Jump to content
bunny

Evenimentul din Bucuresti - Piata Unirii

Recommended Posts

Nu stiu cati dintre voi sunteti bucuresteni, sau cati ati fost aseara in Piata Unirii, dar jur ca asa ceva n-am mai vazut in viata mea. Pur si simplu lumea se calca in picioare, pentru ce? Un amarat de brad ce nici macar crengi nu avea? si niste fireworks? Si cata lume a putut sa vina pentru un total dezastru. Familii cu copii mici pe-acolo, oameni nebuni, cum sa-ti aduci copilul in carucior in ditamai puhoiul de lume, ce sa vada? Cum se impinge lumea in strada si se arunca unul pe celalalt in santuri? Oameni buni, ma inchinam. :) oi fii eu din provincie, dar asa ceva n-am mai vazut, chiar zici ca era revolutie, se intindea gramada de lume pana in Intercontinental. Am jurat ca nu mai vin la astfel de evenimente in viata mea, pur si simplu dadeam in stanga si in dreapta sa-mi fac loc, vorba aia kill or be killed. Chiar sunt curios cati dintre voi ati fost si cum vi s-a parut.

Link to comment
Share on other sites

nu pot si nu am sa fiu vreodata in stare sa inteleg fenomenul "gloata" tipic romanului, toti vaneaza exclusivitatea "Am fost acolo cand s-a inaugurat pasajul pe DN1" so what eu am trecut peste 3 zile si m-am putut bucura de drum drept fara ministrii, panglici taiate marunt cu foarfeca si cioburi de la sticlele de sampanie. La fel si cu schela asta tunata in brad de craciun, uni si-au pierdut copiii altii au fost calcati in picioare pentru un lucru care s-a putut vedea si la TV si se poate vedea pana pe 7 ianuarie culmea e ca majoritatea nici macar nu au vazut bradul dar erau si ei la inghesuiala, tragedia cea mai mare e ca nu s-a dat nimic moca ( dimineata pomana ciolan cu fasole traditia de 1 decembrie seara macar un vin cu scortisoara langa schela )

Am plecat la spectaculoasa inaugurare a unui patinoar, nu ma dau dar poate se da ceva gratis , u'll never know

ps asta e un paste de pe alt forum unde spamez din cand in cand, acolo se discuta aceasi tema

Link to comment
Share on other sites

45 de copii pierduti :rofl1: :rofl1: .... si hai cu toti ... noi suntem romani ... noi suntem romani ... noi suntem aici pe veci ... ???

Link to comment
Share on other sites

Am vrut sa fac si eu un topic pe tema asta...0 suta de mii de bucuresteni inghesuiti in piata Unirii ca sa vada un brad cu niste luminite colorate? Oo

Cred ca teorema cu circ si paine inca e perfect aplicabila in societatea noastra...ca sa uite de frigul din case si de caderea leului le servim un brad gigant si o portie de sarmale...

PS in ritmul asta si pe cei care sunt pe moarte ii putem distra cu vreo bordura personalizata cadou de la putere :)

@ cum sa iti pierzi copiii de langa tine? pana si papuasii aia isi leaga odraslele de gat in situatiile extreme..bine ei nu au bradul de la Videanu in mijlocul satului..ce natie de oameni tristi suntem si noi :)

Link to comment
Share on other sites

poza

a fost dezastru mare aseara, in metrou nu aveai loc se injurau aia pe acolo ii prindea usa de la metrou =)), autobuze, tramvaie toate erau full, taxiuri nu erau, pana la urma am mers pe jos 2 staii de metrou. am prins artificiile pe drum. nu mergeau telefoanele, pana la urma am ajuns la funland am jucat ceva snooker ca la biliard era full + astepatari si pe urma am fost in mall in vitan si am baut si ne-am uitat la meci.

Link to comment
Share on other sites

Exact, am uitat sa precizez un lucru. Ce facea frate romanu nostru cu telefonul in mana pe 1 dec? Isi suna rudele sa-si spuna la multi ani romane? Lumea incerca sa-si sune rudele sa se gaseasca prin ingramadeala aia si reteaua mobila ocupata. Ce naiba frate, parca am traii in jungla. Plangea o femeie langa mine ca si-a pierdut copilu, m-a rugat sa ma urc pe-o masina sa ma uit de o fetita cu o basca roz. Ce naiba sa vezi? Nimic!

