Jump to content
SYNDROM3

Columbeanu o sa fie cel mai bogat din lume ? ? ?

Recommended Posts

Inventia lui Irinel

Columbeanit are multe calitati: poate fi turnat la temperaturi de -30 de grade Celsius, se poate amesteca si cu apa sarata, este termoizolant, intr-un cuvant, cimentul perfect.

?Se intareste rapid, deci timpul de constructie va fi mai scurt, poate fi turnat la temperaturi mici, asa incat se va putea lucra si iarna. Poate fi amestecat cu polistiren, deci devine termoizolant, nu mai trebuie sa termoizolezi cu cinci straturi. Ganditi-va cate oportunitati”, spune Irinel care isi va lansa oficial produsul chiar maine, intr-o conferinta de presa speciala.

?O sa construim de fata cu toata lumea un turn inalt de cinci metri si greu de opt tone, iar timpul de constructie va fi de 3 ore si 36 de minute”, spune Irinel, caruia i-a incoltit aceasta idee in urma cu un an de zile, iar acum l-a acaparat cu totul.

?Columbeanit e un fel de gips dar nu pot sa va spun mai mult pentru ca este secret cum il fabricam”, spune Irinel foarte mandru de inventia sa, care ii deschide oportunitati uriase.

?Puteam sa fac lansarea asta oriunde in lume, dar am vrut sa o fac in Romania. De ce sa nu ne mandrim si noi cu o astfel de descoperire?”, spune cel care e sigur ca va avea succes, si inca unul mare, si se pregateste sa ofere inventia sub franciza la cel mult zece persoane carora le va asigura si exclusivitate.

Mie mi sa parut o super stire dupa ce l-am vazut la B1 ieri seara povestind despre acest material...

Oare o sa revolutioneze lumea prin aceasta inventie ?

sursa

Link to comment

da chiar credetzi ca el a inventat asa ceva? =)) s`a gandit el la toate materialele sau tot ce se pune in ciment? :)) niciodata! cat desprea intrebarea topicului... nu prea are cum sa devina cel mai bogat om din lume..

Nu a inventat el asta...a cumparat ideea de la niste francezii si el a dezvoltat-o in tara investind in ea 30 mil $ mie cel putin mi se pare o chestie care o sa revolutioneze lumea daca voua va intereseaza ce face el cu nevastasa la hotel treaba voastra.Mie unu mi se pare normal ca face prostii cu Monica ;) Oare pentru ce a luat-o?daca nu pentru asta ;;)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...