Jump to content
Lancelot

Teribilismul

Recommended Posts

cam toti cei care am trecut sau care trec prin aceasta etapa a vietii sufera de acest sindrom

Din cele citite de mine pe aici de-alungul timpului am vz ca la oparte din voi se manifesta prin faptul ca duceti cruciade contra morilor de vant sau pe niste subiecte perimate doar ptr a parea mai interesanti decat sunteti ;;)

- altii prefera sa isi dea un aer de " noi stim totul deja" desi pot sa pun pariu ca mai mult de jumatate din experientele cu care va laudati le-ati vazut doar prin filme ;;)

So care e parerea voastra..cam care sunt formele de exprimare ale acestei stari..de fapt cu totul normala ..in viata de zi cu zi si in comunitatea asta pe care o frecventam asiduu

@ eu imi aduc aminte de accesele " teribiliste" puternice ale mele prin care incercam sa itnru in atentia publicului feminin prin orice mijloc..chiar cu riscul de a cadea in ridicol >:)

Link to comment
Share on other sites

si ideea ta e?:) sau nu faci decat sa imi intaresti convingerile

@ poti oricand sa imi mai dai un citat din clasicii in viata cum ar fi Andrei Gheorghe

Orice ti-as spune iti intareste convingerile. Oricum citesti una si pricepi tot ce vrei tu deci gg.

Link to comment
Share on other sites

Nu era ironic, scuze.

Oricum have fun cu ploaia de topicuri pe care le deschizi. Sa-ti traiasca.

on-topic: Teribilismul nu e boala adolescentei. Atunci se manifesta prima oara dar multi raman cu ea pe parcursul vietii. Cred ca toti care au postat pana acum in topic sufera, mai mult sau mai putin, de aceasta "boala".

Link to comment
Share on other sites

Ms de raspuns. era mai usor daca postai asa de la inceput. E o parere pe care cu indulgenta teribilistul de mine o poate cataloga drept pertinenta

Sry dar nu particip nici la ploaia de stele si nu sunt nici manelist asa ca nu ai la ce sa imi urezi bafta :)

Link to comment
Share on other sites

Mda....Am avut o gagica, care suferea de aceasta boala .... :| S-a apucat de droguri doar ca sa fie in pas cu toti din jurul ei ... Avea numai drogati la bloc. Se apucase de furtisaguri etc. Cam asta e terifilismu si nu stiu de ce, dar am impresia ca la fete e diferit. Adica la baieti se manifeste cand vrem sa ducem o fata in pat :D La fete e mult mai ciudat .....

Si da Lance :)) si tu suferi, spre exemplu la gather tot forjai masina ^^ si cu muzica tare etc. :D Asta tot o forma a teribilismului e :)

Edit : Eu sunt manelist :(

Link to comment
Share on other sites

multi sufera de aceasta boala...sunt unii care cred ca nimeni sau nimic nu le poate face rau , sau ei cred ca sunt invincibili..etc... sunt foarte multi la ora actuala care cred ca pot fi neatinsi..

Link to comment
Share on other sites

auzi la ei... teribilismul e o boala :huh:

teribilismul e mai mult o "stare de spirit" (stare psihica), atitudine

teoretic toti "suferim" (sau am suferit) de aceasta stare, deci nu vad rostul acestei discutii..

Link to comment
Share on other sites

Cel mai rau este atunci cand "copilul teribil" - sau unul de bani gata, ramane cu impresia ca i se cuvine totul fara sa faca nimic in acest sens pana la o varsta inaintata.

Eu personal in furiile teribilismului - m-am apucat de tras de fiare - iar mai tarziu mi-a folosit.

Este o etapa normal de transformare a adolescentului in adult - unii din pacate nu o vor atinge niciodata(decat fizic) :naughty:

Link to comment
Share on other sites

auzi la ei... teribilismul e o boala :huh:

teribilismul e mai mult o "stare de spirit" (stare psihica), atitudine

teoretic toti "suferim" (sau am suferit) de aceasta stare, deci nu vad rostul acestei discutii..

Are dreptate.....

Toti avem terbilism in noi :) Numai ca unii au ceva mai mult .....Chiar mai mult decat ar trebui

Link to comment
Share on other sites

teribilism : vorba/fapta/comportament bizar/periculos care se doreste a fi grozav , formidabil . Multe persoane sufera de acest curent din pacate ... si unele din aceste "multe persoane" ajung sa sfarseasca tragic : morti (dorind sa arate lumii ca el e "bazat/JMecher" si merge cu 160 km/h in plin trafic) ... sau cu picioarele rupte (dorind sa arate cartierului ca el e "bazat/JMecher" si poate sa faca parkour fara pic de antrenament).

LE : Ghiba mai scurteaza si tu semnatura aia ca e lunga si tre' sa dau scroll si in stanga&dreapta.

Link to comment
Share on other sites

poi in ziua de azi teribilismul se manifesta de la varste mult mai fragede decat se manifesta in urma cu 10 ani. deci se manifesta incepand de pe la 10 ani cand vezi pusti fumand, apoi dupa ce mai cresc teribilistii bat tot ce prind(asta ii principala cauza a batailor), dupa care cum fac 18 ani isi iau masina si o baga in primu copac cu 150 km/h

Link to comment
Share on other sites

eu nu o consider o boala :))

copii pot fi teribilisti si din cauza parintilor..pentru ca ii educa , cu reguli stricte n-ai voie aia n-ai voie aia..si copilul cand scapa vrea sa incerce tot :))

oricum e bine sa avem si o latura teribilista in noi

ai dezgropat un topic de un an de zile....gg ..inca un post :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

Eu n-am fost niciodata teribilist :). Nici macar o singura data :dontknow: si nici nu cred ca am sa fiu. :naughty:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...