Jump to content
Flake

KFC

Recommended Posts

lol...nu prea mananc de la McDonald's , KFC etc dar nici nu cred ca mai mananc

daca mancam inainte odata pe luna la McDonald's , KFC era bine dar ptr ca stiam urmarile ( tot asa imi povestise cineva care lucra acolo ).

dar din ce am vazut si am citit aicea m'am convins si mai tare ca e o prostie sa mananci la Fast food

cel mai bun exemplu luati'l de la americani , aia sunt obezi , vai de viata lor :| dc ? ptr ca e plin de fast'uri in america si cu nushu cati dolari mananci de te saturi ( foarte putin $ si portii colosale :| )

ps;ce aveti ma cu Radu , fiecare mananca ce vrea , oricum am auzit ca o sa'ti cada bastonu daca mai mananci mult de acolo :P

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

mancati ma cat mai prost, si nu numai in fast fooduri, ci si acasa( bagati paine, paste, dulciuri ... va rooooooooog); asa am sa pot eu sa ma simt mai bine pe strada si la strand 8->

Da ... o sa mancam o paine pe saptamana si iarba de pe camp.

Stai tu cu dieta si cu sala ta acolo si eu stau cu ale mele. Eu in RO am vazut oameni obezi doar din cauza unei boli sau ceva, nu din cauza FF-urilor.

Am ajuns rau daca oamenii sunt interesati de ce vad si nu de ce se afla in "spatele" acelei persoane.

Link to comment
Share on other sites

mancati ma cat mai prost, si nu numai in fast fooduri, ci si acasa( bagati paine, paste, dulciuri ... va rooooooooog); asa am sa pot eu sa ma simt mai bine pe strada si la strand 8->

Eh...pana la un anumit nivel sunt de acord cu afirmatiile tale privind mancarea sanatoasa, insa e bine de stiut ca viata sanatoasa este si scumpa :).

Nu ma intelege gresit...nu vreau sa zic sa nu incerci sa traiesti cat de sanatos poti, dar in cazul in care tu o sa trebuiasca sa-ti castigi fiecare ban, va fi mai greu sa mananci sanatos

Probabil ai uitat partea in care MANCAREA NU RAMANE IN TINE, o dai afara pe partea opusa 24.gif

Tot nu m`ati convins, mai incercati ? biggrin.gif

Probabil ca ai lipsit de la scoala, pe vremea cand ati invatat despre metabolismul uman :). Ideea e ca organismul tau incearca sa elimine intotdeauna partea daunatoare a mancarurilor(cum ar fi conservantii, toxinele, acizi grasi etc.), insa in cazul in care exista doar partea daunatoare a mancarurilor, nu poate elimina totul! Asa ca o parte iti intra in sange de unde nu mai iese o perioada buna :)...asa-i ce amuzant???

@ThuG_Radu ca un sfat, in viitor sa nu mai razi daca nu stii ceva, ca te faci de ras ;;)

Am ajuns rau daca oamenii sunt interesati de ce vad si nu de ce se afla in "spatele" acelei persoane.

Subscriu!

Link to comment
Share on other sites

Stai tu cu dieta si cu sala ta acolo si eu stau cu ale mele. Eu in RO am vazut oameni obezi doar din cauza unei boli sau ceva, nu din cauza FF-urilor.

Am ajuns rau daca oamenii sunt interesati de ce vad si nu de ce se afla in "spatele" acelei persoane.

Pai tocmai ca ce sta in spate e reflectat de fizic. Nu poti fi sanatos interior daca fizic arati deplorabil. Nu m`am referit aici la caracter, inteligenta sau alte trasaturi ale unui om. Vorbim pur si simplu de sanatate aici.

Si da, vezi obezi pt ca se mananca prost. De la paine, cartofi, paste, margarina vegetala, grasimi NESANATOASE in exces etc. Suntem tara cu cele mai scumpe alimente din UE (ma refer aici la alimentele sanatoase (pulpe/piept de pui, lactate si branzeturi de calitate, oua, uleiuri de masline/samburi de struguri etc.). De ce oare? Pt ca noi, consumatorii, sprijinim mancarea ieftina si nesanatoasa. Normal atunci ca restul sa fie mai scumpe (trec mai greu, macar sa se faca bani si daca se vinde putin).

@ Tybork: normal ca e scump, eu mananc undeva la 6 mil pe luna doar acasa . Un salar mediu nu mi`ar ajunge.

Link to comment
Share on other sites

@ Tybork: normal ca e scump, eu mananc undeva la 6 mil pe luna doar acasa . Un salar mediu nu mi`ar ajunge.

Deci, intr-un fel esti de acord cu mine, ca la ora actuala nici macar 40% din populatia tarii nu poate sa-si permita o viata mai sanatoasa. Bineinteles acest lucru nu inseamna ca nu poate sa incerce sa traiasca mai sanatos si sa elimine anumite obiceiuri proaste.

