Jump to content
BomB777

Violenta in scoli, licee etc.

Recommended Posts

nu prea ma bag in chestii d`astea deoarece sunt calm de felu` meu . . . doar in situatii extreme . . .

iar prin scoala nu am avut nici o problema cu nimeni deoarece lasam de la mine . . .

Cand vad chestii d`astea mai bine ma intorc cu spatele sau ma deplasez din acel loc.

:cool2: cam asa sunt si eu :)

asa cred k e si bn sa se procedeze :right:

Link to comment
Share on other sites

de exemplu daca te injura si te injoseste cineva tu taci? :blink: ca parere asa astept rasp..

Eu zic sa mai lasi posturile de genul asta pt ca nici macar ce spui tu nu poti sustine ;)

Sa nu-mi spui ca pe terenu de fotbal atunci cand te injura cineva, tu te duci si ii dai cu pumnu in gura ...

Daca observi, el si specifica ca in situatii extreme ... masuri extreme :D

nu o lua ca pe o rautate, ia-o ca pe un sfat ;) :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

de exemplu daca te injura si te injoseste cineva tu taci? :blink: ca parere asa astept rasp..

Dupa cum a zis si r3Fr3Sh_ , nu cred ca exista ca la fotbal pe teren sa nu tipi si injuri si sa injosesti pe cineva cum zici tu.

Si chiar si in scoala, nu sari la gatul fiecaruia iti trage o injuratura, ca te-ai lua de toata scoala pana la urma :).

Totusi, decat daca sunt amenintari si chestii dastea atuncia sa raspunzi, nu de la o simpla injuratura :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Adica daca te injura unu de familie/mama/morti/etc tu stai si inghiti?

ASA E MA !!! suni juma' de cartier ca te-a injurat unu' :rofl1: (am fost ironic, in caz ca ii vine vreunui destept o idee mareata)

nu cred ca exista ca la fotbal pe teren sa nu tipi si injuri si sa injosesti pe cineva cum zici tu.

Asta se intampla doar cand joci cu toti "rasaritii" din spatele blocului.

Cand vad chestii d`astea mai bine ma intorc cu spatele sau ma deplasez din acel loc.

Teoretic, ca practic iti primesti un pumn in mecla pana sa intorci spatele :))

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

si btw, de ce sa nu fi de acord cu violenta in scoli? sau unde mai ii vorba. daca ei isi cauta de lucru , le dai ce cauta... Si faza cu injositu , este calitatea mea principala, cu asta ma ocup , pt ca pot./

Sper ca stii bancul cu spitalul de nebuni (asta ca sa nu ti-o zic altfel)

Ii rupi fashu'

Deci ... cum dracu' sa te bati cu unu doar pentru ca a dat din gura aiurea ?

Trebuie sa ai un caracter foarte slab sa te "raneasca" o mica injurie.

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa te si controlezi , ca dak e smecher tipu merge la politie si apoi trebuie sa mergi cu zaharelu la el sa retraga plangerea #-o

ps: cel mai bine e sa te impui de la inceput oricunde mergi , si no sa prea fie prob :P

Link to comment
Share on other sites

Deci ... cum dracu' sa te bati cu unu doar pentru ca a dat din gura aiurea ?

Trebuie sa ai un caracter foarte slab sa te "raneasca" o mica injurie.

Da nu te bati cu el... ii dai una in gura si gata :whistle: Nu ma simt "ranit", dar tie ti-e indiferent daca iti zice un idiot "Fw7w71 m0r711 m4711 baaaa " ? Mie nu.

Link to comment
Share on other sites

' date='Apr 9 2008, 21:06' post='2710134']

ca dak e smecher tipu merge la politie si apoi trebuie sa mergi cu zaharelu la el sa retraga plangerea #-o

Off:Sa depuna plangere?Au lasama...La mine cel putin in Sc sunt niste 'smecheri' care dau mita pa bune...De exemplu un coleg dea meu sa batut pentru o fata de ia rupt falca la unu...Si sa dus la politie...Tata lu colegu meu fiind mai 'oier' sa dus cu branza si miei si gata...

