Jump to content
tasedano

Sir de sinucideri la Poarta Alba

Recommended Posts

O adolescenta si un tanar din localitatea constanteana Poarta Alba au ajuns la spital dupa ce au incercat amandoi sa se sinucida. Fata a inghitit cateva tuburi cu pastile, iar baiatul a baut clor. Cei doi faceau parte din cercul de prieteni ai unei adolescente care si-a luat viata in urma cu trei zile.

Sirul sinuciderilor de la Poarta Alba a inceput in urma cu doua luni. Atunci, un tanar de 23 de ani s-a aruncat in fata unui camion, de teama ca va face puscarie dupa ce a fost implicat intr-un accident rutier. Desi intre timp se vedea cu un alt baiat, prietena acestuia, in varsta de 16 ani, a luat otrava acum doua zile. Suparat pentru moartea fetei, noul ei prieten a incercat si el sa se sinucida. Acelasi lucru l-a facut si prietena acesteia.

Pe patul de spital, tanarul spune ca era suparat atunci cand a baut clor. Dar acum ii pare rau.

Sirul de sinucideri le-a atras atentia si politistilor. "In prezent efectuam cercetari pentru a stabili cauzele care au determinat acest sir de sinucideri si tentative de sinucidere ale tinerilor", a spus Eugen Tomescu, purtator de cuvant IJP Constanta.

Cei doi tineri internati au fost la Spitalul din

Medgidia si vor fi supusi unui examen psihologic.

Sursa: Realitatea

Link to comment

23 de ani sa ai prietena de 16.. asta inseamna pedofilie.. sincer eu cred ca astia de 20++ care is cauta prietena de 18-- is niste retarzi care nu pot avea prietene de aceeasi varsta si desigur se gasesc sa le atraga pe copchilitele astea.. na.. si ele-s fraiere ce sa mai zic.. imi amintesc atunci cand eram in clasa a8 a: aveam o colega madalina, prietena cu un taximetrist 24++.. damn..

' date='May 23 2008, 07:50' post='2801346']

OMG :blink: ... si ne mai miram de ce suntem in scadere cu populatia :|

crede-ma.. pe terra sunt mult prea multi oameni.. poate ca multi ma vor vedea nebun pentru ceea ce urmeaza sa zic, insa razboaiele si dezastrele chiar au chiar efect benefic asupra controlului numarul de persoane pe pamant..

+1 [illuSioN]

edit: astept sa vad cine urmeaza sa se sinucida? prietenul prietenei.. cel mai bun prieten al prietenului.. fata care il iubea pe pritenul aleia? strabunica celui dintai sinucis =))

ce lume nebuna.. nebuna detot^^

Link to comment

crede-ma.. pe terra sunt mult prea multi oameni.. poate ca multi ma vor vedea nebun pentru ceea ce urmeaza sa zic, insa razboaiele si dezastrele chiar au chiar efect benefic asupra controlului numarul de persoane pe pamant..

Da, am citit mai demult o teorie conform careia pamantul este ca un organism viu care se echilibreaza singur prin cataclisme si dezastre naturale cand este prea solicitat de numarul mare de oameni.

Toate bune, pana cand te afecteaza si pe tine/rude/prieteni :( *bat de 3 ori in lemn* :D

Link to comment

23 de ani sa ai prietena de 16.. asta inseamna pedofilie.. sincer eu cred ca astia de 20++ care is cauta prietena de 18-- is niste retarzi care nu pot avea prietene de aceeasi varsta si desigur se gasesc sa le atraga pe copchilitele astea.. na.. si ele-s fraiere ce sa mai zic.. imi amintesc atunci cand eram in clasa a8 a: aveam o colega madalina, prietena cu un taximetrist 24++.. damn..

crede-ma.. pe terra sunt mult prea multi oameni.. poate ca multi ma vor vedea nebun pentru ceea ce urmeaza sa zic, insa razboaiele si dezastrele chiar au chiar efect benefic asupra controlului numarul de persoane pe pamant..

+1 [illuSioN]

edit: astept sa vad cine urmeaza sa se sinucida? prietenul prietenei.. cel mai bun prieten al prietenului.. fata care il iubea pe pritenul aleia? strabunica celui dintai sinucis =))

ce lume nebuna.. nebuna detot^^

suntem specia dominanta de pe terra , e normal sa fim cei mai numerosi...

Link to comment

Well am cateva lucruri de spus . In primul rand avem in fatza ochilor rezultatul sistemului de invatamant prost pentru inceput . O sa spuneti ca stai putin ca nu are legatura . Ba da are legatura si inca mare! Conform unui studiu destul de recent un numar ingrijorator de persoane cu varsta cuprinse intre 12-18 ani sufera de DEPRESIE . Parerea mea e ca aceasta e cauzata de situatiile financiare sau stresul cauzat de scoala (alimentat de parintii disperati de note cu 2 cifre) . Zic astea pentru ca am trait depresiile pe pielea mea . Fiind mai sensibil din punct de vedere sentimental (Ceea e unii numesc emo... ceea ce eu numesc slabiciune)

@SilenR: Adevarat graiesti . Chiar eu trec/am trecut prin situatii in care prietena mea de 16-17 ani m-a lasat pentru unu de 20-21 doar pentru ca ala e mai mare . Acum... nu vreau sa jignesc nici o fata cu aceste cuvinte dar sunt si proaste de crapa . Isi imagineaza ca un baiat mai mare le aduce cine stie ce satisfactii in plus . Dar ele nu isi dau seama ca aia mai mult de sex nu vor . Daca ar fi sa ma duc la politie sa denunt aceste acte de pedofilie as umple un penitenciar intreg ... cunosc foarte multe cazuri . Astea sunt fetele din ziua de azi si asta este "trend-ul" sa ai prieten cu cel putin 5 ani mai mare ca tine... altfel esti degeaba .

Link to comment

Si care`i problema in a avea o fata minora drept pretena :) scuzati`ma dak gresesc dar din kte cunosc si kta lume....si parinti nostri si alti oameni kre au copii destul de mari...am vazut intre ei diferente destul de mari chiar si 12 ani diferenta la barbat :blink: asa k faza nu e noua :>

Si despre sinucigasi...ce sa zic...viata lor.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...