Jump to content
Frostwolf

O idee

Recommended Posts

Salut!! Ma gandeam intro zi ca ar fi super dak sar face pe forum o parte unde cei care sunt pasionati de poezie cat de cat si carora le place sa compuna sa avem un topic pe forum unde sa se discute si sa postam creatii prorii iar apoi sa discutam despre ceea ce vedem in poezia fiecaruia si poate deducem ca fiecare isi va pune sentimentele in acea poezie astfel fiecare isi va avea semnatura proprie de a scrie si fiecare dintre noi va critica si isi da cu parerea despre acel text!

Nu ar strica pe acest site si lucruri de astea ba dimpotriva sar putea sa schimbam unii oameni in bine si am putea face pe unii sa fie interesati si de altceva nu numai de guta nicoleta luciu si asa mai departe(stiti la ce ma refer).

UN loc cum sunt tote celelalte unde se discuta despre MU CS Sport etc!

Multumesc de intelegere!

PS: Cred ca ar chiar ft tare pt ca am vedea ca avem si oameni talentati pe forum!:P:P:P

HAve a nice day all! :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca a intervenit un admin care ma aproba ei bine......cred ca o luam de jos nu e asa! POstez yo primul in speranta ca vor fi altii!

Cu gandul la cer

Astept incet linistit cu gadul lin,

Apoi deodata…… din senin

Tresar si o durere ma cuprinde

Incet inima simt ca mi se stinge.

Visez la tine si incep sa plang,

Cand te stiu departe de al meu gand

Cand stiu ca inima te vrea

Dar niciodata nu te poate avea.

Un sarut ca o adiere visez incet

Tresar si plang cu un usor scancet

Imi aduc aminte si mie dor

De vorbele tale si inima ta simt ca mor.

Ma rog la cer si tip “vreau indurare”

“Doamne trimite acel inger cu asa inima mare”

Nici un cuvant nici un semn

Raman si plang de dorinta si de acel indemn!

Cu gandul la cer, cu gandul la tine

Imi doresc pt ca o secunda sa te ating

Sa simti toata dragostea din mine

Si apoi pot linistit si fericit sa ma sting!

CUm am zis astept si pe altii!!!

Link to comment
Share on other sites

eu va scriu 2 povesti .. daca le citesti iti dau lacrimile =((

Poveshti..

" A fost o data o fata oarba care se ura pe sine pentru ca era oarba.Ura pe toata lumea inafara de prietenul ei.Intr`o zi fata a spus ca daca ar putea vedea lumea atunci ea s`ar marita cu pretenul ei.Intr`o zi norocoasa cineva i`a donat o pereche de ochi.Atunci ea a vazut totul si pe prietenul ei .Acesta apoi a intrebat`o ,acum ca potzi vedea te maritzi cu mine?fata a ramas socata cand a vazut ca prietenul ei este orb , si ia spus : imi pare rau , dar "nu ma pot marita cu tine pentru ca esti orb ".Pretenul ei ,a plecat in lacrimi si ia spus:TE ROG SA AI GRIJA DE OCHI MEI .."

Intr-o noapte un baiat si o fata veneau de la cinematograf cu masina. Baiatul simtea neliniste, nesiguranta,indoiala din partea fetei.Tacerea ei dadea de banuit ca ceva nu mai era in regula. Ea i-a cerut baiatului sa traga pe dreapta ca sa poata vorbi in liniste. Ea incepu sa spuna ca sentimentele s-au schimbat, ca ar fi mai bine sa se desparta. Baiatul a inceput sa planga si incet, deschise portofelul si ii dadu fetei un biletel. Intre timp un conducator turmentat venea din spate si i-a lovit din plin.Baiatul a murit pe loc. Fata a supravietuit miraculos. Amintindu-si de bilet ea a citit uimita:FARA DRAGOSTEA TA AS MURI !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ideea ta e buna, dar cati de pe acest forum crezi ca vor fi interesati? De fapt cati compun poezii?

S-ar putea face un forum de cultura "old style" in general. Cativa interesati de poezie, cativa de beletristica, cativa de teatru, cativa de filozofie, poate se aduna.

@Eamon : alea sunt scenarii de telenovele.

