Jump to content
Mayhem

Terra, apărată de extratereştri?

Recommended Posts

abureala.. pur si simplu nu cred. daca sunt asa de puternici .. ar veni direct la noi. pur si simplu nu vad rostul :/

axel.. nu ar avea logica sa ne apere acum iar dupa sa ne distruga :/ de ce ar face asta .. nu mai bine ne-ar distruge din prima ? :)

Link to comment

Teoria suna destul de interesanta ....desi lasa de dorit faptul anului 2880 pana atuncea #-o ohoooo...sa traiasca stra stra stra nepotii etc. :-?

Edit: Sensini :)) aicea ai dreptate :>

asta mi s-a parut si mie suspect.. toate teoriile de pana in 2040 sunt doar plauzibile insa asta din 2880 e sigura.. am vazut ca si asta si stirea cu cei doi copii asasini sunt de la click.. mi se pare ca exagereaza mult astia..

@drag0s: dar anii pana acum? tot the hand of god?^^

Link to comment
Guest 卐 Ares88

in 2012 conform calendarului intemeiat de maiasi acu 2000 de ani , timpul se opreste brusc ... poate ati observat si voi ca azi e luni, maine e joi - . s-a dovedit stiintific ca ziua nu mai are 24h si alte ''chestii'' SF pentru unii :) nu are rost sa imi racerc gura de pomana pentru niste inculti care folosesc internetul doar pentru jocuri onlain si messenger :)

pentru cei interesati puteti citi mai multe aici :

2012

<e acelasi sitte ca si cel de sus doar ca nu il consider ''o porcarie'' . nu cred ca va ia mult sa il cititi :)

A aparut si film . Doomsday 2012 . nu e chiar reusit .. doar ca transmite clar mesajul : in 2012 pamantul se afla inca a 3-a dimensiune ... decembrie 2012 surprinde trecerea pamantului intr-o alta dimensiune , anume a 4-a :)

o zii buna :tiphat:

a si nu fiti snobi si considerati anul 2012 sfarsitul lumii ...

Link to comment

interesant eu unu nu cred ca suntem aparati de extrateresti aia ....daca chiar ar exista alien cine a spus ca trebuie sa fie neaparat cu maini si picioare ? :nanana: la asta sunt sigur ca nu vati gandit :)) asta asa ne imaginam noi din filme,postere si alte prosti dar cine stie cum arata poate sunt niset furnici :))

Link to comment

in 2012 conform calendarului intemeiat de maiasi acu 2000 de ani , timpul se opreste brusc ... poate ati observat si voi ca azi e luni, maine e joi - . s-a dovedit stiintific ca ziua nu mai are 24h si alte ''chestii'' SF pentru unii :) nu are rost sa imi racerc gura de pomana pentru niste inculti care folosesc internetul doar pentru jocuri onlain si messenger :)

pentru cei interesati puteti citi mai multe aici :

2012

<e acelasi sitte ca si cel de sus doar ca nu il consider ''o porcarie'' . nu cred ca va ia mult sa il cititi :)

A aparut si film . Doomsday 2012 . nu e chiar reusit .. doar ca transmite clar mesajul : in 2012 pamantul se afla inca a 3-a dimensiune ... decembrie 2012 surprinde trecerea pamantului intr-o alta dimensiune , anume a 4-a :)

o zii buna :tiphat:

a si nu fiti snobi si considerati anul 2012 sfarsitul lumii ...

Referitor la acel site ... plin de "teoria conspiratiei" iar ceea ce au descoperit mayasii nu e departe de ceea ce inseamna variatia erelor glaciare si a campului magnetic; lucruri descoperite de anumiti oameni de stiinta (geologi) si fara ajutorul acelui calendar. Ce uita acel site sa precizeze (un mic detaliu neinsemnat) e ca mayasii nu au continuat acel calendar din lipsa de "viziune" asupra spatiului si timpului; si cand zic viziune acest lucru inseamna observatii astronomice. Stii ce e curios ? Calendarul lor se termina la aproape 6000 de ani de la aparitia celor mai vechi civilizatii de pe Terra ... Spre a te edifica complet asupra acestor fapte iti sugerez o incursiune in lumea "superinterpretabila" a previziunilor lui Nostradamus.

Si ca sa fiu on-topic: Bariera extraterestra de protectie impotriva asteroizilor ?

At 7:17 AM on the morning of June 30, 1908, a mysterious explosion occurred in the skies over Siberia. It was caused by the impact and breakup of a large meteorite, at an altitude roughly six kilometers in the atmosphere. Realistic pictures of the event are unavailable. However, Russian scientists collected eyewitness accounts of the event. I believe that we now know enough about large impacts to "decode" the subjective descriptions of the witnesses and create realistic views of this historic asteroid impact as seen from different distances.
http://www.psi.edu/projects/siberia/siberia.html

Si presupusul corp ceresc care a dus la disparitia dinozaurilor cum de a trecut de acea bariera ? :)

Link to comment
Guest 卐 Ares88

CITAT DEIDRE

''Si presupusul corp ceresc care a dus la disparitia dinozaurilor cum de a trecut de acea bariera ?''

