Jump to content
Luci

Help me :-s

Recommended Posts

Deci sa va explic...astazi am chiulit toti baietii din clasa la ultimele 4 ore ...la noi in scoala este programat un CAREU luni ...si profa de romana ,zisa ca ne scoate si pe noi,asta insemnand media scazuta la purtare ...Eu sant la pregatire la acea profesoarea ...InK Un dETAliu...clasa directoarei (la care e diriginta ) au chiulit si ei la fel doar ca,cu o ora intarziere ...

Eu m-am gandit :

1.sa vorbesc cu profa ,sa o rog sa incerce sa aplaneze situatia, sunand-o (fiind la pregatire...poate mai lasa de la ea+ca nu e mare lucru 4 abs:P)

2.sa dam vina si pe aia de au plecat dupa noi ...(directoarea incercand sa-si salveze clasa...ne iarta sh pe noi...

Astept sugetii ...

ps:acel careu initial nu era pt noi :dooh:

Link to comment
Share on other sites

Deci sa va explic...astazi am chiulit toti baietii din clasa la ultimele 4 ore ...la noi in scoala este programat un CAREU luni ...si profa de romana ,zisa ca ne scoate si pe noi,asta insemnand media scazuta la purtare ...Eu sant la pregatire la acea profesoarea ...InK Un dETAliu...clasa directoarei (la care e diriginta ) au chiulit si ei la fel doar ca,cu o ora intarziere ...

Eu m-am gandit :

1.sa vorbesc cu profa ,sa o rog sa incerce sa aplaneze situatia, sunand-o (fiind la pregatire...poate mai lasa de la ea+ca nu e mare lucru 4 abs:P)

2.sa dam vina si pe aia de au plecat dupa noi ...(directoarea incercand sa-si salveze clasa...ne iarta sh pe noi...

Astept sugetii ...

ps:acel careu initial nu era pt noi :dooh:

1.careu= consiliu?

2.directoarea are voie sa fie si diriginta? nu stiam

3.din cate stiu eu la 4 absente cu fugit nu patesti nimic ( de la 10 in sus iti scade un pct la purtare)

4.de obicei cand faci o prostie nu e bine sa dai vina pe altul care e protejat ca o iei si mai rau, in concluzie cea mai buna solutie ar fi prima.. dupa mine..

Link to comment
Share on other sites

1.careu=se pedepsesc aia de nu au fost cuminti in public..

2.directoarea nu e diriginta...dar a fost anu trecut si cum sa-ti zic...hmm....ii protejaza...

3.am mai avut 3 abs +astea 4 =7 ...

4.mda...

Link to comment
Share on other sites

1.careu=se pedepsesc aia de nu au fost cuminti in public..

E CRIMINAL 1 =))))))))))))))))))))))) cum ma in PUBLIC? vai de capul meu, uite ce sa faci, accepta nota scazuta la purtare, pt ca asa o sa simti mai bine liceu, fa-i in ciuda si mai chiuleste o data.

Link to comment
Share on other sites

E CRIMINAL 1 =))))))))))))))))))))))) cum ma in PUBLIC? vai de capul meu, uite ce sa faci, accepta nota scazuta la purtare, pt ca asa o sa simti mai bine liceu, fa-i in ciuda si mai chiuleste o data.

+1 crede-ma ca nu are absolut niciun rost sa stai sa te milogesti pt cateva absente ... eu pt +50 absente ce ar trebui sa fac? cum zice melodia "relax ... take it easy" ;) cat despre purtare ... pana si la politie te primeste daca ai cel putin 8 pe 4 ani ... daca ai anul asta scazut nota unde e problema? nu mai conteaza asa mult nota la purtare cum conta candva ...

Link to comment
Share on other sites

sper...:P...Sti eu sunt un elev mai cuminte...sper sa nu mi-o scada nu am prea facut probleme...

Problemele la mn sunt cu freza si felul cum ma imbrac...le cam oftik pe directoare...o sa ma conformez..

