Jump to content
The Connection

My Lot

Recommended Posts

Cum am descoperit site-ul?

Am cautat pe google diferite subiecte, nu cautam ,,free money making website'' sau ceva de genul, cautam stiri, opinii si etc.

Am gasit un topic pe MyLot , l-am citit si am fost surprins de numarul de raspunsuri acolo.

Ma uit pe site si aflu ca chiar te plateste pentru raspunsuri, dar nu 0.0001...te plateste pe poze, pe topic-uri create, pe ranking-u l raspunsurilor, topicurilor, pozelor si etc ( 0.3 -0.6 pe post...nu stiu sigur cat pe poza sau topic..dar e destul de bine!Calitate, nu cantitate!)! Nu numai ca este o sursa extaordinara de a afla informatii, ci chiar un loc unde puteti face cate ceva extra , bani , poate, ca sa cumparati ceva frumos de pe ebay .

Platesc prin Paypal, upgrade-urile se fac zilnic si plata dupa 1 luna de la checkout

Sceptici?Bani pe net ?WTF?

Probabil deja v-ati apucat sa scrieti un comment gen : ,,SCAM! munceste frate!''.

Va intreb, de ce stati pe Linkmania? Nu pentru a afla lucruri, sau pentru a comunica cu alte persoane?

MyLot e la fel , dar te plateste. Nu fac anti-reclama formului Linkmania, doamne fereste, dar vroiam sa subliniez faptul ca puteti sa va inregistrati si sa va doara in cot de cativa dolari extra oferiti de MyLot.

Dar daca chiar vreti sa castigati ceva bani de pe MyLot, puteti sa faceti asta si fara refferali, momentan am vreo 20 de posturi, dintre care 3 topicuri si 1 poza adaugata...

Am facut 0.30$ pe asta...nu suna mult..dar nu am fost prea activ si am primit atata...

MyLot are niste locuri numite ,,interests'' unde sunt grupate diferite lucruri

De la computers,video games ...pana la gradinarit si construirea caselor.

Exista un ,,interest'' numit : ,,Making MOney'' acolo persoanele discuta despre diferite site-uri in care poti castiga cativa bani in plus, poate chiar mai multi decat pe MyLOt

Deci MyLot nu este genul de site unde poti spune : ,, Am facut 1600$ luna asta si sper sa fac mai mult luna viitoare''

Depinde de activitate, si ajutorul acordat diferitelor persoane din acea comunitate.

Acesta este link-ul refferal al meu : http://www.mylot.com/?ref=obidan

Va rog sa va inregistrati folosind acest link , dar daca aveti ceva cu mine, dati delete la ultimele randuri.

Mersi

PS : Nu stiu sigur unde sa adaug acest topic, imi cer scuze daca trebuia pus altundeva.

Link to comment
Share on other sites

''dar vroiam sa subliniez faptul ca puteti sa va inregistrati si sa va doara in cot de cativa dolari extra oferiti de MyLot. ''

Smart ass, poti face si mai multi daca esti disperat, dar eu nu stau pentru bani, stau pentru informatii, si daca vrei sa castigi ceva dolari extra , poti face asta.

Citeste tot inainte sa comentezi degeaba, cine imi aduce un argument pentru a nu folosi aceasta comunitate e cel mai 1337 ever!

Link to comment
Share on other sites

Prostii.Angajeazate daca vrei sa faci bani, cel mai sigur mod. Nu stai tu pe net si astepti sa cada din cer.

Nu zic ca nu se pot face bani si pe net(programare,webdesign, etc) insa la firme serioase care platesc.

Link to comment
Share on other sites

1. ai semnatura cam mare

2. parca sunt interzise astfel de torpicuri pe link

3. daca nu stai pentru bani de ce ai pus link pt tine sau de ce l-ai postat? informatii poti sa iei de peste tot...

1. Cand o sa primesc mesaj de la un mod sa o fac mai mica o sa o fac

2. Din cate stiu eu nu sunt interzise, in cel mai rau caz sunt mutate la publicitate

3. Adica cum, de ce sa nu dau link-ul cu refferal-ul meu? Sunt eu mai fraier sau ce? Stau pentru cativa bani extra, dupa cum am spus nu te imbogatesti din mylot, nici nu castigi sa-ti platesti facturile, o faci asa, daca vrei

Prostii.Angajeazate daca vrei sa faci bani, cel mai sigur mod. Nu stai tu pe net si astepti sa cada din cer.

Nu zic ca nu se pot face bani si pe net(programare,webdesign, etc) insa la firme serioase care platesc.

'' Probabil deja v-ati apucat sa scrieti un comment gen : ,,SCAM! munceste frate!''.

Va intreb, de ce stati pe Linkmania? Nu pentru a afla lucruri, sau pentru a comunica cu alte persoane?

