Jump to content
Other

Cum sa te comporti `n cercuri de oameni ...

Recommended Posts

Iar eu ma leg la siret ...

Ontopic : Ce e asa greu sa fii tu insuti ? Daca prietenii, prietenilor tai discuta despre ceva ce te intereseaza si pe tine, te bagi in discutie, daca nu, iti vezi de treaba ta, te gandesti la ale tale sau schimbi subiectul. :P Not that hard

Link to comment
Share on other sites

da tu c combinatie ai cu subiectul lor ? o.O

de ce ai mai facut topicul asta daca dai raspunsuri de genul?...ti-ai cam raspuns singur...sau vrei sa verifici perspicacitatea noastra?

pai sa vedem:

1. te bagi in seama, uite asa,ca ai iesit cu ei,ei te-au lasat balta ca nesimtitii, esti si tu acum nesimtit si pandesti un moment in care stii ca te poti baga sigur (ceva de genul, unul din cei pe care nu ii cunosti zice "ah,m-am combinat in sfarsit cu maria", iar tu zici "aaah...maria, da, o cunosc...si restul cartierului o stie...dar nu mai stiu cum arata, ca era intuneric..").

2. te scuzi frumos dupa maxim 10 minute si spui ca a intervenit o urgenta,te-ai plictisit, te doare in cot, ai chef sa joci sah etc. te ridici si pleci

3. te uiti dupa tipe evident si agati (daca poti si ai varsta legala...)

4. ca sa scutesti punctul 3, daca una din persoanele pe care nu le cunosti e tipa, te dai la ea

5. incepi sa te scobesti in nas

6. te scobesti in nas si ragai dupa ce bei bere

7. incepi sa vorbesti la mobil foarte tare,cat sa atragi atentia (eventual daca vrei sa fii nesimtit spui ceva de genul "aah...sunt cu x si y,nu stiu ce fac, sunt si ei pe aici.." si faci cu mana la toti si zambesti)

8. bei

9. bei si fumezi

10. chemi alti prieteni

11. iti faci alti prieteni pe loc

ma rog...solutii sunt....logic...trebuie sa ai imaginatie..daca nu ai, iti cumperi...

10.

Link to comment
Share on other sites

de ce ai mai facut topicul asta daca dai raspunsuri de genul?...ti-ai cam raspuns singur...sau vrei sa verifici perspicacitatea noastra?

pai sa vedem:

1. te bagi in seama, uite asa,ca ai iesit cu ei,ei te-au lasat balta ca nesimtitii, esti si tu acum nesimtit si pandesti un moment in care stii ca te poti baga sigur (ceva de genul, unul din cei pe care nu ii cunosti zice "ah,m-am combinat in sfarsit cu maria", iar tu zici "aaah...maria, da, o cunosc...si restul cartierului o stie...dar nu mai stiu cum arata, ca era intuneric..").

2. te scuzi frumos dupa maxim 10 minute si spui ca a intervenit o urgenta,te-ai plictisit, te doare in cot, ai chef sa joci sah etc. te ridici si pleci

3. te uiti dupa tipe evident si agati (daca poti si ai varsta legala...)

4. ca sa scutesti punctul 3, daca una din persoanele pe care nu le cunosti e tipa, te dai la ea

5. incepi sa te scobesti in nas

6. te scobesti in nas si ragai dupa ce bei bere

7. incepi sa vorbesti la mobil foarte tare,cat sa atragi atentia (eventual daca vrei sa fii nesimtit spui ceva de genul "aah...sunt cu x si y,nu stiu ce fac, sunt si ei pe aici.." si faci cu mana la toti si zambesti)

8. bei

9. bei si fumezi

10. chemi alti prieteni

11. iti faci alti prieteni pe loc

ma rog...solutii sunt....logic...trebuie sa ai imaginatie..daca nu ai, iti cumperi...

10.

cel mai tare raspuns :cool2: =))=))

Eu unul as sta deoparte 5-6 minute si daca nu gasesc nici un subiect de discutie acolo plec(poti sa te scuzi frumos sau poti sa te ridici,ii injuri si pleci ;) )

Link to comment
Share on other sites

eu daca as iesi probabil ca as fi cu prietena cea mai buna... si daca s-ar intampla sa se puna cineva la masa noastra, atunci as intreba-o din ochi "ce se intampla" (fara sa observe ceilalti) si in functie de reactia ei as reactiona.

ea stie oricum ca nu apreciez compania necunoscutilor, asa ca probabil ca nu i-ar invita in primul rand... stie ca sunt sanse ca in primele 10 min sa "apara o urgenta" si sa plec...

Link to comment
Share on other sites

de ce ai mai facut topicul asta daca dai raspunsuri de genul?...ti-ai cam raspuns singur...sau vrei sa verifici perspicacitatea noastra?

pai sa vedem:

1. te bagi in seama, uite asa,ca ai iesit cu ei,ei te-au lasat balta ca nesimtitii, esti si tu acum nesimtit si pandesti un moment in care stii ca te poti baga sigur (ceva de genul, unul din cei pe care nu ii cunosti zice "ah,m-am combinat in sfarsit cu maria", iar tu zici "aaah...maria, da, o cunosc...si restul cartierului o stie...dar nu mai stiu cum arata, ca era intuneric..").

2. te scuzi frumos dupa maxim 10 minute si spui ca a intervenit o urgenta,te-ai plictisit, te doare in cot, ai chef sa joci sah etc. te ridici si pleci

3. te uiti dupa tipe evident si agati (daca poti si ai varsta legala...)

4. ca sa scutesti punctul 3, daca una din persoanele pe care nu le cunosti e tipa, te dai la ea

5. incepi sa te scobesti in nas

6. te scobesti in nas si ragai dupa ce bei bere

7. incepi sa vorbesti la mobil foarte tare,cat sa atragi atentia (eventual daca vrei sa fii nesimtit spui ceva de genul "aah...sunt cu x si y,nu stiu ce fac, sunt si ei pe aici.." si faci cu mana la toti si zambesti)

8. bei

9. bei si fumezi

10. chemi alti prieteni

11. iti faci alti prieteni pe loc

ma rog...solutii sunt....logic...trebuie sa ai imaginatie..daca nu ai, iti cumperi...

10.

:hello: Are dreptate. :D

On : Te bagi in vorba nu stai retras mai ales daca sunt "Prietene" :photo:

Link to comment
Share on other sites

nu mi se intampla sa nu pot scoate o vorba :))

si nu cred ca mi s-a intamplat vreodata sa fiu lasata la o parte din discutie :D

dar daca m-as simti ignorata... probabil as umple si eu scrumiera :)) nici mie nu imi plac strainii atat de mult incat sa intru eu in vorba cu ei

Link to comment
Share on other sites

Guest dj_norix

participa si tu la discutzii,mai povesteste ceva , o experientza proprie , exprima-ti opinia ... cate o gluma nu strica :right:

Link to comment
Share on other sites

Eu cand sunt cu prietenii si intalnesc persoane noi, ma prezint daca nu fac prietenii mei prezentarile apoi incepem sa discutam aiurea si sa facem panarama deci pe scurt putina spontaneitate e cheia socializarii eficiente! Daca stai ca mutu sansele sunt sa nu fii bagat in seama, daca te bagi in seama si te lauzi sau folosesti prea multe artificii evidente iar nu e bine. Just be yourself, si daca yourself nu e destul mai schimba cate ceva(in bine).

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...