Link to comment
Share on other sites

sper...:P...Sti eu sunt un elev mai cuminte...sper sa nu mi-o scada nu am prea facut probleme...

Problemele la mn sunt cu freza si felul cum ma imbrac...le cam oftik pe directoare...o sa ma conformez..

Pana nu o s-o vezi pe directoare ca vine cu foarfeca in mana ... poti sa-ti faci si codite.

Link to comment
Share on other sites

mah,cu nota scazuta la purtare...nu crek mai prind liceu bun :(...

Daca imi scade media...voi mai chiulii...

come on kid, cui crezi ca-i pasa ca ai avut tu 9.50 la purtare in clasa a 8-a ? :dooh: stai calm ca poti prinde orice liceu vrei

uite o sugestie, a-ti chiulit ca sunteti copii, mai bine spuneti adevaru [ adevaru pe jumatate este iertat ] :right:

Link to comment
Share on other sites

uite ai doar 7 absente nu cred ca esti la liceu eu in primul semestru ama vut peste 70 absente si am trecut cu media 10 la purtare nu iti fa griji ti se pot intampla lucruri si mai grave si oricum nu va face nimic ca ati chiului eventual o mica mustrare doar atat dar mai bine recunosti nu bagi vrajeli ca profesori au fost si ei ca noi....si te va intelege

succes

Link to comment
Share on other sites

sunt a 8-a ...sper :D

Si eu, dar la noi la scoala, nu s-a mai facut de mult careu =)) , pentru ca nimeni nu merge =))

Nu-ti fie frica, daca ai o diriginta buna nu-ti scade media la purtare, cel putin mie ca am chiulit deja de vreo 20-30 de ori , nu mi-a zis nici macar de ce n-am fost la orele respective :-j

Link to comment
Share on other sites

in a 8a am avut 100 de absente,si cred ca mai continuam putin pana nu a venit diriga acasa <_<..Dute si zi adevaru,chiar daca face pe dura la inceput la sfarsitu anului uita de toate,totu revine la normal.Absente motivate la greu,punctele scazute sterse si Multa bafta Piciule la examen

Link to comment
Share on other sites

aaah...liceu cimitir al tineretii mele...

Bre deci daca ai 7 abs stai linistit.Cand am fost in liceu eram la ultima clasa de reala "D" .. iar cea mai severa clasa era "A" unde la 10abs > kaput ! .. Noi stateam lejer cu 20 :)).Oricum mi se pare o absurditate sa scazi media unui elev pentru cateva absente doar asa de dragu de a face un exemplu...anywhoo relax...viata abia incepe =))

ps : geniala faza cu careul :-j

Link to comment
Share on other sites

Am scapat :D

Dar ne-a pus sa semnam o declaratie,prin care l-a prima abatere ne va scadea media sub 7 :crazy:

Cate emotii am avut :dooh: ...sper sa nu mai existe evenimente

Link to comment
Share on other sites

Si noua ne-a facut chestii dastea diriginta, cu toate ca suntem a 7-a. :| Dar clasa mai rea ca a noastra nu exista in dtb :).

Ma rog, ultima oara cand am chiulit prea multi ne-a prins si ne-a alergat un profesor prin oras, noroc ca era iarna, aveam caciula si fularul pe fata, am fost singurul care nu a fost recunoscut.

A, sau in 6-a am ajuns la scoala si aia deja plecau, de la engleza :). Ne-am intalnit cu unul in autobuz si nici nu a apucat sa coboare saracul :)). Am fost in Moghioros, am stat o ora ne-am plictisit si cand am ajuns la scoala eu am ramas mai in urma ca ma sunase mama, pe restu i-a prins cand iesea din clasa, eu am zis ca nu ma lasase gardianul sa intru :rofl1:

De la ultimele evenimente de genul asta nu am mai chiulit decat in regim de maxima urgenta si am chiulit singur, de prea multe ori scapasem basma curata si am zis sa nu imi fortez norocul :))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...