MyLot e la fel , dar te plateste. Nu fac anti-reclama formului Linkmania, doamne fereste, dar vroiam sa subliniez faptul ca puteti sa va inregistrati si sa va doara in cot de cativa dolari extra oferiti de MyLot. ''

Citeste mai intai

MyLot plateste, poti intreba atatia oameni de pe Mylot daca este adevarat sau nu, daca nu crezi , asta e , dar doare sa incerci? Pierzi ceva? E o firma serioasa, sunt multe review-uri pe net despre ,,MyLot'' . Bani pe net poti sa faci din Bux.to, Yuwie, Google Adsense sau etc. Depinde de cat vrei sa investesti si cat vrei sa castigi. Cat vrei sa investesti atat financiar cat si timp. Probabil vreti dovezi, inafara de alte persoane de pe forumul mylot...nici o problema...desi sunt mi de persoane care dau screenshot-uri pentru a dovedi, voi nu credeti..bun...peste 1 luna daca nu se inchide topicul, daca voi avea destui bani adunati voi posta screenshot-ul

Link to comment
Share on other sites

• Inaltimea maxim acceptata a unei semnaturi (indiferent daca este formata din text sau imagini, sau ambele) este, orientativ vorbind, aproximativ cat avatarul unui user si textul imediat de sub el. Moderatorii isi rezerva dreptul de a modifica sau a cere modificarea oricarui avatar sau semnaturi, indiferent de inaltime sau latime.

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=202956

nu trebuie sa astepti sa iti zica un mod, trebuia sa stii regula deja...

Link to comment
Share on other sites

Mi-am facut cont, de pe link-ul tau :D Nu o sa incep de astazi, ca nu prea mai pot sta pe net :D destul de misto, am deja cont pe cateva astfel de site-uri si am facut cashout de cateva ori pana acuma :D Am strans in total in jur de... 200 $ :D

Link to comment
Share on other sites

ma.. ce oameni.. e ca si cum daca maine s-ar da bani pe linkmania pentru fiecare posta facut ai zice ca nu mai postezi ca nu vrei sa iti faci un serviciun din asta.. in plus chiar si 30$ pe luna bani de buzunar nu ti-ar strica.. stii? imi place ca multi gandesc cu orice altceva in afara de creier si se contrazic doar de dragul de a fi "gica contra".. gl obidan

ps: metalul si punkul sunt genuri ale rock-ului pentru aia care zic ca nu asculta "rock", ci doar metal

ps2: pentru toti aia care nu sufera rock-ul.. ascultati astea si spuneti-mi ca nu va plac

http://youtube.com/watch?v=0ZkllM8znx4

http://youtube.com/watch?v=g50vzZzAja0

http://youtube.com/watch?v=JgiGrXpOhYg

http://youtube.com/watch?v=57CzNqgm8Fc

Link to comment
Share on other sites

90 % dintre cei care au postat in topicul asta sunt off gg ..ce zice omu` si ce intelegeti voi, postati de dragul de a posta, muriti pt +1 la posturi ...

omu` a pus link refferal la el, a si specificat, si a zis cine vrea bine cine nu vrea iar bine...

agent 007, tu la 12-13 ani ai tai ii indemni pe altii sa munceasca de parca vezi tu Doamne s-ar arunca peste tot cu slujbe platite cu sute de euro, mii chiar, si suntem noi prosti si nu ne ducem...lasa, cresti tu, sa vezi atunci cum e ...

eu ma inregistrez prin refferalul lui obidan..

bomb888 cand pana mea ai facut tu 200 de coco O_O .. cred'ca si sigur ai zis-o la baza :-??

Link to comment
Share on other sites

da se fac usor bani cam cat ai castigat pana acuma??

Pai depinde de cat timp stai si de cat de bune reply-uri si etc faci.

Uploadarea pozelor ajuta foarte mult. Pana acum 1$ dar nu prea am stat. Daca vreti sa castigati mai mult intrati pe :

http://www.trafficswarm.com/go.cgi?804739 ( Din nou, refferal-ul meu)

E un fel de bux.to intre useri. Un user da click pe un link creat de alt user pentru credite.

Un exemplu:

Vasile vrea sa isi faca trafic pe site si se inregistreaza.

Si Ionel si Marioara si Nae vor sa faca trafic.

Toti 4 pun link-ul la site-ul lor.

Ionel . Marioara si Nae dau click pe site-ul lu' Vasile. Fiecare dintre cei 3 castiga 1 credit.

Apoi Vasile da click pe site-ul lui Ionel, Ionel pierde acel credit !

Deci tu trebuie sa strangi credite ca sa dea lumea click ( foarte usor de strans credite)

Cineva daca este interesat de ex de MyLot se inregistreaza si pe refferal-ul tau de mylot.

Traficswarm poate fi folosit si la bloguri sau stiri dar eu il folosesc pentru a strange refferali

Link to comment
Share on other sites

Pai depinde de cat timp stai si de cat de bune reply-uri si etc faci.

Uploadarea pozelor ajuta foarte mult. Pana acum 1$ dar nu prea am stat. Daca vreti sa castigati mai mult intrati pe :

http://www.trafficswarm.com/go.cgi?804739 ( Din nou, refferal-ul meu)

E un fel de bux.to intre useri. Un user da click pe un link creat de alt user pentru credite.

