Jump to content
WhiteWolf

1989

Recommended Posts

Am stat ieri si m-am gandit daca romanii s-ar mai putea ridica uniti. Parerea mea este ca Romania din punct de vedere social si cultural este foarte fragmentata, exista mult prea multe grupuri opuse pentru a ne mai putea sustine o cauza.

Deci, '89, repetabil sau nu?

Link to comment
Share on other sites

Am stat ieri si m-am gandit daca romanii s-ar mai putea ridica uniti. Parerea mea este ca Romania din punct de vedere social si cultural este foarte fragmentata, exista mult prea multe grupuri opuse pentru a ne mai putea sustine o cauza.

Deci, '89, repetabil sau nu?

Pt. a se repeta ceea ce s'a petrecut in '89 ar trebui o motivatie la fel de serioasa ca cea de atunci(eu nu vad la momentul actual "ceva" care sa fie o astfel de motivatie ).

Link to comment
Share on other sites

Am stat ieri si m-am gandit daca romanii s-ar mai putea ridica uniti. Parerea mea este ca Romania din punct de vedere social si cultural este foarte fragmentata, exista mult prea multe grupuri opuse pentru a ne mai putea sustine o cauza.

Deci, '89, repetabil sau nu?

Hmmm, ce s-a intamplat in 89? Te referi la revolutie? Stai linistit ca nici atunci nu au facut prea multe romanii.

Link to comment
Share on other sites

Nu are cum sa se repete ceea ce s-a intamplat in 1989. Din moment ce traim in democratie si suntem convinsi ca nu ne manipueaza nimeni(ceea ce nu este adevarat :) ), nu avem motive serioase pentru care merita sa fim uniti.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...