Jump to content
Guest simply_point

da' sunetu?:p

Recommended Posts

Guest spydy007

Am si eu o intrebare suplimentara. Daca pui sunet pe o pagina, la schimbarea acesteia tot cu o pagina de pe acelasi site si melodia o va lua de la capat, logig nu? - cum faci ca melodia sa continue sa cante in continuare fara sa tina cont? Stiu ca faza e super simpla daca ai folosi cadre dar....nu fol. Stie cineva?

Link to comment
Share on other sites

pui muzica intr-o popup window pe care il muti undeva in afara ecranului (la vreo 4000 de pixeli dreapta). singura chestie e ca se va vedea in taskbar.

a doua solutie e sa iti faci site-ul in flash :>

Link to comment
Share on other sites

hai sa te ajut

iframeurile sunt "pagini deschise in pagini" ...

ca sa zic asa

tu iti alegi un loc unde sa fie

si ii spui ce pagina sa deschida

uite aici un tutorial despre iframes

http://www.fightingforce007.net/index.php?...rials/iframetut

astfel cand apesi un link , pur si simplu numai acea pagina se incarca ,

restul ramanand cum a fost

la mine pe site e acelasi lucru

intra sa vezi

pa`

Link to comment
Share on other sites

Guest clausq

Stiu ca ai zis ca nu folosesti frame-uri, dar nu ai mentionat motivul pt care nu folosesti :> . In orice caz o solutie simpla la problema ta ar fi sa faci un frame "invizibil", sa zicem de 1 pixel, neaparat fara border, in care sa nu pui altceva decat sunetul de background. Nu cred ca acest frame "minuscul" ti-ar crea probleme cu restul designului de site in sensul ca nu va trebui sa regandesti asezarea in pagina si designul general, si nu pune probl. la incarcare => nu vad de ce NU ai folosi frames. :wink:

Link to comment
Share on other sites

inchid topicul pentru ca deja ati luat-o razna. omul a zis ca nu vrea frame-uri, nu vrea si gata. nu ii mai dati solutii care sa contina cuvantul "frame" sau "cadre" in text. cine doreste sa ii ofere o solutie sa foloseasca private messaging-ul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...