On:Eu sunt foarte calm,las foarte mult de la mine poate prea mult dar totusi am fost imiplicat in cateva batai..Pe clasa a 2 :)) M-am batut cu unu de pe a treia ca m-am inervat rau...l-am batut si a venit cu un alt coleg care cred ca era cu 4 capuri mai mare ca mn :)) Am tulito de vai Shamar :>

Oricum violenta asta nu o sa poata sa fie oprita...cel putin in Romania :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Da nu te bati cu el... ii dai una in gura si gata Nu ma simt "ranit", dar tie ti-e indiferent daca iti zice un idiot "Fw7w71 m0r711 m4711 baaaa " ?

E ca si cum mi-ar spune horoscopul ca o sa mor azi :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

Blaidy are dreptate DjKool... Daca il vezi pe unu din liceu/scoala sau unde esti tu acuma ca iti trage o injuratura scurta, te duci la el si il rupi? Nu cred...

Daca incepe sa injure continuu sa te ameninte atuncea inteleg, in rest nu cred ca are rost...

Desi sunt unii "smecheri" care la prima injuratura chema cartierul sa te termine :|.

Asta se intampla doar cand joci cu toti "rasaritii" din spatele blocului.

Crede-ma nu e chiar asa :D.

trebuie sa te si controlezi , ca dak e smecher tipu merge la politie si apoi trebuie sa mergi cu zaharelu la el sa retraga plangerea

e un caz la mine in scoala , l-a batut de fata cu masa :dooh:

ps: cel mai bine e sa te impui de la inceput oricunde mergi , si no sa prea fie prob

usor de zis :D dar daca in timp ce te "impui" se supara unu pe tine si ti-o iei de la inceput? atunci ce faci? nu mai calci pe acolo :)

Da nu te bati cu el... ii dai una in gura si gata Nu ma simt "ranit", dar tie ti-e indiferent daca iti zice un idiot "Fw7w71 m0r711 m4711 baaaa " ? Mie nu.

Eh, in cazuri dastea mai complicate, poate rectionez si eu ceva mai urat.

Toutsi, depinde foarte mult cum ma simt si eu, daca sunt cu nervii la pamant, si aud pe unu ca ma injura si stiu ca il pot "ingropa" pana nu il prind nu ma las. Insa daca ma simt bine, nu las vreun tacanit sa imi strice ziua si sa incep sa il alerg peste tot.

Link to comment
Share on other sites

hai ma fiti seriosi..eu nush care ar tace daca e jignit sau injosit..cel putin eu nu is acest gen.. sa te bage unu de unde ai iesit si sa iti dea o flegma intre ochi iar tu sa taci si sa mergi mai departe? :)) eu i-as sparge botu' sincer..

Link to comment
Share on other sites

doamne lance =)) cum mane u ? :D

nu era mai usor sa pleci ? sa te sui in masina in taxi ceva si sa te duci direct acasa :D

p.s cativa de pe aici, nu dau nume :) se vede ca habar nu aveti ce inseamna un scandal sau o adevarata bataie la scoala :)

ce ziceti voi acolo k au sarit 3 sferturi din elevii unei scoli inseamna k pe respectiv venisera sa il bata 5 agarici :) k smecherasi nu se puteau numi daca si-au luat-o ;)

Link to comment
Share on other sites

Fane tu ce ai vrea sa vina 5 interlopi sa bata un elev de liceu? =)) erau baieti normali care s-or crezut ft puternici probabil , ei uite ca pe 5 "smecherasi" or sarit vreo 50 :))

p.s pt cei care inca sunteti la scoala si traiti cu frica , sprayul paralizant ( sau cu piper ) face minuni :D ( eventual si un baston telescopic =)) )

Link to comment
Share on other sites

hai ma fiti seriosi..eu nush care ar tace daca e jignit sau injosit..cel putin eu nu is acest gen.. sa te bage unu de unde ai iesit si sa iti dea o flegma intre ochi iar tu sa taci si sa mergi mai departe? :)) eu i-as sparge botu' sincer..

