Jump to content
Burne

Campania electorala

Recommended Posts

Dupa cum stim sau in cazul in care va mirati ce e cu concertele si nebunia din orase va spun eu ca a inceput campania electorala. Galagie mare, se anunta concerte cu nume care mai de care, fiind in trecere pe langa locul cu pricina ma irita un gagiu tipa in microfon cat il tinea gura "pld in sus pld in jos" "unde suntem ? hai baia mare !!!!!!!!" and so on cu toate ca erau vreo 50 de oameni acolo din care 10 erau angajati sa fluture drapelul si restu suflau in punga ... nu dau 2 bani pe politica si nici la vot nu am sa merg.

Tot in trecere vad pe scena trupa "Sisu si Puia" ( da fix ei aia cu "pune-i la pamant" le fac o cantare electorala), si dezamagirea cea mai mare a venit din partea celor de la Parazitii ..... nenumarate melodii in care blameaza politicienii, sistemul politic si ipocrizia, au ajuns sa lucreze mana in mana ( sa nu spun pentru ) cu cei care pretind ca ii detesta ar fi trebuit sa urmeze ceva legat de ipocrizie dar sunt sigur ca puteti trage singuri concluzia.

Se pare ca banii cumpara totul chiar si sufletele oamenilor.

PS toate ceremoniile electorale ale partidului in cauza s-au desfasurat sub numele "Urban Fest prima editie" .... editie electorala :)) ?

Link to comment
Share on other sites

Desi e enervanta aceasta manifestare iritanta de prost gust, numita campanie electorala, acesta nu este motiv sa nu ne ducem la vot, sa nu decidem pe mainile cui lasam puterea, puterea care ne va influenta mai mult sau mai putin modul de viata si nu numai.

Putin imi pasa cu ce arunca pe scena sau ce tampenii mai debiteaza, numai sa-si indeplineasca atributiile si, cel mai important, am de castigat de pe urma actiunilor lor.

Link to comment
Share on other sites

Desi e enervanta aceasta manifestare iritanta de prost gust, numita campanie electorala, acesta nu este motiv sa nu ne ducem la vot, sa nu decidem pe mainile cui lasam puterea, puterea care ne va influenta mai mult sau mai putin modul de viata si nu numai.

Putin imi pasa cu ce arunca pe scena sau ce tampenii mai debiteaza, numai sa-si indeplineasca atributiile si, cel mai important, am de castigat de pe urma actiunilor lor.

si daca decidem pe mainile cui lasam puterea ? ce rezolvi ? ca toti sunt hoti, numai ca unii fura insignifiant mai putin decat altii... tara asta e de kkt din punctu` asta de vedere. am fost, suntem si daca vom continua asa, vom ramane niste retardati. nu degeaba e "zicala" aia binecunoscuta cand cineva face ceva total ilogic si aiurea sau inadecvat " mentalitate de roman" . nu stiu eu prea multe dar sa va dau un ex. : acum 18 ani approx, polonia, in aceeasi situatie economica cu romania, a facut restructurari (sper ca asta e cuvantu` pe care il caut) si a inchis TOT ce insemna fabrica pe moarte etc, eh dupa aia, au avut o economie infloritoare. noi am tinut de fabrici de tractoare, camioane, (care inainte de acea perioada faceau zeci de mii de vehicule / an( daca nu ma insel ) si care in acea perioada mai faceau cateva sute. noi n-am inchis fabricile astea muribunde care au mancat bani ca "vezi tu Doamne lasam oamenii de la fabrica fara servici" etc... si uitati unde suntem...

suntem condusi de niste incapabili care dupa ce ca fac putine pt tara, fac prost si fac pt moment, in niciun caz pt viitor :-<. ma limitez la atat pt ca nu ma duc cunostintele mai mult...

Link to comment
Share on other sites

@blaster: sper sa cada un mig la parlament =)) =)) =))

"De mici si bere gratis nu ai mai spus?! "

nu mai e legal asa ceva..

"suntem condusi de niste incapabili care dupa ce ca fac putine pt tara, fac prost si fac pt moment, in niciun caz pt viitor :-"

asa e.. dar daca numai din astia poti alege ce vrei?

eu oricum nu am drept de vot, insa din punctul meu de vedere cel mai bine ar fi cu vadim tudor.. si ziceti voi orice ati zice, insa nebun sau cum o fi el cine mai vorbeste ca vadim? cine mai are cultura lui? cui ii pasa mai mult de tara decat lui? sa fim seriosi..

