Jump to content
Lancelot

Spatii verzi din orase

Recommended Posts

Uitandu-ma asa un pic in jur prin Bucuresti constat cu tristete ca multe din spatiile verzi alocate plimbarilor si distractiei in aer liber se numara pe degete :(

Cum e pe la voi? Care credeti ca e solutia? daca e vreuna

@ cauza o stim..constructiile facute abuziv si fara autorizatii pe locuri unde odata se jucau miuta copiii ..

Link to comment
Share on other sites

Cu mândrie spun că în Timișoara nu ducem lipsă de așa ceva! Da, probabil că într-adevăr numărul lor este ceva mai redus, însă ÎNCĂ ne mai putem bucura de asemenea parcuri.

Nici Lugojul nu duce lipsa de parcuri dar daca ar fi sa numesc un oras care m'a impresionat intotdeauna prin "oazele' de verdeata acesta ar fi Aradul.

Link to comment
Share on other sites

La noi se planteaza se tunde iarba nu ducem lipsa ...

avem de unde fuma :)))))))) ^_^

Da asta pentru ca vin alegerile ;))

Link to comment
Share on other sites

La noi se planteaza se tunde iarba nu ducem lipsa ...

avem de unde fuma :)))))))) ^_^

Da asta pentru ca vin alegerile ;))

Ar fi bine sa postati si orasul din care sunteti.. noi de unde sa ghicim despre ce oras este vorba?

Link to comment
Share on other sites

Nici Galatiul nu sta bine la capitolul spatii verzi si asta numai din cauza constructiilor abuzive si a lipsei de interes din partea autoritatilor locale si a celor de mediu. :( In momentul de fata un galatean beneficiaza de 2,67 metri patrati, ceia ce-i penibil din punctul meu de vedere, mai ales intr-un oras care prezinta un grad ridicat de poluare.

ps. Oare o sa ajungem sa numaram firele de iarba in viitorul apropiat ?! :blink:

Link to comment
Share on other sites

La mine in Bacau, de vreo 2 luni s-a trezit primaria sa instaleze, acolo unde permite configuratia terenului, scranciobe, tobogane si sa ingradeasca zonele unde au fost amplasate, sa nu parcheze cretinii masina aiurea.

Din 3 parcuri mari, 1 a fost pe jumatate distrus, :( cica revendicari & shit.

Link to comment
Share on other sites

In Constanta singurul parc f mare care "era" Tabacariei si zic era doarece se pune un ditamai mall-ul pe el s-a micsorat.Mai avem parcuri insa nu foarte mari.Tabacariei e cel mai frumos parc din oras

Exact...de acord cu tine... :-? este si nu era cel mai frumos parc din constanta...si cel mai mare...lacul langa :wub: prea frumos...dar ei construiesc mall`ul ...si am auzit si ceva de o rampa pentru role/skate ....in cativa ani o sa se duca si parcul acela .....ca doar na....este langa statiunea mamaia....si trebuie sa faca frumos ....ma mir cum de nu au facut hoteluri si acolo :blink: Cititi - click

Rezolvare ? Nu cred ca exista....

Link to comment
Share on other sites

in Vaslui avem ceva parcuri si locuri de relaxare cu destul verde .

Avem parcul Copou, foarte frumos si racoros vara.... am sa revin cu poze.

Sincer, parcul Copou din Iasi e plictisitor.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt din Botosani si nu sunt probleme cu spatile verzi chair avem 3 parcuri unul mai mare ca celalalt...

am fost si eu prin Botosani :) am fost in vreo 2 parcuri ..nus cum se cheama...da oricum mia placut mult ;) tineti-o tot asa :cool2:

cat despre Vaslui ...Parcul Copou e frumos ;) ai unde te relaxa vara ...mai e si Teatru de Vara ... dar mai trebuie inbunatatit :) (cei din Vs stiu despre ce imbunatatiri vorbesc :P )

djn nus ce sa zic ...mie imi place si parcul Copou din Iasi ;)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...