Jump to content
{JM}Alex Lifetaker

Card pentru paypal

Recommended Posts

Vreau sa-mi fac un card pentru Paypal.

Imi trebuie card de debit sau card de credit? Nu prea am inteles care e diferenta dintre ele :\

Ma gandeam la un visa electron, dar am vazut ca la MasterCard e mai mica taxa de administrare(50 lei pe an, fata de 28 lei la Visa electron).

Ce tip de card imi recomandati si la ce banca?

Link to comment
Share on other sites

ai grija cand validezi cardul,iti spun de pe acum,eu am patito cu un card si e blocat definitiv pt paypal :( dar nu a fost vina mea,idiotii de la banca miau dat in extrasul de cont 2 coduri din 4 cifre,in loc de un singur cod,si nam stiut care e bun :|

ps:nu te complica cu Raiffaisen

Link to comment
Share on other sites

Am gasit la ING...

Visa electron sau Mastercard...

La visa electron am Cost de administrare anuala: 14 RON (in primul an) / 28 RON incepand cu anul 2

La mastercard e 50 lei pe an :(

Daca ai neaparata nevoie de un MasterCard cu utilizare internationala iti recomand (din proprie experienta) ABN-AMRO .... are cost de administrare 0 pe viata (iar comisioane aproape inexistente...de exemplu rata de conversie de la o moneda la alta e de 2%) , singura conditie ar fi sa ai intre 19-26 parca si sa fi inscris la o facultate ceva . Daca nu indeplinesti conditia , poate reusesti sa obtii ajutorul unui prieten mai de incredere :tiphat:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...