Link to comment
Share on other sites

eu oricum nu am drept de vot, insa din punctul meu de vedere cel mai bine ar fi cu vadim tudor.. si ziceti voi orice ati zice, insa nebun sau cum o fi el cine mai vorbeste ca vadim? cine mai are cultura lui? cui ii pasa mai mult de tara decat lui? sa fim seriosi..

ca si restu` vadim e un imputit.. parerea mea, cultura cred ca are, nu am ce sa zic..

stiti cand a zis vadim ca demisioneaza ??? a venit a doua zi , a facut conf. de presa in care a spus ca nu mai demisioneaza... motivul : fetitei lui mici i s-a facut rau si a plans ca demisioneaza tati din partid :( CAT DE PENIBIL POTI SA FI SA VI CU O SCUZA DE GENU` ASTA .. adica spune el la conferinta ca mucoasa de fiica-sa care nici nu se steerge singura la popou plange si i se face rau ca a demisionat tati din partid... lasa-ma frate ca una ca asta nu am mai auzit...

Link to comment
Share on other sites

alou !!! nu am facut topicul asta sa ne certam care sunt buni si care sunt rai ( politicienii ), e vorba de ipocrizia romanului si in special a liderilor de opinie ( Parazitii ) in fata banului.

P.S. cred ca ar fi mai bine ca postul asta sa fie inchis sa nu se ajunga la cearta si mizerie degeaba

Link to comment
Share on other sites

Mascaricii care se intrec cu nerusinare in minciuni pentru a ajunge sus, la putere, vin tot din randurile poporului, nu degeaba se spune ca un popor are conducatorii pe care ii merita. Noua ne place sa ne plangem ca ei nu fac nimic. Cine ii alege? Suntem de mult intr-un cerc vicios al batjocurii intrucat n-am avut democratie dupa '89, ci doar schimbarea clasei politice cu activisti de rangul 2.

PS rusine pentru Parazitii.

Link to comment
Share on other sites

si daca decidem pe mainile cui lasam puterea ? ce rezolvi ? ca toti sunt hoti, numai ca unii fura insignifiant mai putin decat altii... tara asta e de kkt din punctu` asta de vedere. am fost, suntem si daca vom continua asa, vom ramane niste retardati. nu degeaba e "zicala" aia binecunoscuta cand cineva face ceva total ilogic si aiurea sau inadecvat " mentalitate de roman" . nu stiu eu prea multe dar sa va dau un ex. : acum 18 ani approx, polonia, in aceeasi situatie economica cu romania, a facut restructurari (sper ca asta e cuvantu` pe care il caut) si a inchis TOT ce insemna fabrica pe moarte etc, eh dupa aia, au avut o economie infloritoare. noi am tinut de fabrici de tractoare, camioane, (care inainte de acea perioada faceau zeci de mii de vehicule / an( daca nu ma insel ) si care in acea perioada mai faceau cateva sute. noi n-am inchis fabricile astea muribunde care au mancat bani ca "vezi tu Doamne lasam oamenii de la fabrica fara servici" etc... si uitati unde suntem...

suntem condusi de niste incapabili care dupa ce ca fac putine pt tara, fac prost si fac pt moment, in niciun caz pt viitor :-<. ma limitez la atat pt ca nu ma duc cunostintele mai mult...

Celputin daca votez niste cretini (si ei castiga), stiu ca sunt cretinii care ii vroiam eu la putere si nu am ce sa imi reprosez...

Desi imi cam place ignoranta si nepasarea, sunt unele principii si doleante pe care intotdeauna vor avea intaietate si unul din ele este sa nu las la voia intamplarii ceva ce imi va influenta (probabil) simtior viitorul si gradul meu de bunastare.

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca banii cumpara totul chiar si sufletele oamenilor.

PS toate ceremoniile electorale ale partidului in cauza s-au desfasurat sub numele "Urban Fest prima editie" .... editie electorala :)) ?

Burne, nu cred ca e chiar asa... In primul rand prezentele la concerte si tarifele sunt negociate de impresari si nu de trupe. Iar Urban Fest este organizat in general, in lume, de Mountain Dew, iar in special in Baia Mare a fost de Ecko Transilvania (oficial). Nu cred ca ar fi batut la ochi nimic. Din cate stiu, Parazitii au refuzat tot timpul sa participe la concerte in campanii electorale, nu vad de ce ar face-o acum.

In alta ordine de idei, Puya este Presedintele Organizatiei de (insert random shit here, ca nu mai tin minte) pe Bucuresti a Partidului Verde. Daca ar fi sa faca campanie pentru cineva, cred ca ar face-o pentru partidul lui. Iar Partidul Verde nu prea are bani nici de un megafon, d'apai sa ii plateasca pe La Familia.

Iar Parazitii au fost de acord ca Gusa sa foloseasca "Mesaj pentru Europa" ca inm al campaniei lui fara sa ceara drepturi de autor.

Link to comment
Share on other sites

Thora! totul era portocaliu, tipul care se batea in piept cu prima editie Urban Fest tot portocaliu, steaguri fluturau in timpul concertului. Poate e doar intamplator si daca e asa sunt dispus sa imi retrag cuvintele.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...