Jump to content
noghri

cei trei "viteji" care au maltratat o pisica

maltratare animale  

120 members have voted

  1. 1. E corecta pedeapsa primita?

    • Nu, a fost in cadrul legii,dar legea trebuie inasprita si clar ar merita mai mult.
      95
    • Da, e corecta,au fost prinsi,asta e.
      25
  2. 2. E buna o astfel de mediatizare, oricat de socante ar fi imaginile si subiectul? (poate incercati sa va si argumentati decizia,dar fara sa calcam prea mult in teritoriul cenzurii,acolo fiind alta poveste)

    • Da
      75
    • Nu
      45


Recommended Posts

ee. wtf :|

si eu am omorat pisica.. :D

sa nu ma laud.. am aruncat o pisica sub rotile de la tren..

nu mintesc :-"

mda tocmai ai scazut in ochii mei

Daca si asta a ajuns motiv de lauda...sa ne laudam si cu ororile legionarilor sau cu copii omorati la nastere...ca nu mai e decat un pas...

Link to comment
Share on other sites

Legile ar trebui inasprite cu mult,cea mai buna solutie pentru asemenea specimene inferioare ar fi scoala de corectie/puscaria.Acolo ar primi ei aceeasi bataie pe care au aplicat-o acelei biete fiinte fara nici o aparare.Amenzile sunt nimicuri,mai ales ca aproape orice isi permite sa le plateasca.Daca s-ar pune sa zicem o amenda de 10000 de euro(poate exagerez desi nici banii astia nu stiu is io stiu ce avere) nu cred ca s-ar mai avantura asa multi sa loveasca animalele.Si pe langa faptul ca acel filmulet m-a dat gata(in sensul ca m-a intristat foarte mult),lucrul ce m-a infuriat cel mai rau a fost ca acel "erou" povestea cu mare seninatate fapta,de parca asa ceva vezi zilnic sau ca si cum fi ceva normal.Insa,ati vazut ca desi in fata unui animal a avut "curaj" si l-a lovit,cand a fost filmat nu a mai avut asa cojones mari si si-a pus ochelarii de soare,ca sa nu fie chiar atat de usor de recunoscut.Dar ce sa facem,asta e tara in care traim si la oamenii prosti chiar nu le ai ce face,ca nu inteleg nici cu binele nici cu raul.

Link to comment
Share on other sites

Pai ce, conteaza daca le suporti sau nu ? Tu le-ai dat viata ? Din cauza ca nu le suferi ar trebui omorate ? Ce-ar fi daca unu nu te suporta pe tine ... ce sa faca ? Sa dea cu tine de toti peretii pana "te stingi" ? Lol nu inteleg cum poti fi asa crud ... e o fiinta la fel ca tine, are dreptul la viata la fel ca tine ...

Si cand am vazut in postul ala, ca ai omorat si u o pisica am ramas masca ... am zis ca pe forumul asta sunt oameni cu scaun la cap ... dar vad ca unii au probleme.Fara suparare dar e urat ce ai facut tu.Rusinica :(

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt un mare iubitor de pisici asa cum eram cand aveam 10 ani, da mai mult decat sa le trag de coada, nu am facut.

Sa bati un animal e o cruzime si problema psihica; de vina in primul rand e tot massmedia care intoxica cu imagini dure pe tineri.

ce oameni vor ajunge... :blink:

Link to comment
Share on other sites

ce aveti bah sunteti cu capu ? e doar un animal , mila ?lol , daca asta e ceva de mila sa vedeti filmulete din china ce fel omoara aia animalele si dupa asta mai ziceti ceva , le mai si mananca =)) cine stie cata carne de matza ati mancat voi in viata voastra :)))))) .

Link to comment
Share on other sites

ce aveti bah sunteti cu capu ? e doar un animal , mila ?lol , daca asta e ceva de mila sa vedeti filmulete din china ce fel omoara aia animalele si dupa asta mai ziceti ceva , le mai si mananca =)) cine stie cata carne de matza ati mancat voi in viata voastra :)))))) .

Hai sa-mi introduc anumite parti corporale in anumite rude ale tale.

Link to comment
Share on other sites

@blackice

suntem in romania, nu in china ;) , sau daca vrei, suntem in europa, nu in asia, si momentan vorbim despre o chestie intamplata in romania. din cate stiu nu avem obiceiuri sa mancam pisici sau alte chestii de genul.daca "suntem cu capu'"?..suntem cu capul pe umeri (spre deosbire de tine poate), dusi cu capul nu (spre deosebire de tine, sunt nevoit sa ma repet). ceea ce se intampla la ei nu e scuzabil, dar pentru locuitorii lor este, si oricum nu comparam anumite grade de saracie.poate nu ai observat ca tampitii care au facut asta la noi au facut-o de amuzament (as zice prostie,dar pana si aia ar fi un compliment pentru ei). felicitari pentru rationament oricum, as spune ca ti l-ai facut amic pe k-guard ;) .

@k-guard

as spune ca teribilismul tau e lasat in urma de ignoranta si o deviatie spre stupizenie.

Link to comment
Share on other sites

Pai ce, conteaza daca le suporti sau nu ? Tu le-ai dat viata ? Din cauza ca nu le suferi ar trebui omorate ? Ce-ar fi daca unu nu te suporta pe tine ... ce sa faca ? Sa dea cu tine de toti peretii pana "te stingi" ? Lol nu inteleg cum poti fi asa crud ... e o fiinta la fel ca tine, are dreptul la viata la fel ca tine ...