-cine stie , poate ca a fost lasat sa treaca :)

oricum cert e ca ceva trebuie sa se intample , ne autodistrugem ... lumea trebuie sa o ia de la capat , sa inceapa alt ciclu ... om vedea in 2012 , pana atunci ... sa ne auzim cu bine

tera aparata ? de ce nu ... aici totul depaseste perceptia si rationamentul omului , omul nu poate sa inteleaga cum ziua nu mai are 24 de ore dar totusi poate sa perceapa si sa simta schimbarile prin care trecem .

Oricum , nu cred ca cei ce studieaza ''fenomenul'' acesta .. 2012 au termiinat liceul Tehnic sau ceva asemanator .. mai ales in Romania . asa ca nu va puneti sa judecati acest raport ca fiind o prostie :) e simplu sa zici ca e o mare prostie . Totusi cei care il studieaza sunt scoliti ... este implicata chiar si NASA , dar nu se vrea stiut acest lucru ... e simplu ca in massmedia sa zici ca niste 'nebuni' de cercetatori .au descoperit peste noapte ''chestia'' asta . cand se implica si guvernul , mai ales NASA eu cred ca totul are un sens ... acuma daca voi luati lucrurile asa , treaba voastra :)

NASA si guvernul American ...implicit RUSIA ascund lucruri pe care oamenii nu ar fi pregatiti sa le inteleaga .. un bun exemplu ar fii , experimentele dintr-o padure de langa Stalingrad ( actualul VolvoGrad) pe o asa numita masina a timpului ... se stiu multe lucruri , dar nu se vor facute public aceste lucruri .

Pace.:)

Link to comment

ares fara nicio ofensa dar cred ca te-ai uitat prea mult la blue gender^^ ..

si inca ceva: de unde poti fi sigur ca Nostradamus nu a fost inteles gresit? nu mai stiu unde am vazut dar cand am citit "cei doi frati" fiind interpretati precum "turnurile gemene" am ramas masca.. si treaba cu razboiul de 27 de ani de dupa asasinarea papei (nu stiu sigur care papa) de catre antihrist de unde stim ca a fost interpretata corect?^^ ca turnurile gemene^^^.. sa fim seriosi.. oricum eu nu cred in asa ceva

poate ati observat si voi ca azi e luni, maine e joi - . s-a dovedit stiintific ca ziua nu mai are 24h

nu pricep asta.. nu stiu de unde ai luat tu ca ziua nu mai are 24 de h.. ca tot 24 si are.. si daca te referi ca `zi` adica partea aia luminata a unui interval de 24h, dintotdeauna a avut maxim 15 ore.. asa ca nu pricep ce vrei sa zici.. si treaba aia cu azi e luni, maine e joi chiar nu pricep deloc.. explica-mi si mie te rog

A aparut si film . Doomsday 2012 . nu e chiar reusit .. doar ca transmite clar mesajul : in 2012 pamantul se afla inca a 3-a dimensiune ... decembrie 2012 surprinde trecerea pamantului intr-o alta dimensiune , anume a 4-a

ceea ce zici tu se aseamana foarte mult de teorema universurilor paralele.. si daca la asta te referi eu am studiat cam 8luni asa ceva in detaliu si sa stii ca nu ai dreptate.. parerea mea este ca trebuie sa intelegi tu intai si sa fii sigur ca ai inteles bine inainte sa iti expui punctul de vedere.. daca nu te refereai la ce am scris eu mai sus imi cer scuze, dar oricum treaba aia care ai scris-o mi se pare chiar sf.. adica ceea ce ai spus e ca si cum ai spune ca daca burebista ii trimitea un sol lui Derzales, acesta chiar il ajuta in razboi.. sau ca trebuie sa ii multumesti lui dumnezeu pentru tot ce ai, ca doar datorita lui ai alea.. si defapt le ai datorita tie.. fara nicio ofensa dar chiar e cam sf.. adica gandeste-te si tu la ce spui.. inca ceva: inainte sa moara, Saladin a zis ca un descendent direct al sau va conduce "cunoscutul".. o iei si pe asta drept adevarata?

Link to comment

Ziua nu mai are 24 de ore, de cand? :blink:

Ares, nu ma chinui sa citesc tot ce e scris aici, mi-e prea lene...O opinie ar fi ca omul stie deja ca toate prostiile astea exista, dar nu poate sa le inteleaga. Nu e capabil sa constientizeze toate minunatiile care se intampla si are un fel de bariera psihologica cu scopul de a bloca informatiile ce ar putea supraincarca creierul uman aflat in stadiul actual.

Daca ii dovedesti intr-un ritm prea accelerat ca lucrurile pe care le crede a fi imposibile pot si au fost sau vor fi realizate, ii suprapui informatiile despre lumea pe care o stie cu cele ale lumii pe care i-o implementezi fortat si cel mai probabil ii provoci o cadere nervoasa. (paranoia schizofrenica)

Asa ca e mai usor sa lasi omul sa creada ca aceste lucruri sunt prostii decat sa risti distrugerea vietii pe Pamant. (mai ales cu arsenalul nuclear existent la aceasta ora)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...