Jump to content
Cristian

Cum reactionati la rock ?

Recommended Posts

Guest VioLaNcE-

si cine-ti da dreptul sa spui ca nu e frumos?

e parerea mea :) nu stiam ca nu am voie sa imi spun parerea :crazy: traim intr-o tara "democrata" asa ca am tot dreptul sa imi expun punctul meu de vedere #-o

Link to comment
Share on other sites

Guest VioLaNcE-

bine hai go la desenele tale animate ca nu-i de tine

deci eu nu te inteleg :blink: care e problema ta ? :-?? nu mai mare voie omu sa spuna ce simpte? :dooh: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

deci eu nu te inteleg care e problema ta ? nu mai mare voie omu sa spuna ce simpte?

Nu e vorba de opinie, e deranjat faptul ca nu stii nimic despre rock sau metal si ti-ai cam batut joc de aceste genuri in posturile de mai sus. (involuntar, dar ai facut-o)

Link to comment
Share on other sites

Unii sunteti chiar orbi , credeti ca genul asta extrem de metal va face mai tru sau credeti ca o sa va bage mai mult lumea in seama in fine cum puteti voi sa ma convingeti ca tipii ca astia -> http://www.fightdemback.org/files/phobosandazgorhblood2.jpg nu sunt deplasati , nici un gen muzical de pe intreaga planeta nu e mai toxic mai dezgustator mai oribil mai afon decat death metal black metal si alte genuri si trupe care se manjesc cu sange etc.Sau altii spun ca toti manelistii sunt inculti , dar rockerii aia deplasati (nu ma refer la voi ca v-am vazut la "Poze cu tine") credeti ca au vreun viitor.Manelistii sau pe cine mai criticati voi si spuneti ca sunt cocalari (ma refer la artisti) nu se mascheaza nu se manjesc cu substante care sa para sange etc.

Straniu e faptul ca , ceilanti care asculta alt gen in afara de rock nu au sarit la fiecare user care spunea ca nu le place genul ascultat de ei etc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikaze

urasc, rock-ul e singurul gen muzical care ma face sa ma gandesc ca o cariera asemanatoare cu a lui ted bundy n-ar fi chiar asa de rea.

Link to comment
Share on other sites

A-ti crescut toti mari rockeri domne ,v-a aparati gusturile .. parca ar fi copii vostri (gen thade ) n-are voie omu sa-si spuna parerea, la cum arata aia-n poza,asta se numeste muzica?

On:pasnic

Si?! ai vreo problema? :| asa cum unii isi apara manelele noi ne aparam rock`ul

Link to comment
Share on other sites

' date='May 1 2008, 00:15' post='2753505']

Si?! ai vreo problema? :| asa cum unii isi apara manelele noi ne aparam rock`ul

Nimeni nu-si apara manele ...

Doamne dupa ce reactii am vazut in topicul asta & pe la vecini , incep sa am o anumita greata pt tabara rockerilor... demni de sapa de lemn sunteti o buna parte. Habar n-aveti cand si la ce sa deschideti gura . Nu stiu ce va mancat in cur sa incepeti comparatia cu manelele , dar in cazul de fata ar cam trebui sa luati lecti de respect de la ei.

Auzi tu la ei : "cine iti da dreptul sa spui ca nu iti place" <--- Drepturile fundamentale ale omului :mellow: . Hai da-o ma in .... Hai scuza-ma Thade & cei care te-au sustinut , da va-ti facut de tot cacatu. (cu siguranta nu sunt singurul care a ramas cu impresia asta).

Off : astept warn .

LE : valeleu ce topic a mai deschis si ala : "Manea vs. Rock" . Chiar nu ma mira ca un rocker a avut ideea asta ... demni de mila :|

Link to comment
Share on other sites

Doamne dupa ce reactii am vazut in topicul asta & pe la vecini...

Dovada ca nu poti judeca omul dupa muzica pe care o asculta.

