-i,noi inca ne mai studiem pe noi,planeta noastra,istoria noastra.Pana la extraterestri mai avem de mancat.

Link to comment
Share on other sites

Si daca exista extraterestrii d c trebuie sa ne caute ? :blink: Poate si ei sunt intr-un stadiu la fel de avansat ca al nostru sau poate ii doare fix undeva de Terra. :)) Plus ca 90% din cei care au postat aici, habar nu au de teoria probabilitatilor ... Cum sa spui, cu certitudine, ca, ceva nu exista cand tu nu ai habar ce-i dincolo de o anumita bariera ? :))

daca tot ai adus vorba de teoria probabilitatilor explca-mi si mie cum poti sa aplici formula :) . ai idee cate planete sau galaxii N sunt in care extraterestrii E apar de M ori ca sa poti aplica formuala P(E) = M/N ?

cand si daca poti sa ajungi la un rezultat , nu realist ca e imposibil , nici credibil ca daca spui ca exista 271 de galaxii , 10924791627 de planete/galaxie nu cred ca te crede careva , in fine cand ajungi la un rezultat , orice rezultat as vrea sa mi-l spui si mie :)

p.s. : cum a spus si darth noi nu stim ce e in gradina noastra dar murim de curiozitate sa aflam ce este in a vecinului

Link to comment
Share on other sites

daca tot ai adus vorba de teoria probabilitatilor explca-mi si mie cum poti sa aplici formula :) . ai idee cate planete sau galaxii N sunt in care extraterestrii E apar de M ori ca sa poti aplica formuala P(E) = M/N ?

cand si daca poti sa ajungi la un rezultat , nu realist ca e imposibil , nici credibil ca daca spui ca exista 271 de galaxii , 10924791627 de planete/galaxie nu cred ca te crede careva , in fine cand ajungi la un rezultat , orice rezultat as vrea sa mi-l spui si mie :)

p.s. : cum a spus si darth noi nu stim ce e in gradina noastra dar murim de curiozitate sa aflam ce este in a vecinului

daca exista asta este, daca nu exista iar la fel nu ma intereseaza :naughty: parerea mea ramane la fel ,ca odata ce nu este ceva dovedit ne dam cu parerea degeaba si fabluam mult si prost

Link to comment
Share on other sites

Pai Iepurila,ai cautat?te-ai interesat?Te-ai documentat?

Asa apare evolutia,prin cautare.

as imbatrani cautand si interesandu-ma sunt o sumedenie de filmulete pe youtube ,dar mai stiu si ca la baza filmuletelor respective sta un truc sau o iluzie

Link to comment
Share on other sites

as imbatrani cautand si interesandu-ma sunt o sumedenie de filmulete pe youtube ,dar mai stiu si ca la baza filmuletelor respective sta un truc sau o iluzie

vai ce rau am ajuns , auzi documentarii pe youtube doamneeeeeeeeeeeeee :rofl2:

inca astept raspuns de la cel care a spus de teoria probabilitatii sa vad cum calculeaza el ... :|

Link to comment
Share on other sites

daca tot ai adus vorba de teoria probabilitatilor explca-mi si mie cum poti sa aplici formula :) . ai idee cate planete sau galaxii N sunt in care extraterestrii E apar de M ori ca sa poti aplica formuala P(E) = M/N ?

cand si daca poti sa ajungi la un rezultat , nu realist ca e imposibil , nici credibil ca daca spui ca exista 271 de galaxii , 10924791627 de planete/galaxie nu cred ca te crede careva , in fine cand ajungi la un rezultat , orice rezultat as vrea sa mi-l spui si mie :)

p.s. : cum a spus si darth noi nu stim ce e in gradina noastra dar murim de curiozitate sa aflam ce este in a vecinului

Pai citeste cu cateva pagini mai la inceput, unde am postat ecuatia lui Drake. Pe baza carei teorii crezi tu ca o fost enuntata acea ecuatie ? Iar ce ai scris tu mai sus e irelevant. Aici deja vorbim de Moivre. :))

