Jump to content
Lancelot

OTV

Recommended Posts

Hmm :) am stat si m-am uitat...cateva zile..la OTV..televiziunea manelsitilor de garsoniera..La Dan Diaconescu Lazarov si inca vreo 3 sau 4 pacienti ai clinicilor de psihiatrie scapti prin Bucuresti :) ..subiecte de genul Elodia..Ralf...dispariti misterioase prin porumb anchetate cu tot felul de samani..Senzational/ SOcant/ incredibil..scrie pe tot ecranul..

Asta nu ar fi nimic..dar studiind ultimile calcule ale audientelor..am observat ca OTV se bate pe anumite intervale orare se bate cu Pro TV si Antena 1..Oare cum e posibil ca televiziunea asta mediocra si de apartament..sa rivalizeze cu 2 institutii in care se baga bani seriosi?..Oare cum e posibil sa le placa atat de mult prost gustul si televiziunea tabloid unui numar asa mare de romani?...

Link to comment
Share on other sites

astea de la OTV sunt vai decapu lor si o lalaiesc cu niste subiecte gen elodia de 100 + zile si nush ce cand pot sa zica o data in emisiune ce si cum ...

@poate va mai aduceti aminte acum 1 an si ceva parca in vara a fost cazul ala cu omu ala care fusase impuscat in cap pe balta lu nush cine :| atunci parca nu mai aveau somn toti se uitau la 3 4 dim la emisiune sa vada ce tot zice ala acolo :| si ca repeta aceleasi lucruri de 5000 mi de ori :-<

p.s m-am uitat si eu la emisiune de cateva ori da e o mare porcarie :| si la fel de tot ce tine de postu ala pe care cred ca o sa il sterg si asa e pe 40 si ceva :)

Link to comment
Share on other sites

am observat ca OTV se bate pe anumite intervale orare se bate cu Pro TV si Antena 1..Oare cum e posibil ca televiziunea asta mediocra si de apartament..sa rivalizeze cu 2 institutii in care se baga bani seriosi?

Totusi, Pro TV si Antena 1 sunt asa departe de OTV ca subiecte abordate, mod de abordare si mentalitate promovata? :)

Link to comment
Share on other sites

La un rahat/jaf/tampenie de televiziune e normal sa fie si subiecte si emisiuni pe masura. Bine ca nu ma prea mai uit la tv.

Same here :right:

La OTV se dau numai scandaluri si alte nimicuri, pe tema carora se discuta un an intreg :))

Link to comment
Share on other sites

La Dan Diaconescu Lazarov si inca vreo 3 sau 4 pacienti ai clinicilor de psihiatrie scapti prin Bucuresti :)

In privinta lui Lazarus s-ar putea sa ai dreptate, dar Diaconescu nu e deloc nebun, si stie exact ce face de cele mai multe ori si el rade de cate discutii si ce audienta fac "subiectele" lui de rahat.

A reusit sa intre pe piata exact cand a trebuit cu ce a trebuit. In momentul in care a vazut ca Libertatea ajunge in top la tiraje in presa scrisa, a dat romanilor ceea ce le place cel mai mult : circ ieftin si de proasta calitate.

De altfel, poti sa te uiti la ce tiraje fac ziare ca Libertatea sau Can-Can. Depasesc de 3-4 ori tirajele EZ sau Romania Libera. Singurul ziar "de calitate" care sta cat de cat bine este Jurnalul National.

Oare cum e posibil ca televiziunea asta mediocra si de apartament..sa rivalizeze cu 2 institutii in care se baga bani seriosi?

Dupa ora 23.00 OTV nu mai rivalizeaza cu nimeni, pur si simplu surclaseaza pe toata lumea. De multe ori ajunge la cote de >30% market share, ceea ce inseamna ca din 3 romani care se uita la TV la ora respectiva, unul se uita la OTV, asta in conditiile in care Romania are cele mai multe televiziuni nationale din Europa.

Problema nu este la Danut (pentru ca OTV nu este o televiziune, ci o emisiune de 5-8 ore care se reia de inca 2 ori a doua zi) ci la ceilalti, pentru ca desi baga de sute de ori mai multi bani nu pot oferi ceva care sa sparga monopolul lui Diaconescu.

Link to comment
Share on other sites

Sincer sa fiu, ma bucur ca nu ma mai uit la televizor, si nu vad toate tampeniile de calitate proasta care ajung sa aiba un rating enorm de mare, si uneori sa concureze cu un film de calitate inalta.

90% din populatia romaniei in loc sa faca ceva constructiv in viata lor, mai bine se uita la tot felul de cretinisme difuzate la TV...foarte trist :|.

Noi romanii iubim orice emisiune care are la baza o cearta, un scandal, o noua masina/vila luxoasa cumparata de un X bogat, deoarece prin aceasta modalitate ajungem sa uitam de problemele noastre, si cu ajutorul acestor emisiuni putem zice "Uite...nici ala nu sta mai bine ca mine, si ala se cearta cu nevasta, si la ala ii dezastru in casa, nici ala nu a reusit sa inscrie masina adusa din strainatate, etc.".

Din aceasta cauza se poate vinde orice rahat de emisiune.