Link to comment
Share on other sites

poza

a fost dezastru mare aseara, in metrou nu aveai loc se injurau aia pe acolo ii prindea usa de la metrou 24.gif, autobuze, tramvaie toate erau full, taxiuri nu erau, pana la urma am mers pe jos 2 staii de metrou. am prins artificiile pe drum. nu mergeau telefoanele, pana la urma am ajuns la funland am jucat ceva snooker ca la biliard era full + astepatari si pe urma am fost in mall in vitan si am baut si ne-am uitat la meci.

oahahahahahahaahahahahaaa :)))))))) nu pot sa creeed frate zici ca`i poza din Japonia =)))))))))) din Tokyo :)))) ... iuuuhuhuhuhuuu deci jur nu am mai vazut atata lume stransa la un loc din filmu tokyo drift :)) , nici daca erau bani pe jos nu cred ca era asa multa lume :))

oricum .. sincer de la televizor mii sa parut interesanta treaba :P , imi place ideea cu "ce`l mai mare .. din europa " .. suna bine sa fii un pic in top :D

Link to comment
Share on other sites

poza aia ma face sa NU vizitez bucurestiul prea curand .. mai bine in provincie ;;)

In poza aia nu se vede mai nimic, cred ca era lume de 3-4 ori mai multa decat se vede in acea poza. Vorba lui kolan, de parca se bateau care sa ia bradu acasa. :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

Ca de obicei, romanii dau impresia ca s-au nascut prea tarziu.

Intr-o vreme in care scandinavii refuza sa cumpere mobilier daca nu este insotit de un ceritifcat prin care se atesta replantarea a doi puieti in locul copacului din care s-a favricat produsul, noi taiem 800 de copaci in centrul Bucurestiului ca sa facem circuit de formula 2 sau 3 sau cat a fost... mai taiem inca 75 de pomi "in fata la Unirea" ca sa punem... cel mai mare copac facut din fiare.

Intr-o vreme in care poparele civilizate refuza sa mai consume energie pe mofturi, noi parca abia acum am descoperit curentul electric.

Intr-o vreme in care McDonald's e in prag de faliment, cand s-a deschis "magazinul de furajare in masa McDonald's" in Rahova m-am crucit... oricum nu suport ideea de a manca la "fast-food", dar nu puteai parca Octavia intre un Lincoln Navigator si un Brabus sau Audi C6.

Intr-o tara in care mor copii de boli ce pot fi tratate in strainatate, in care cei 400-500 de veterani de razboi care se incapataneaza sa nu moara stau cu orele pe la cozi pentru tot felul de hartii absurde ca sa li se dea 75 de Euro... inauguram cel mai mare brad de metal european (culmea kitschului imo)... cel mai mare hotel din Europa... vom inaugura cea mai mare catedrala ortodoxa din sud-estul europei.

Este tara in care proprietarii de limuzine nu au aflat ca la volanul unei astfel de masini sta soferul si nu milionarul, in care oameni care nu au platit in viata lor 1 leu impozit apar pe primele pagini ale ziarelor cu noile achizitii : vapoare, limuzine, elicoptere, etc... Si culmea, in loc ca a doua zi sa fie luati la intrebari de catre fisc, fac audiente record la TV.

Este orasul in care "vedetele" dau 700.000 de Euro sa se ca*e in fundul curtii prin Pipera sau Baneasa, orasul care reinventeaza meseria de vidanjor in secolul XXI.

In conditiile astea, nu cred ca trebuie sa mire pe cineva ca peste 100 de mii de oameni s-au calcat in picioare sa vada niste becuri atarnate pe niste fiare...

Link to comment
Share on other sites

poza

a fost dezastru mare aseara, in metrou nu aveai loc se injurau aia pe acolo ii prindea usa de la metrou =)), autobuze, tramvaie toate erau full, taxiuri nu erau, pana la urma am mers pe jos 2 staii de metrou. am prins artificiile pe drum. nu mergeau telefoanele, pana la urma am ajuns la funland am jucat ceva snooker ca la biliard era full + astepatari si pe urma am fost in mall in vitan si am baut si ne-am uitat la meci.

LOL ...aia toti so dusa sa vada bradu ala?

omg =))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...