Jump to content
Lancelot

Hmm : ) creatie personala

Recommended Posts

So pe scurt am participat la un concrus de reportaje pe tema sportiva..:P ( premiile Ioan Chirila in speta )

Articolul meu a fost ales ptr finala...cititi-l si daca va place votati-l

http://www.ioanchirila.ro/vote/story.php?t..._microbist_miop

nu e nici stralucit nici vreo dovada de geniu :) si dureaza un pic pana votati..dar nah daca aveti timp si chef va multumesc anticipat

si astept reactii aici ( mai ales criticii >:) ) legate de mica mea incercare

Link to comment
Share on other sites

mi-a placut articolul,l-am votat si eu,este scris inteligent(cum scrie un adevarat jurnalist),cred ca esti la jurnalism,sau chiar l-ai terminat.Bravo,mie unul mi-a placut.

Ce inseamna sa fii microbist la noi in tara? Hmm..sa te agiti in genul omului de neanderthal cand aparitia focului i-a inundat pestera de fum? Sa iti etapezi colegii cu o gama variata de injuraturi care aduc atingere intregului arbore genealogic incepand cu radacina? Sa ai la tine un lant, o sabie, un breloc ceva contondent cu care sa iti faci simtita prietenia fata de "dusmani" si fata de "victimele colaterale"?

Ce ai scris aici chiar m-a facut sa rad,ai descris exact starea de spirit de pe un stadion.

Bafta in continuare cu articolul! :tiphat:

#edit:nu te gandi ca am postat aici doar pentru un post in plus,chiar mi-a placut articolul!

Edited by Tzugui
Link to comment
Share on other sites

"Hmm..sa te agiti in genul omului de neanderthal cand aparitia focului i-a inundat pestera de fum?"

:rofl1:

Ce ai scris aici chiar m-a facut sa rad,ai descris exact starea de spirit de pe un stadion.

Same here...

gj Lance, mi-a placut articolul..l-am si votat

Link to comment
Share on other sites

e bun articolul, l-am votat, dar incearca sa-l faci mai usor de citit...ai folosit prea multe puncte de suspensie, sunt mai multe greseli de redactare, sunt si cateva greseli gramaticale...ideea e buna, dar se putea exprima mai bine.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...