Si cand am vazut in postul ala, ca ai omorat si u o pisica am ramas masca ... am zis ca pe forumul asta sunt oameni cu scaun la cap ... dar vad ca unii au probleme.Fara suparare dar e urat ce ai facut tu.Rusinica

e animal, nu e ca mine. si oameni de la sat care omoara porcu de craciun sunt cu probleme ? si ala e animal.

ps: nu am probleme ;)

KGuard in locul tau as tace.Brusc,nici mie nu imi convine de fata ta asa ca te bat mar si te las lat in mijlocu strazii ca asa au chef muschii mei.Iti convine?

sunt om OO

Din pacate manifesti aceeasi atitudine de teribilism si nepasare ca si retardatii din filmul de la Pro..Nu imi permit sa emit verdicte despre nimeni..dar poate mai tarziu vei condamna si tu astfel de fapte

teribilism.. am doar 16 ani :X

ps; my last post here

Link to comment
Share on other sites

Hai sa-mi introduc anumite parti corporale in anumite rude ale tale.

Simplu si la obiect ;) Dar nu era neaparat cazul.

b1ackic3, poate si chinezii omoara animale cu brutlitate dar crede-ma ca nu le mananca.Acelea care le mananca sunt omorate printr-o metoda mai putin sadica ... li se injecteaza o substanta ce le omoara in cateva secunde si apoi sunt mancate.Dar eu personal nu as putea sa mananc carne de caine, creier de maimuta, sa beau sange de sarpe sau mai stiu eu ce.Singurul motiv pt. care as omora un animal ar fi daca ma ataca si doar daca e crocodil, leu sau mai stiu eu ce ... dar nicidecum pt. a ma distra sau a ma simti bine.Oamenilor care chinuie animalele sau le omoara li sa urcat la cap vorba aia ... ca omul domina Pamantul si e cea mai superioara fiinta.Ba din contra, din acest motiv ar trebui sa ajutam animalele daca tot suntem asa superiori si avansati.

e animal, nu e ca mine. si oameni de la sat care omoara porcu de craciun sunt cu probleme ? si ala e animal.

ps: nu am probleme wink.gif

Pai cu porcii, vacile, gainile e alta problema ... ca ele sunt o necesitate.Tu crezi ca oamenii care omoara animalele domestice ca cele enumerate mai sus incep sa sara in sus de bucurie ? Nu prea cred.

PS : ba chiar ai probleme ;) si cand zic asta sa nu crezi ca ma refer ca esti nebun ... dar iti lipseste acel sentiment de iubire a animalelor si cativa neuroni ;)

Link to comment
Share on other sites

e animal, nu e ca mine. si oameni de la sat care omoara porcu de craciun sunt cu probleme ? si ala e animal.

Daca nu poti face diferenta intre taiatul porcului PENTRU MANCARE, o traditie veche, si omoratul unei pisici pentru o placere bolnava.. Tu cand tai porcul il arunci sub tren? Sau dai cu el pe scari?

ps; my last post here

Mai bine.

Link to comment
Share on other sites

ce aveti bah sunteti cu capu ? e doar un animal , mila ?lol , daca asta e ceva de mila sa vedeti filmulete din china ce fel omoara aia animalele si dupa asta mai ziceti ceva , le mai si mananca =)) cine stie cata carne de matza ati mancat voi in viata voastra :)))))) .

Ok Cave Man..Pls Die.si nu lasa urmasi in zona ca poate ajung ei hrana de matza nu?;;)

Link to comment
Share on other sites

e animal, nu e ca mine. si oameni de la sat care omoara porcu de craciun sunt cu probleme ? si ala e animal.

ps: nu am probleme ;)

sunt om OO

teribilism.. am doar 16 ani :X

ps; my last post here

Esti om si asta e scuza,nu?Pai si eu is om si atunci si eu fac ce ma duce capul.Ai 16 ani,multi inainte,la fel am si eu dar iti recomand sa gandesti nu de 2 ori ci de 10 inainte sa scoti ceva pe gura,mai ales in domeniul asta.Mai vorbim cand te-ai maturizat.

Link to comment
Share on other sites

Voi priviti problema din unghiu prost .Nu au rost comparatiile de genu eu nu as putea manca carne de pisica dar as putea manca carne de porc.Nu are nici o importanta gusturiile culinare aicea.Conteaza fapta in sine:

Matza aia a fost omorata doar pt amuzamentu unor copii cu perceptii proaste despre ce ar trebui sa fie distractia.Mie personal nu mi se pare ok,daca macar iesea ceva productiv din asta dar devreme ce nu,ar trebui sa primeaca fiecare 6 luni de munca in folosu comunitati+ amenda.Si probabil dupa astea 6 luni nu au sa invete ca nu e bine sa faci asa ceva din pricipiu,dar macar o sa stie ce consecinte au faptele lor.

In fine..mai pe scurt :retards :violent:

Link to comment
Share on other sites

si se mai presupune ca toti oamenii sunt egali (ma rog, ar trebui), pai cand vezi indivizi (nu oameni) ca astia de posteaza pe aici vai doamne vezi tu, poate or iesi si ei cu ceva in evidenta (daca tot nu pot cu ceva bun, macar cu ceva rau). unii de pe aici ar trebui sa va faceti un control psihologic cat se poate de serios. eu unul NU INTELEG cum poti sa te lauzi ca ai omorat un animal (are si el suflet) si sa vii aici pe forum sa zici ca e ceva normal, firesc, si sa dai vina pe teribilismul pubertatii (CAT DE BATUT IN CAP SA FII?) si sa mai spui sus si tare ca esti normal. voi nu va vedeti ma? cum poti spune ca om ca ai puterea de a decide cine traieste si cine moare?! mari sandokani mai sunteti, mai mult decat un scuipat nu dau pe voi.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...