Daca ne gandim putin, e un fel de lux si faptul ca manaci la KFC sau la McDonald's :)

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca ai lipsit de la scoala, pe vremea cand ati invatat despre metabolismul uman :). Ideea e ca organismul tau incearca sa elimine intotdeauna partea daunatoare a mancarurilor(cum ar fi conservantii, toxinele, acizi grasi etc.), insa in cazul in care exista doar partea daunatoare a mancarurilor, nu poate elimina totul! Asa ca o parte iti intra in sange de unde nu mai iese o perioada buna :)...asa-i ce amuzant???

@ThuG_Radu ca un sfat, in viitor sa nu mai razi daca nu stii ceva, ca te faci de ras ;;)

Subscriu!

Probabil ca am lipsit, nu mi`a placut biologia/anatomia whatever niciodata ! :)

Nush de ce va bateti voi capul sa incercati sa`i convingeti pe oameni sa nu mai manance FF`uri, ati infiintat cumva vreo organizatie si eu nu stiam ?

McDolands`ului ii merge bine KFC`ului la fel, de ce ? PT. ca lumea consuma. Credeti ca toti cei care mananca @ KFC si Mc nu stiu ceea ce voi discutati aici ? Stiu, dar nu`i intereseaza, la fel ca pe mine.

Cum am zis, mananc ce ii gustos, nu neaparat si sanatos.

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca am lipsit, nu mi`a placut biologia/anatomia whatever niciodata ! :)

Nush de ce va bateti voi capul sa incercati sa`i convingeti pe oameni sa nu mai manance FF`uri, ati infiintat cumva vreo organizatie si eu nu stiam ?

McDolands`ului ii merge bine KFC`ului la fel, de ce ? PT. ca lumea consuma. Credeti ca toti cei care mananca @ KFC si Mc nu stiu ceea ce voi discutati aici ? Stiu, dar nu`i intereseaza, la fel ca pe mine.

Cum am zis, mananc ce ii gustos, nu neaparat si sanatos.

Trist atunci , se vede cat de short minded esti :)

Ontopic , e bine de evitat mancarurile de tip fast food , luati exemplu de la americani , fatest country in the world ...

Link to comment
Share on other sites

nu era de asteptat sa fie asa ? sa nu credeti ca acei pui stateau in puf pana erau taiati and stuff ..... c'est la vie !

nu cred ca e foarte daunator daca mananci din an in paste la fast food ( cum fac eu :lol: )

Link to comment
Share on other sites

O viata sanatoasa e atunci cand nu suferi de foame si ai un regim alimentar variat, desigur si ceva exercitii fizice.

Deja o dati in SF-uri cu mancarurile voastre, ce naiba sa renunt la ceea ce imi place mai mult doar ca unul sau altul zice ca e nesanatos?! aiurea...

Link to comment
Share on other sites

1 fiecare face alegerile lui in viata

2 Este adevarat..ptr o dieta corecta si completa iti trebuie mai multi bani decat daca ai manca in fiecare zi la KFC sau MAC> dar prefer sa mentin o balanta intre prostiile care le bag in gura cand nu am timp din cauza job-ului si cand sunt acasa. ar fi ideal sa se elimine total din meniu tot ce tine de prajeala sau de pui crescuti in eprubeta. din pacate in zilele noastre e din in ce mai greu de realizat

Link to comment
Share on other sites

mancati ma cat mai prost, si nu numai in fast fooduri, ci si acasa( bagati paine, paste, dulciuri ... va rooooooooog); asa am sa pot eu sa ma simt mai bine pe strada si la strand 8->

Cand o sa vin eu cu burta mea la strand si o sa stau pe langa tine o sa zici ca e eclipsa =))

p.s say hello to my little friend =))http://img215.imageshack.us/my.php?image=s8000302ob8.jpg

de mentionat ca e in crestere :D

Link to comment
Share on other sites

Cea mai buna dieta e mentinuta cu ajutorul clipului ala, 2 girls and 1 coup... parca.

Mananci tot ce vrei si apoi te uiti la clipu' ala ca sa nu asimilezi "chestiile nefaste de la fast food".

ps: as pune un link dar tin prea mult la "coltu' vesel" si nu se merita efortul... (abia am mancat un sandwich cu pastrama, cash, ridichi si branza topita)

Link to comment
Share on other sites

Intr-un timp mancam si eu .. acum insa . ZERO .

DUpa ce am vazut asta -> http://youtube.com/watch?v=PFgbHK6yP2g , m-am lasat de toate.

Care este parerea voastra despre kfc ? sau nu neaparat kfc.. McDonald's , Burger King ..etc. toate astea.

parerea mea ? it's good for the business...in afaceri trebuie sa ai sange rece...si sincer ..pe aia ii doare undeva de chestia asta..

si in al doilea rand...ganditi-va la oameni ca money de ex....fara burta n-ar agata nicio fata :-<

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...