Jump to content
noghri

cei trei "viteji" care au maltratat o pisica

maltratare animale  

120 members have voted

  1. 1. E corecta pedeapsa primita?

    • Nu, a fost in cadrul legii,dar legea trebuie inasprita si clar ar merita mai mult.
      95
    • Da, e corecta,au fost prinsi,asta e.
      25
  2. 2. E buna o astfel de mediatizare, oricat de socante ar fi imaginile si subiectul? (poate incercati sa va si argumentati decizia,dar fara sa calcam prea mult in teritoriul cenzurii,acolo fiind alta poveste)

    • Da
      75
    • Nu
      45


Recommended Posts

normal k sunt oameni innebuniti dupa astfel d "manifestari" extreme, dar ei poate sunt deja un caz pierdut.

mai rau imi pare k exista oameni indiferentzi, pt kre evenimentul nu are nici cea mai mik insemnatate.

2 stiri am vazut azi knd am pikt aksa... asta cu "baietii darnici din skra blocului" kre au schingiuit pisica si una cu huliganii d p stadion...kre snopeau in bataie un agent d paza... nu jandarm... nu gardian...nu un BGS-ist cu muschi pana in gat... un amarat d om kre statea sa inchida portile.

sincer nu vad diferentza...

si k sa am si o concluzie a mea d final... la noi ==> esti lipsit d aparare si putere ...esti k si mort :(

Link to comment
Share on other sites

ee. wtf :|

si eu am omorat pisica.. :D

sa nu ma laud.. am aruncat-o sub rotile de la tren..

nu mintesc :-"

:hair::hair::hair: nu ma asteptam :(

filmul ?unde-l gasesc... ? sunt curios atata tot...nu ma incanta cu nimic.

hai nu va mai dati asa filozofi unii dintre voi...va facurati toti cititori de carti cand veni vb de asta, dar cand canta maneaua sariti toti in sus (nu dau nume, NU ma refer la toti care au postat, unii)

ce frumos ce fatza am de gigolo =))

Link to comment
Share on other sites

Da, e corecta,au fost prinsi,asta e.

E buna o astfel de mediatizare, oricat de socante ar fi imaginile si subiectul? (poate incercati sa va si argumentati decizia,dar fara sa calcam prea mult in teritoriul cenzurii,acolo fiind alta poveste)

Da :P voted

Link to comment
Share on other sites

ee. wtf :|

si eu am omorat pisica.. :D

sa nu ma laud.. am aruncat-o sub rotile de la tren..

nu mintesc :-"

mai bine taceai :banghead:

cat despre aia, au primit o amarata de amenda pe care o plateste ptr 2 dintre ei parintii (nu ca ptr ceilalti nu tot parintii pun banii) ... i-as impusca ... i-as nenoroci, doar sa ma intalnesc cu ei :(

statul asta e de ........ ptr fapta dintr-asta sa iei amenda =)) .... il vrem pe jiji presedinte ca el poate da ceva legi impotriva agresiunilor asupra animalelor ca de mic a crescut cu ele pe camp :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

Kguard , dute drq si inchidete in camaruta ta din pod ca esti vai de capu tau ..... nu stiai si tu cum sa iesi in evidenta si te ai gandit sa o faci asa....

cum poti sa compari un om care omoara un animal pentru a supravietui cu unul care il omoara pentru a rade putin .... si eu am 16 ani da cred , ca dak aveam 7 tot aveam creierul de 3 ori mai mare ca al tau ....

Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca nu prea imi plac pisicile, nu as avea curajul sa maltratez pe una mai ales in halul ala...am vazut stirea la tv si am ramas :blink: ...nu ar trebui sa ne mai minunam ca vedem astfel de cazuri, pt ca is peste tot in Romania si au devenit din ce in ce mai dese ...pacat de animale pt ca ele nu prea sunt vinovate, in unele cazuri

Link to comment
Share on other sites

cand am vazut filmuletul la stiri mi s-a facut pielea de gaina, Deci ce picioare in gura le-as da zabalosilor ,ai de plm, i-as tortura in ultimu hal pana nu ar mai respira. :angry1: Daca as sti unde dau de ei si as avea un mijloc de transport propriu sa moara mamele lor daca nu i-as cauta si i-as bate de s-ar caca pe ei, f***le m***ii in gura de oligofreni. :sef:

Link to comment
Share on other sites

Pedeapsa nu este corecta . Trebuiau cativa ani buni de puscarie.

Da, cred ca ar trebui mediatizate in continuare aceste cazuri pentru a vedea si ceilalti oameni in ce tara traim...plina de retardati care sunt smecheri numa in fata celor neajutorati . Am vazut nenumarate cazuri in care animalele erau maltratate dar nici chiar in halul asta . Ar trebui neaparat o asociatie la nivel de tara care sa protejeze bietele animale neajutorate.

Link to comment
Share on other sites

Asociatii care "lupta" pentru drepturile animalelor exista si la noi, dar multe sunt doar masini de spalat bani.

Ma streseaza gandul ca, daca i-as aplica tratamentul meritat unuia dintre baietii aceia, as face inchisoare. Cu putin noroc, as primi pedeapsa cu suspendare. Ei, in schimb, scapa cu amenda. Pentru ca victima a fost un animal. Si, evident, animalele nu sunt deloc importante in comparatie cu omul. Care este si el tot un animal, dar inzestrat cu ratiune si cu predispozitie spre a face rau.

Dar sa luam partea buna: credeti ca vor mai fi in siguranta atunci cand ies din casa? Eu ma indoiesc.

Link to comment
Share on other sites

Acum am vazut si eu declaratia unuia dintre ei...pisica nu le-a facut nimic .."chestia a fost ca era prea blanda" ...no comment la spusele lui.. mai poarta si ochelari de soare :violent:

p.s. lasa garfy, ca tu ramai pisicutza noastra grasutza ^_^

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...