Link to comment
Share on other sites

S-ar putea face un forum de cultura "old style" in general. Cativa interesati de poezie, cativa de beletristica, cativa de teatru, cativa de filozofie, poate se aduna.

@Eamon : alea sunt scenarii de telenovele.

Pana la urma acesta e un forum mai mult de gaming...dar de ce nu? o sectiune ar fi bine venita.

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o poezie, facuta in cls a 3 a, care a fost publicata in revista scolii.

Povestea Lui Iisus

Si cum a fost El rastignit

Si pus acolo sus, pe cruce

Atunci Fecioara a venit

Si un sarut I-a dat pe frunte.

Iar ceilalti mult Il biciuiau

Si-n El dadeau cu pietre

Iisus la Domnul se ruga

Pe oameni sa ii ierte.

Peste trei zile a-nviat

Si brusc a spart mormantul

Si stancile se despicau

Si se cutremura pamantul.

Asta-i povestea lui Iisus

E o poveste trista

Iar mama mie mi-o spunea

Cu inima deschisa.

Nu e cine stie ce, dar atunci le-a placut profesorilor si preotului de la biserica catolica unde mergeam :)

PS : e o idee buna sa se faca o asemenea sectiune, macar ne mai mutam de pe taramul jocurilor pe cel al culturii.

Link to comment
Share on other sites

eu va scriu 2 povesti .. daca le citesti iti dau lacrimile =((

Poveshti..

" A fost o data o fata oarba care se ura pe sine pentru ca era oarba.Ura pe toata lumea inafara de prietenul ei.Intr`o zi fata a spus ca daca ar putea vedea lumea atunci ea s`ar marita cu pretenul ei.Intr`o zi norocoasa cineva i`a donat o pereche de ochi.Atunci ea a vazut totul si pe prietenul ei .Acesta apoi a intrebat`o ,acum ca potzi vedea te maritzi cu mine?fata a ramas socata cand a vazut ca prietenul ei este orb , si ia spus : imi pare rau , dar "nu ma pot marita cu tine pentru ca esti orb ".Pretenul ei ,a plecat in lacrimi si ia spus:TE ROG SA AI GRIJA DE OCHI MEI .."

Intr-o noapte un baiat si o fata veneau de la cinematograf cu masina. Baiatul simtea neliniste, nesiguranta,indoiala din partea fetei.Tacerea ei dadea de banuit ca ceva nu mai era in regula. Ea i-a cerut baiatului sa traga pe dreapta ca sa poata vorbi in liniste. Ea incepu sa spuna ca sentimentele s-au schimbat, ca ar fi mai bine sa se desparta. Baiatul a inceput sa planga si incet, deschise portofelul si ii dadu fetei un biletel. Intre timp un conducator turmentat venea din spate si i-a lovit din plin.Baiatul a murit pe loc. Fata a supravietuit miraculos. Amintindu-si de bilet ea a citit uimita:FARA DRAGOSTEA TA AS MURI !!!!!

Tu le-ai scris? I don't think so... Ce naiba, primesc mass-uri dastea toata ziua pe mess...

ON: Am scris niste poezii pentru mama si pt la scoala la o un concurs national si am fost printre primii, trebuie doar sa o gasesc :) Postez imediat ce le gasesc ca sunt de acum 2 ani :)

Link to comment
Share on other sites

On:Ideea ar fi binevenita,este ok pentru (acei pasionati de poezie &more :) ).... s-ar face ceva constructiv.

OFF:Frostwolf tot te apuci sa scri poezi ,incepe si tu cu inceputul: nu mai manca din litere ,foloseste butonul edit pentru a edita greselile si mai desparte si tu cate un cuvant din cand in cand :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

cu toata bunavointa mea..eu am mai avut initiativa de cateva ori sa deturnez interesul vostru cate o carte sau cate istorie..dar nu merge...poate multi dintre voi nu au varsta..sau interesul in asa ceva

Yo as zice ca sunt destui care au varsta...si poate poate...facem ceva pana la urma!

Link to comment
Share on other sites

cu toata bunavointa mea..eu am mai avut initiativa de cateva ori sa deturnez interesul vostru cate o carte sau cate istorie..dar nu merge...poate multi dintre voi nu au varsta..sau interesul in asa ceva

Yo as zice ca sunt destui care au varsta...si poate poate...facem ceva pana la urma!

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...