Jump to content
Azra'il

Tenorul italian Luciano Pavarotti a murit!

Recommended Posts

Pavarotti a avut de gand sa se sinucida in luna august

Luciano Pavarotti a marturisit inainte sa moara ca a avut de gand sa se sinucida din cauza faptului ca sotia lui il facea sa sufere, potrivit declaratiilor unei prietene apropiate a tenorului, informeaza telegraph.co.uk.

Lidia La Marca, sotia unui dirijor care lucra doar cu Pavarotti, a declarat ca casnicia cantaretului cu Nicoletta Mantovani era pe punctul de a se termina.

De saptamana trecuta, cand marele tenor a incetat din viata, au aparut mai multe declaratii ale apropiatilor sai potrivit carora Pavarotti intentiona sa o paraseasca pe Mantovani.

Doctorul La Marca, care este ginecolog in Bologna, a declarat ca ea si sotul ei, Leone Margiera, l-au vizitat pe Pavarotti in luna august, in perioada in care tenorul era internat intr-un spital din Modena.

Intr-un interviu acordat revistei italiene La Stampa, La Marca a spus: “Mi s-a plans ca un copil. Mi-a spus: Sufar foarte mult. De cativa ani Nicoletta ma face sa sufar, ma lasa sa traiesc singur.Sunt izolat. Prietenii mei nu ma mai viziteaza.

Vorbeste urat despre fiicele mele si ma obliga sa accept compania unor persoane care nu imi plac. Apoi a spus ceva care m-a ingrozit: Stii cum se va termina situatia asta, Lidia? Fie ma sinucid, fie ma despart de ea.”.

Cristina Pavarotti, fiica tenorului din prima casnicie, a declarat pentru o televiziune din Italia ca toate zvonurile cu privire la o posibila disputa pentru impartirea averii tatalui sau sunt false.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...