Jump to content
Cristian

De ce bei ?

Recommended Posts

Faptul ca tu ai baut bere pana asta vara inseamna ca ai baut pentru a fi fitzos, a fi in randul lumii ? Total gresit.Daca mananc in oras, sau doar o pizza, in special vara, beau o bere dupa.Pur si simplu.Asta nu ma face fitzos sau alcoolic.

off: lol kosma, el a zis asa la misto, sa se enereveze aia de sub 20 de ani, cred ca a si reusit

on: e buna pentru rinichi berea, are gust bun si iti face placere sa o bei la masa cu prietenii, nu cum e cand bei suc parca il bei degeaba ca sa nu te plictisesti

PS: "Prietenii stiu de ce"

Link to comment
Share on other sites

pentru cei care sunt sub 20 de ani, faptul ca beau bere in loc de suc = fitsa.

Hai zi tu ca nu ai baut bere cand ieseai cu prietenii pana la 20 ani.

Tocmai am venit din oras. Am batu o bere si un shot de tequila. De ce? Te fac sa te simti mai bine, mai voios. Desigur nu in exces. As mai iesi o data pentru ca m-am simtit bine, m-am DISTRAT.

Link to comment
Share on other sites

ps": de unde le scoti?

din burta o0

Cati ani ai si c esti f sau b ? o.O

normal ca as alege o bere ... :)

am 10 ani.. si sunt neutru :blink:

Daca bei o bere in loc de un suc nu te face alcoolic.

Suc..cola, pepsi, fanta, - nesanatoase

Un pahar de vin rosu seara la cina este foarte sanatos.

Daca nu exista excese, totul este oky

perfect de acord alex

Link to comment
Share on other sites

de la 1 suc ajungi la 1 bere

de la bere ajungi la vin si asa mai departe

cel mai frumos e cand esti beat si esti cu prietenii cand ramai singur iti dai seama ca ai gresit

va saluta baietii si fetele din politehnica sau din spatele liceului :)

cel mai tare e atunci cand esti critaza si zici k nu mai te imbeti niciodata :)):))

Link to comment
Share on other sites

' date='Oct 20 2007, 22:26' post='2310345']

cel mai tare e atunci cand esti critaza si zici k nu mai te imbeti niciodata :)):))

ohh da :))) si eu am zis la fel pana acu cateva luni cand am fost plecat in galati .... am baut atunci pana nu am mai putut ... si de atunci un strop de bere nu am mai pus in gura :naughty:

Link to comment
Share on other sites

nu pot sa zic ca beau de mult timp dar se vede diferenta

prima oara mam imbatat la 9 ani dintrun "tzoi" de tzuica cu bunicu Dumnezeu sa'L ierte

pe la 15 ani din 2 beri eram ametit

acum la 17 ani o duc bine la fizicu meu tin mult in mine :D

imi aduc aminte prima oara cand mau pacalit "tov mei mai mari" mi'au pus wisky in pahar de unica folosintza si miau zis ca primu se da peste cap

lam dat si am cazut jos :D nu exagerez :D si acum ma ascund de ai mei sa nu beau cand sunt cu ei

Link to comment
Share on other sites

=)) asta da intrebare....beau pentru ca ma face sa ma simt mai bine:))) daca e si vara berea curge ca dracii aia :))...daca e iarna un vin.....o visinata....cornata...tuica....votca....gin (tonic)....sunt bine venite.......oricum o bere e mai sanatoasa decat o cola....+ ca neavand foarte multi bani ce poti face?:))) bei si tu o bere=))....

nu mai stiu cine a facut topicu' dar este pocait?:)) :tiphat: :pumn:

Link to comment
Share on other sites

pai depinde eu unul duc mult la bere... beau si 3-4 si nam nimic.... acum daca vreau sa ma simt putin mai ametit mai iau ceva si pe langa... si acum sa fim sinceri, la o petrecere .. parca nu merge daca nu bei ceva.

dar nu am ajuns nici'odata in starea sa numai pot sa ma car acasa :))

Link to comment
Share on other sites

daca stam putin sa ne gandim..

hai sa beau o bere.. hai inca una.. hai inca una ca mai merge .. si uite asa pana te imbeti .. nu inteleg rostul bauturii alcoolice .. nici macar nu are gust bun 8-|

corect darrrrr =))) dupa multe beri cresc si sansele ca pasaricile sa pice la tine in plasa =)) a.k.a la tine acasa =)) :banana:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...