Jump to content
tasedano

Zdob si Zdub, bagati in spital de un sofer beat

Recommended Posts

Membrii trupei Zdob si Zdub au ajuns ieri la un spital din Chisinau, in stare grava, dupa ce o masina a intrat in microbuzul lor. Baietii se aflau la granita dintre Republica Moldova cu Ucraina, in drum spre un concert.

Microbuzul in care se aflau componentii trupei Zdob si Zdub a fost lovit din lateral de o masina care circula cu peste 100 km la ora. Potrivit primelor cercetari, soferul care a produs accidentul era in stare avansata de ebrietate. In urma impactului, membrii trupei s-au rostogolit cu microbuzul de doua ori si sunt taiati pe tot corpul de cioburile geamurilor spulberate. Cel mai grav accidentat este inginerul de sunet al trupei, Sergiu Teaca, care si-a rupt clavicula in trei locuri, a suferit o comotie cerebrala si necesita cel putin o luna de spitalizare, potrivit impresarului care ii reprezinta pe baieti, Corneliu Ladin.

Solistul Roman Iagupov are leziuni la spate, motiv pentru care gatul i-a fost imobilizat de urgenta intr-un suport special, si i-au intrat si cioburi in ochi. Tobosarul Anatol Pugaci s-a ales cu rani la un picior in urma rostogolirii microbuzului. Ceilalti membri ai trupei, respectiv Mihai Gincu, Sergiu Vatafu, Valeriu Mazilu si Victor Dandes, sunt si ei internati in spital, pentru ca prezinta taieturi adanci pe tot corpul, din cauza cioburilor care li s-au infipt in carne.

Nu mai canta la meciul Romania - Olanda

Din cauza accidentului, trupa a fost nevoita sa-si anuleze foarte multe concerte pe care le programase pentru turneul din aceasta vara, printre care si cel de deschidere a meciului Romania - Olanda de pe 17 iunie, de la Berna, Elvetia

sursa :Libertatea

Link to comment

pfai ce aiurea.. din cate stiam eu aveau niste concerte in europa in vara asta, dintre care se pare ca au ratat cateva..

Solistul Roman Iagupov are leziuni la spate, motiv pentru care gatul i-a fost imobilizat de urgenta intr-un suport special, si i-au intrat si cioburi in ochi.

defapt s-ar putea sa piarda chiar tot sezonul.. pacat.. chiar imi placeau..

Link to comment

mai eu l-as impusca pe dobitocu ala cu masina lui ( pun pariu ca era ceva A6 sau ceva bmw ), ii urasc pe soferii astia de masini de fite si pentru asta ii incurc cat pot in trafic prin orice metode ( legale ) nu ii las sa iasa sau sa se bage in coloana, pun frana cand sunt la 1,5m in spatele meu ... sa ma loveasca, abia astept sa ma cert cu un cate gras burtos si transpirat scos din mediul lui climatizat.

Sunt ferm convins soferul machit va regreta amarnic ce a facut, din cate am inteles Iagupov e foarte artagos si cred ca isi face el cumva dreptate

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...