Link to comment
Share on other sites

Sa nu uitam ca viata poate aparea oriunde,e vorba de adaptare la acel loc.La atatea galaxii in acest univers,e imposibil de crezut ca in alta parte viata nu s-a mai dezvoltat,cel putin 3 planete asemanatoare cu a noastra mai exista in univers.Ca nu stim unde asta e partea a 2-a.Dar,prima data inainte sa va ganditi la extraterestri,vedeti in curtea noastra.5 miliarde de ani necesari adaptarii si evolutiei,transformarilor si schimbarilor.Planeta noastra nu a fost asamereu,stratul de ozon era de n ori mai gros decat acum,aerul era altfel - mai curat,totul era altfel acum 3 miliarde de ani.Unde vreau sa ajung - exista planete mai vechi decat a noastra - ma refer la faptul ca s-a format sistemul mai repede decat al nostru(toata materia are aceeasi vechime),viata a evoluat mai devreme acolo si implicit inteligenta a avansat mai mult decat a noastra.

Link to comment
Share on other sites

Si daca exista extraterestrii d c trebuie sa ne caute ? :blink: Poate si ei sunt intr-un stadiu la fel de avansat ca al nostru sau poate ii doare fix undeva de Terra. :)) Plus ca 90% din cei care au postat aici, habar nu au de teoria probabilitatilor ... Cum sa spui, cu certitudine, ca, ceva nu exista cand tu nu ai habar ce-i dincolo de o anumita bariera ? :))

poate au auzit de teoria probabilitatilor, dar sunt k Toma Necredinciosul...pana nu dau nas in nas cu unul... :> oricum ce var face sa credeti k TERRA e singura planeta din univers populata?si aici ma refer din intregul univers, nu numai din galaxia noastra :nanana: oricum, de ce sa vina pe Terra?pai noi peste kteva secole/milenii dak tehnologia o sa ne permita de ce sa nu mergem, si mai e si faza k peste kteva secole/milenii pamantul se duce de rapa, e demonstrata, si unde crezi k au sa se duk urmasii urmasilor nostri? ;;) si dak ei is mai evoluati k noi, kuta si ei unde sa se retraga, si de ce nu, sa ne faca sa nu facem greselile lor :peace: oricum pe tema asta se poate dezbate/abera mult si bine:crazy: oricum nu cred k suntem singurii din univers

Link to comment
Share on other sites

poate au auzit de teoria probabilitatilor, dar sunt k Toma Necredinciosul...pana nu dau nas in nas cu unul... :> oricum ce var face sa credeti k TERRA e singura planeta din univers populata?si aici ma refer din intregul univers, nu numai din galaxia noastra :nanana: oricum, de ce sa vina pe Terra?pai noi peste kteva secole/milenii dak tehnologia o sa ne permita de ce sa nu mergem, si mai e si faza k peste kteva secole/milenii pamantul se duce de rapa, e demonstrata, si unde crezi k au sa se duk urmasii urmasilor nostri? ;;) si dak ei is mai evoluati k noi, kuta si ei unde sa se retraga, si de ce nu, sa ne faca sa nu facem greselile lor :peace: oricum pe tema asta se poate dezbate/abera mult si bine:crazy: oricum nu cred k suntem singurii din univers

stai linistit,viata aici pe pamant a supravietuit meteoritilor,asteroizilor si alte calamnitati naturale.Vom supravietui si urmatoarelor incercari,intr-un fel sau altul.

Link to comment
Share on other sites

stai linistit,viata aici pe pamant a supravietuit meteoritilor,asteroizilor si alte calamnitati naturale.Vom supravietui si urmatoarelor incercari,intr-un fel sau altul.

a supravietuit, dar nu o sa supravietuiask prea mult omului :starwars:

Link to comment
Share on other sites

crezi ? eu sunt sigur ca o sa supravietuiasca , nu toti , nici macar jumatate dar o sa supravietuiasca :)

neh...no chance to survive :(( stii presupun si vorba cantecului "knd am cunoscut oamenii am inceput sa iubesc animalele" :right: dar ce vreau sa zic e sa iei in klcul varianta unui al 3-lea razboi mondial si sa vezi ce s-ar intampla la armamentele actuale, multe de kre nici nu stim, s-au la faptul k citii zilele astea k polul nord incepe sa se dezghete din cauza subtierii stratului din ce in ce mai subtire de ozon, si gandestete km ce efecte ar avea dezghetarea polului nord...kte specii ar muri, cum ar afecta clima, si multe alte kestii #-o si totul din kuza omului :angry1: da, no sa dispara viata complet, dar o sa dispara omenirea si rautatea ce se invarte in jurul ei :>