In momentul in care ma scuipa se schimba treaba.

money, ai folosit tu bate telscopice?:> e 300 de mii in SIR si 120 pumnal (ca in vice city) si 150 cutitu. Si tipii aia vand la oricine si oricand, nu ii intereseaza ce varsta au.

Link to comment
Share on other sites

doamne lance =)) cum mane u ? :D

nu era mai usor sa pleci ? sa te sui in masina in taxi ceva si sa te duci direct acasa :D

dea.. :) nu prea imi place sa fug..si consecintele sunt dureroase

PS terminati cu filmele de SF>..unii din voi traiesc in casa cu Chuck Norris

Link to comment
Share on other sites

De multe ori o auziti pe Esca zicand ca va inceta acest lucru dar el continua, nu neaparat afisat la TV, dar totusi...

Cred ca multi dintre voi ati vazut sau ati fost implicat in acte de acest gen :). Eu unul am fost si nu imi mai doresc cat o-si traii sa mai am parte de asa ceva.

Ca ati dat, ca ati primit, ca v-ati aparat, e tot una. Prima bataie generala la mine a fost in a 5-a cand m-am certat cu un prieten, Mozilla(e si pe forum am impresia), in drum spre casa dupa ce ne injurasem o zi intreaga la scoala a venit parca intentionat sa ne batem :dooh: In cele din urma l-am facut se urce pe ghena de gunoi si l-am bagat cu capu in zapada dupa care am intrat in casa :). A doua zi, bine inteles ne-am impacat, si acum suntem super buni prieteni, si atunci eram dar ne-am certat.

Ultima a fost destul de curand, dintr-o greseala stupida a mea la fotbal(repetata) cand l-am pus pe jos pe unu :(. Avand viteza mai mare, cand am vrut sa intru la el, am intrat in stomacul lui. Cred ca nu s-ar fi suparat asa de tare daca nu am fi castigat in cele din urma si ar fi zis si albitrul ca s-a aruncat.

Eh, sper sa nu se mai repete pana la sfarsitul lui a 8-a si nici la liceu.

Cat despre voi... ati fost implicati, martori sau chiar cauzatori de acest fel de evenimente? si cam cum credeti ca fi oprit acest tip de evenimente?:)

Pai sincer in a 5 ea si a 6ea ma bateam cam des cu niste colegi dar mam maturizat si leam lasat balta bati ca nu se rezolva nimic cu ele...insa parerea mea este ca bataiele depind foarte mult de mediul in care e crescut copilul si e oarecum normal/inevitabil vo spun din experinta mea.

insa niste soluti ca sa nu le faca asa de violente ar fii

1.parintii copiilor sa isi deschide ochi sa sa observe ce copil au/cum creste etc.. (majoritatea copiilor cam 80% au un comportament total diferit acasa fata de cum se comporta pe strada)

2.regule mai stricte /camere video si sanctiune grave pentru batai asta ar baga frica in ei :) (cel putin in scoala)

vreau sa vad cinei deacord cu mine

Link to comment
Share on other sites

La Elena Cuza(D3M0N there) au camere video din cate am inteles. Insa aia e scoala mare din toate punctele de vedere, de la niveul de invatamant pana la cum arata scoala. Si oricum costa prea mult un astfel de sistem, deci ma indoiesc ca are da Ministerul Invatamantului bani. Daca sunteti la scoala/liceu si aveti un astfel de interes, mergeti frumos la domn' derector si ii propuneti sa dea fiecare elev din scoala cate 200 de mii(ar ajunge parerea mea) si sa se monteze pe holuri cam cate 4-5 camere(depinde si cat de mare). Insa uite partea proasta, cum mai chiulesti?:))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...