Legat de OTV(ca sa fiu ontopic), si celelalte canale in care au investit o groaza de bani, nu exista nici o diferenta!

Link to comment
Share on other sites

Ma mai uit la tv cam maxim o ora pe zi inainte sa adorm ( dupa 2 noaptea ) si atunci doar hbo sau unul din discovery/national geographic ... asa ca putin imi pasa de OTV.Oricum atata timp cat in Romania sunt multi oameni care au IQ sub 80 si sunt amuzati de subiecte de rahat si de circ ieftin , aceasta televiziune va avea un succes fulminant.Sa recunoastem ... romanilor le plac certurile ieftine la tv in care pot rade si ei de altcineva caci in rest ei sunt subiect de ras zilnic pt altii.

Link to comment
Share on other sites

Guest caroline

iti dau dreptate este o televiziune care are drept scop indobitocirea telespectatorilor iar celor care sunt mai slabi de inger chiat unele idei despre cum sa comita unele infractiuni.

Link to comment
Share on other sites

ramai k prostul. speri k pana la sfarsit sa afli ceva cu adevarat interesant.

oricum e retorica intrebarea ta... ceva d genul... d c simona sensual se vindea mai bine in libertaea dekt ziarul financiar? d c sa dai banii p playboy knd cu 50 de bani in libertatea vezi kt pentru o luna intr-o revista d profil.

cate emisiuni pentru oamenii "mai simpli" sunt la televizor, fara neologisme, cu evenimente din viata oamenilor care nu fac parte din show-biz? nu prea multe.. asa k otv-ul ii reprezinta si le serveste p tava astfel d formate, pt k probabil au devenit majoritari.. doar e lumea lui becali si a lui "care este"...

Link to comment
Share on other sites

De ce au audientza asa mare? Simplu ... difuzeaza ce plece omului mediocru simplu si nestiiutor care are o idee fixa ca acest post "realizeaza" mari reportaje si incearca sa afle adevaru ....

Dan Diaconescu In Direct: O emisiune (daca se poate numi asa ceva) care are 5 invitati pusi ca niste marionete ce se cearta continu si haotic deviind de la asa zisele subiecte ... ceva gen teatru de mahala...

Senzational .... Extraordinar ....

Link to comment
Share on other sites

dc Otv?

pt ca otv este televiziune de apartament cu un rating ff bun ...deoarece toti batranii si nu numai ..se uitat la Dan Diaconescu ....

ce face Dan Diaconescu?

vb pe intelesul batranilor ... si aduce la emisiunile lui numai oamnii care ... parerea mea nu stiu sa poarte un dialog [ex:Gigi Becalii] si normal ca omu sa uita sa vada ce prostii scoate pe gura sau cum ajuta gigi lumea si cu ce se mai lauda D`omnu Becalii

De unde au banii OTV`ul

simplu sponsor Gigi Becalii ... apare tot a 3 seara la otv ....

Dc apare Becali la otv ?

pt ca is face campanie electorala din timp :)

Link to comment
Share on other sites

:))....Lazarus ala vine seara de seara pe la mien pe strada nush are o matusa parca sau fost anevasta......si lam intrebat o data de Elodia:))........Omu si restu de la otv......isi scot o gramada de bani din televiziunea asta de .........!

Si le comvine.......Lazarus inainte avea daCie akm are Q7! Sa nu mai zic de bani si el si deaconesc si ala cu farsele cum il cheama?

Link to comment
Share on other sites

Mie cel mai tare si cel mai demential mi s-a parut cand era intrebarea aia la cazul Elodia: S-a oprit Cioaca sa isi faca nevoile? =))=)) :rofl1: Am murit de ras o zi intreaga dupa faza aia...

Si la PRO Tv am vazut zilele trecute ca un baiat s-a oparit cu apa calda de la robinet :|.

Antena 1 nu sunt mare fan dar ei nu au cine stie ce subiecte aberante :)

Nu stiu de ce, dar OTV-ul nu cheltuie asa multi bani ca PRO Tv si altele si daca mai vine un Gigi Becali pe la emisiune, va zic sigur ca scot profit! Mai au si votul al non-stop din dreapta la care dau un dolar jumate prea multi prosti... Va zic sigur, ei sunt pe profit mai mare decat unele posturi, poate chiar si Antena 1 sau Pro TV :)

Link to comment
Share on other sites

OTV aka Oglinda Television ( pff :)))) )

cel mai praf post de telviziune are sediul la etajul 4 al unui bloc din centrul capitalei mai exact deasupra KFC din romana :)) nu au voie sa vorbeasca mai tare seara ca ii aud vecinii :)) 14 mii de televizoare pe fundal odata transmitea si EMANUELLE pe unu dintre ele :)))(pt cunoscatori)

Link to comment
Share on other sites

la emisiuni de genu asta se uita de obicei persoane cu o doza de nebunie, persoane care nu sunt in deplinatatea facultatilor mintale, care prefera o telenovela in locul unui film psihologic sau care au peste 50 de ani si sub 12 clase. iar cum in romania sunt o gramada de persoane care indeplinesc aceste criterii (si altele de genu), atunci si otv-ul are audienta mare.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...