Link to comment
Share on other sites

Bineanteles ca extraterestrii exista. Cititi cu atentie si ochi critic Biblia, Coranul, Bhagavad Gita sau alte mituri, legende si scrieri vechi. Veti vedea ca oamenii de atunci ii descriu, evident, la nivelul de atunci al cunostintelor lor stiintifice. Daca va e greu sa cititi atata material, atunci cititi asta http://www.rufon.org/articol/30/programul-terra-rezumat.html , si cei care vreti intr-adevar sa cunoasteti adevarul despre noi, cei care sunteti sincer interesati de o carte monumentala....imi dati pm si v-o trimit pe e-mail..merita...toata existenta voastra...bazata pe o oarecare ignoranta...se va schimba!!

Link to comment
Share on other sites

tocmai era la stiri ca Phoneix a gasit apa in forma de gheatza pe marte .. so cred k s-a demonstrat ,we are not alone! , odata dez-ghetzata apa aia .. va contine micro-organisme . . . aka extra-terestrial life form

Link to comment
Share on other sites

tocmai era la stiri ca Phoneix a gasit apa in forma de gheatza pe marte .. so cred k s-a demonstrat ,we are not alone! , odata dez-ghetzata apa aia .. va contine micro-organisme . . . aka extra-terestrial life form

desigur :)

Link to comment
Share on other sites

Universul e prea mare ca sa nu fie alte tipuri de vietati in alte parti, sub diverse forme. Ce conteaza daca x si y cred sau nu in extraterestrii? :-?? Irelevant. :right:

Daca se descopera o celula vie pe Marte, sa zicem, este sau nu o fiinta extraterestra? Evident ca da.

Link to comment
Share on other sites

Hai sa fim seriosi putin , daca nu ar exista extraterestri : de unde neo venit noua zvonu ca esista extraterestri ?

Iti zic eu un om nu poate scoate un zvon cand absolut nimeni nu gandeste la asa ceva !

Si pe restul planetelor este imposibil sa nu existe ceva bacteri alea pentru noi is extraterestri nus fiinte pamantene = estraterestri !

Ii imposibil ca pe o planeta sa nu existe nici o bacterie !

Probabil nus asa cum zice lumea verzi , gri etc ..

Prima persoana care o aflat de ei ala sigur stie ca o avut ceva dovezi ceva sa dea zvonu mai departe !

Si pe parcurs lumea lo inteles gresit !

Exista 100%

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Hai sa fim seriosi putin , daca nu ar exista extraterestri : de unde neo venit noua zvonu ca esista extraterestri ?

Iti zic eu un om nu poate scoate un zvon cand absolut nimeni nu gandeste la asa ceva !

Si pe restul planetelor este imposibil sa nu existe ceva bacteri alea pentru noi is extraterestri nus fiinte pamantene = estraterestri !

Ii imposibil ca pe o planeta sa nu existe nici o bacterie !

Probabil nus asa cum zice lumea verzi , gri etc ..

Prima persoana care o aflat de ei ala sigur stie ca o avut ceva dovezi ceva sa dea zvonu mai departe !

Si pe parcurs lumea lo inteles gresit !

Exista 100%

:tiphat:

extraterestrii ? hmm e putin probabil ca acestia sa existe , dar cum pe planeta Pamant exista viata , e probabil ca la cateva milioane de ani lumina (ironic spus ... poate mai mult), intr`un alt univers sa existe ceva asemanator

Multi fac documentare , ca exista ca stie si toate prostiile caracterizandu`le cu niste creaturi mici cu okii mari , dar cum sa spui asa din preesupus daca nu ai avut de`a face cu asa ceva ... ca sa poti sa iti exprimi parerea despre ceva trebe sa ai de`a face cu ei , deci balivenrele dl televizor sunt niste informatii eronate date in speciala de americanii aia grasi si dopati (mai bine zis indineii incuiati)

Asa cum se spunea ca exista ciupacabra bla bla ... ce ratatii , ca ar fi tras focuri de arma si nu ar fi murit (am fz pe nat wild) si in final sa constate ca era un caine LOL

Asa ca nu ma mai uitati la televizor .. luati`va un aparat foto sau radio si go :)))

GL & HF

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...