Unii sunteti chiar orbi , credeti ca genul asta extrem de metal va face mai tru sau credeti ca o sa va bage mai mult lumea in seama in fine cum puteti voi sa ma convingeti ca tipii ca astia -> http://www.fightdemback.org/files/phobosandazgorhblood2.jpg nu sunt deplasati

Aici nu te contrazic, dar folosesti un exemplu extrem si neconcludent pentru a eticheta genuri mult mai vaste de atat.

nici un gen muzical de pe intreaga planeta nu e mai toxic mai dezgustator mai oribil mai afon decat death metal black metal

In ce calitate decizi tu asta? "parerea mea = adevarul absolut"?

Link to comment
Share on other sites

Dovada ca nu poti judeca omul dupa muzica pe care o asculta.

Aici nu te contrazic, dar folosesti un exemplu extrem si neconcludent pentru a eticheta genuri mult mai vaste de atat.

In ce calitate decizi tu asta? "parerea mea = adevarul absolut"?

Ai dreptate nu am o dovada clara.

Te astept pe tine sa imi aduci un gen mai rau decat acest rock&metal extrem.

Link to comment
Share on other sites

Pana nu iese flame nu va simtiti bine.

In primul rand, ascult si rock (Motorhead, UFO, putin Scorpions, ceva Kaiser Chiefs si altele), dar nu-mi plac chestiile duse la extrem din anumite subgenuri, cum ar fi sangele fals, invocatiile satanice, capra sacrificata de Slayer la concert si alte prostii din categoria "ce nu face omul pentru imagine". Nu ma deranjeaza pentru ca as fi mare crestin sau pentru ca as considera ca ei intineaza valorile societatii, ci pentru ca exista prea multi copii care considera ca prostiile astea sunt cool si ca, daca incep s-o faca pe satanistii, sunt si ei cool.

Am si eu tendinte antisociale, dar le exteriorizez altfel. As prefera sa umblu noaptea pe strada si sa intreb trecatorii daca vor sa se bata cu mine decat sa spun ca sunt satanist si sa zbier ca un nebun.

Asa... iata partea amuzanta. Daca-i spui unui tigan ca manelele sunt de c***t, e foarte probabil sa-ti spuna ca e treaba ta ce crezi. Dar, daca-i spui unui rocker ca Death Metal-ul e de c***t, se simte ofensat si incepe sa faca glume de tipul "hai, du-te la desenele tale animate". Trageti singuri concluziile.

Link to comment
Share on other sites

Pana nu iese flame nu va simtiti bine.

In primul rand, ascult si rock (Motorhead, UFO, putin Scorpions, ceva Kaiser Chiefs si altele), dar nu-mi plac chestiile duse la extrem din anumite subgenuri, cum ar fi sangele fals, invocatiile satanice, capra sacrificata de Slayer la concert si alte prostii din categoria "ce nu face omul pentru imagine". Nu ma deranjeaza pentru ca as fi mare crestin sau pentru ca as considera ca ei intineaza valorile societatii, ci pentru ca exista prea multi copii care considera ca prostiile astea sunt cool si ca, daca incep s-o faca pe satanistii, sunt si ei cool.

Am si eu tendinte antisociale, dar le exteriorizez altfel. As prefera sa umblu noaptea pe strada si sa intreb trecatorii daca vor sa se bata cu mine decat sa spun ca sunt satanist si sa zbier ca un nebun.

Asa... iata partea amuzanta. Daca-i spui unui tigan ca manelele sunt de c***t, e foarte probabil sa-ti spuna ca e treaba ta ce crezi. Dar, daca-i spui unui rocker ca Death Metal-ul e de c***t, se simte ofensat si incepe sa faca glume de tipul "hai, du-te la desenele tale animate". Trageti singuri concluziile.

jos palaria :tiphat:

exact asta numi place nici mie la rock .... UNII nus cum fac se fardeaza sa fie albi k moartea ... sa iasa mai in evidenta ... isi lasa paru lung ( nu ma deranjeaza asta ...da sa al aiba ingrijit ...cand mai vezi cate unu cu paru lung si vai de capu lui ati vine sa :banghead: )

de asta prefer sa fiu intre rock si manele ...sa nu am nimic cu ei ...treaba lor cum isi traiesc viatza ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...