Jump to content
tasedano

O femeie s-a maritat cu Zidul Berlinului

Recommended Posts

O femeie din Suedia s-a maritat cu Zidul Berlinului, de care s-a indragostit "de la prima vedere" inca de cand era copila, relateaza The Sun.

"Cuplul" si-a legalizat "dragostea" in fata prietenilor apropiati si a familiei, in urma cu 29 de ani. Pentru Eija-Riitta, care dupa casatorie si-a luat numele de Berliner-Mauer, daramarea Zidului Berlinului, in anul 1989, a fost o adevarata drama, femeia considerand ca sotul ei a fost mutilat. Totusi, ea nu ar da Zidul Berlinului pe Marele Zid al Chinei, care i se pare mult prea subtire, nefiind la fel de "sexy" ca sotul ei din Germania.

Eija-Riitta Berliner-Mauer povesteste ca si-a vazut prima oara "sotul" la televizor, pe cand avea doar sapte ani. A inceput sa colectioneze fotografii cu el si sa-si economiseasca toti banii pentru a-l vizita. La cea de-a sasea vizita, in 1979, "cuplul" si-a legalizat "dragostea" in fata prietenilor apropiati si a familiei, iar Eija si-a schimbat numele in Berliner-Mauer. Femeia, in varsta de 54 de ani, spune ca obiectele i se par mult mai atragatoare decat barbatii, relateaza The Sun. "Obiectele lungi, subtiri, cu linii orizontale mi se par foarte sexy. Marele Zid al Chinei este foarte atractiv, dar este prea subtire - sotul meu este mai sexy. Nu caut sa fiu doar eu satisfacuta. Imi doresc ca si partenerul meu sa simta placere in momentul in care facem dragoste", spune Eja, care, paradoxal, este inca virgina.

Sursa: 9AM

Link to comment

Nu caut sa fiu doar eu satisfacuta. Imi doresc ca si partenerul meu sa simta placere in momentul in care facem dragoste", spune Eja, care, paradoxal, este inca virgina.

ooo da...vreau sa fiu de fata in acel moment :>

asta trebuie bagata intr-o clinica..ceva

Link to comment

Oamenii pot fi uneori foarte ciudati/dementi/retardati/handicapati-super-penali, si nu spun asta ca pe o insulta, ci ca o constatare a faptului ca unii oameni pot avea reactii sau comportamente nejustificate si foarte bizare, care in general sunt de natura temporara.

In liceu era un coleg, care era de felul lui mai manelist (8800 gold, lant si chestii).Si cand stateam intr-o ora cu el in banca, a observat ca aveam o pielita rupta la unul dintre degete.Vreau sa zic ca s-a schimbat la fata.Ii era atat de frica sa vada pielite, incat m-a pisat toata ora sa scap de ea :duh:

Natura umana are calitati ascunse destul de interesante, deseori bizare.Pai sa zicem asa... Arachnophobia (frica de paianjeni), Entomophobia (frica de gâze), Claustrophobia (incaperi foarte mici), Myctophobia (frica de intuneric) sunt fobii mai obisnuite.

Adica te mai trec transpiratiile un pic cand te duci la baie si vezi o goanga de-aia cu multe picioare care trece pe langa talpile tale :D, cand se mai opreste liftul putin, sau cand stai in intuneric, dar da-o naibii de treaba:

-Catoptrophobia (frica de oglinzi)

-Chaetophobia (frica de par)

-Hexakosioihexekontahexaphobia (frica de numarul 666)

-Coprophobia (frica de excremente) (chiar vazusem mai demult un film cu Robin William, care trata un pacient de la o clinica de boli mentale, caruia ii era frica sa faca "treaba mare" la toaleta.

-Hippopotomonstrosesquippedaliophobia (frica de cuvinte lungi, astia nici macar nu pot sa spuna ce tip de fobie au =)) )

-Nephophobia (frica de nori)

-Cyclophobia (frica de biciclete PLM)

(si mai sunt destule)

Majoritatea fobiilor fac parte din categoria fobiilor simple (pe langa cele sociale)

Unele fobii pot fi atat de profunde, incat persoana respectiva poate sa aiba o manifestare extrema, caracterizata printr-un comportament de evitare a contactului cu obiectul fricii, foarte complex si extins

Link to comment
Guest n00bletzel

Da nasu va fi statuia libertati si nasa elodia :rofl1:

Ot:Astai nui sanatoasa cu singuranta cum sa te mariti cu un zid oO

Ps:Va dati seama cati copi de lut o sa iasa ?

Link to comment

"Totusi, ea nu ar da Zidul Berlinului pe Marele Zid al Chinei, care i se pare mult prea subtire, nefiind la fel de "sexy" ca sotul ei din Germania."

:rofl1: ...inseamna ca-i plac zidurile mai groase, nu alea subtiri si lungi :(

Intai a aratat pe unul cand s-a insurat cu o capra, acu femeia cu zidul...au ajuns sa se plictiseasca un barbat de o femeie si invers si vor experimenteze ceva nou.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...