Un exemplu:

Vasile vrea sa isi faca trafic pe site si se inregistreaza.

Si Ionel si Marioara si Nae vor sa faca trafic.

Toti 4 pun link-ul la site-ul lor.

Ionel . Marioara si Nae dau click pe site-ul lu' Vasile. Fiecare dintre cei 3 castiga 1 credit.

Apoi Vasile da click pe site-ul lui Ionel, Ionel pierde acel credit !

Deci tu trebuie sa strangi credite ca sa dea lumea click ( foarte usor de strans credite)

Cineva daca este interesat de ex de MyLot se inregistreaza si pe refferal-ul tau de mylot.

Traficswarm poate fi folosit si la bloguri sau stiri dar eu il folosesc pentru a strange refferali

mah u cand tea-i inregistarat ti-o aparut asa ceva la tn ?

" Before you continue...

Below is a One Time Only offer so please read carefully.

You are eligible to earn 100 FREE TrafficSwarm Credits (100 ad displays!) for simply signing up for either of the below FREE offers! Or signup for both and receive 200 Credits right away!

This offer will NEVER be repeated to you anywhere else at our site. This is your one and only chance to earn up to 200 credits for these free offers."

Link to comment
Share on other sites

Va trebuie un nivel de engleza foarte mare ca sa castigati ceva bani pe mylot yo am incercat sa fac cateva posturi pe acolo da cu engleza mea lasa de dorit pana acuma ma castigat 0.03$ si ma-m inregistrat de aseara :)) si am facut 17 posturi

Link to comment
Share on other sites

O discutie legata de payment pe MyLot:

mtlaxsar (103)

well i think tha post i done and the discussion i started mylot is not paying that much

or is it like that i work less here

WHAT YOU THINK??!!

s2a2n2 (852)

Not quite so what you said. We all know how much you get paid on average here. It all pays here for just participating in discussions which no other site pays in this way. Hence, could not say it is paying less. But, If we spent more hours here we think its less earning opportunity here obviously. Keep posting and have fun!

vipulchawla (420)

Mylot pays exactly for how much u spend ur effort here by posting responses and starting discussions. Its not like a PTC sie whee u just ave to click a link and run it for say 20 seconds and you will earn. Mylot counts for your effort and sincerity in posting quality responses.

I have been through your position and after posting exactly the same number of posts as you have(101), I could earn only a dollar. But i didnt give up though i disconnected for some time. But i came back with equal sincerity and posted around 200 more resonses to reach my first payout. So Mylot does test us in the beginning and all you need to do is keep posting good and quality responses. Ur hard work will be rewarded.

I may agree to some point that mylot does pay a little less for one post and they must increse it atleast at some level.. But Nothing comes for free in this World..!!

By the way, how much have you earned yet?

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa informatie bv ,insa trebe sa stim engleza :) ,insa pentru cei ce cunosc este cit decit o ocupatie rentabila in timpul liber

da....nu trebuie sa stim engleza trebuie sa stim o engleza foarte profunda nu recomand tuturor celor care stiu putina engleza sa se inscrie...

Link to comment
Share on other sites

bomb888 cand pana mea ai facut tu 200 de coco O_O .. cred'ca si sigur ai zis-o la baza :-??

Sincer nu, dar in 1 an jumate la cate site-uri dastea m-am inregistrat, creed oricum ca e putin. Numai de la Bux am avut 50 de dolari, awsurverys 75 $ si restu putin, cate 10 dolari, insa i-am tinut pe toti in contu de PayPal sau AlertPay si cu timpul..au disparut :))

PS: Cine nu are ce spune despre My Lot, sa se abtina de la off-uri, sa nu ma luati cu"daca nu ce?".

De azi incep si eu pe site-ul asta, sunt curios in 3 luni de zile cat castig.

PS2:Am vazut multi utilizatori lm care au bux la semnatura.

PS3:Nu ai nevoie de o engleza prea "profunda" sa intelegi ce e scris pe mylot :)

Link to comment
Share on other sites

@obidan eu te sustin cu facutu banilor pe net :) , pe net daca esti o persoana cu o scanteie de afacere in cap .. , poti sa faci bani mai multi decat ai primii ca si director la vre`o firma ... asa ca taceti cu ideea ca nu faci bani pe net. TOTUL SE INCEPE DE LA GREU SPRE BINE , DAR ROMANUL E PREA TAMPIT CA SA INTELEAGA , SI SE CHINUIE SA AJUNGA LA MULT PREA BINE!.

Link to comment
Share on other sites

Dupa cat am observat eu pe MyLot, la inceput trebuie sa incepi sa faci response-uri...dupa un anumit numar de response-uri ( cam 20 as zice eu) sa incepi sa adaugi persoane la Friends....

Apoi poti incepe discutii si vei castiga mai mult...

Sa spunem ca faci

20 de response-uri = 20 puncte

si 2 discutii cu 10 de response-uri fiecare = 20 de puncte

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...