Jump to content
blk

ZEITGEIST, The Movie

Recommended Posts

Uite ca filmul a avut dreptate. Familia Rockefeller si Banca Federala , care defapt e o banca privata , de la care statul se aprovizionaza si conduce statul dupa regurile statului :lol: taxele lor etc. si in acelasi timp ei publica banii. Click http://www.youtube.com/watch?v=NzLIz27GqWs.

Cateva familii impreuna cu Rockfellers au infiintat Banca Federala , o banca infiintata pentru a spori averile bancherilor.

Rockefeller sunt francomasoni , mai precis sunt persoane care nu cred in D-zeu.Francomasoni dateaza din Europa si au conolizat America

ex: http://www.radioislam.org/jewish-photos/ma...ewish_thing.jpg

http://www.delawareonline.com/blogs/upload...Corm-756361.JPG

Acuma au implatat si la noi in tara cipurile care sunt inofensive ? , pai de unde sa stie romanu despre cip cand el abia umbla la televizor :-?

Inca putin si reusesc sa uneasca cele 4 aliante ( printre care si UE face parte din ele ) pentru a forma doar un singur guvern.

Ce pot sa zic si americanii sunt revoltati pe guvernarea bancii federale , daca am scapa de familia Rockefeller

http://www.youtube.com/watch?v=DnyhhDM6yjQ

le: nu gasesc video despre dolar http://www.youtube.com/watch?v=1HgSz6EHb-g

Link to comment
Share on other sites

Aici . Nu sunt nici pro satanism nici contra . Pur si simplu nu bag in seama . Mai mult ma deranjeaza ortodoxismul si manelele decat satanismul sa fiu sincer dar nu fac cine stie ce drama acum sa fiu bagat si eu in seama .

Zeitgeist l-am vazut si voi urmari curand si Zeitgeist Addendum sa vad despre ce e vorba . Sincer nu pot sa-mi exprim un punct de vedere concret asupra atacului de la 11 septemtrie si partea cu Banca Federala si cu masonii fiindca nu dispunem de destule informatii asupra acelor subiecte prea bine pazite sau uneori alterate .

Faza cu , crestinismul imi gasesc unele din propriile argumente contra-crestinismului acolo . Logic sunt mai multe sanse sa existe extraterestri decat "fiintele divine" . Sau cine stie . Istoria e interpretabila . La vremea aceea daca "aducea-i" putina tehnologie din prezent ai fi fost perceput ca un zeu . Este foarte posibil ca Dumnezeu sa fie de natura extraterestra . Daca ai fi luat Bibla ad litteram suna mai mult a un SF de proasta calitate . Invieri , levitatie , care zburatoare parca ai povesti o intamplare unui copil de 4 ani .

Cat despre acele "miracole " povestite , despre vindecari miraculoase . O ipoteza ar fi aceea al autosugestiei - "brain over matter" . Creierul nostru este poate cea mai complexa masinarie cunoscuta , si nu cred ca am realizat in prezent nici 20% din potentialul sau . Cine stie la ce ne putem astepta de la o persoana cere isi poate utiliza complet creierul . La un Dumnezeu?? La urma urmei nu exista zei daca nu are cine sa-i slujeasca , sa-i adore . Cum am spus cunoastem prea putin din ce ascunde aceasta lume pentru a avea un puncte de vedere bine puse la punct .

Tot ce putem face e sa speculam .

Link to comment
Share on other sites

Ce noroc pe Cioran ca a avut de a face doar cu laitmotivele lui Bacovia (saracul) la vremea lui.

Dupa recomandarea lui Thora, eu va dau titluri exacte. Prima oara cititi Oceanografie pentru perspectiva, apoi Istoria Religiilor ca sa incepeti. Spre deosebire de tanara hermeneuta eu nu o sa scriu trei pagini ca sa explic de ce, oricum vad ca toti ignora la comanda, dar nu se facea pe timpul lui "O fi de la tablou" coada la librarie de zece ori mai mare ca la brutarie pentru Eliade degeaba, mai popor.

Documentarul si adevarul abscons lui peste. Cum poti sa nu fi arogant si cinic ? Intreb

Link to comment
Share on other sites

apoi Istoria Religiilor ca sa incepeti.

Nu exista asa ceva.

Pot remarca inca o aberatie monumentala, aceea ca Imparatul Constantin este cel care a inventat povestea lui Isus cu scopul de a stapani masele Imperiul Roman in vederea creearii unei mase de cetateni aserviti.

Noul testament este o inventie, cel mai mare fals al mileniului. S-a vrut trecerea la crestinism doarece mai toata armata romana era crestinizata. Actualul Nou Testament este facut dupa vechea religie a lui Constantin, guess what, adora soarele. Totul a fost tradus si mistificat dupa cum s-a vrut. Cum iti explici ca din nenumaratele evanghelii descoperite au fost alese doar 3. Filmul nu spune nimic mai mult decat ca Bibilia la forma ei actuala se prezinta ca un plagiat. De altfel crestinimul se practica la nivel gnostic cu mult inaintea trecerii la asa zisul "crestinism", iudaismul, ortodoxismul si hellenismul erau influentate si la randul lor influentau gnosticismul (herezia duala). Mohamed este vazut de musulmani ca singurul restaurator al profetilor in adevaratul lor sens (nu-ti inteleg alegoria). Si ca sa-ti mai zic un adevar dureros ? Mohamed n-a fost decat un lunatic care s-a dus in desert a fumat hasis si a visat Coran-ul (Adam, Noah, Abraham, Moses, Jesus, Yusuf). The big bullsh*t of religions.

Link to comment
Share on other sites

Noul testament este o inventie, cel mai mare fals al mileniului. S-a vrut trecerea la crestinism doarece mai toata armata romana era crestinizata. Actualul Nou Testament este facut dupa vechea religie a lui Constantin, guess what, adora soarele. Totul a fost tradus si mistificat dupa cum s-a vrut. Cum iti explici ca din nenumaratele evanghelii descoperite au fost alese doar 3. Filmul nu spune nimic mai mult decat ca Bibilia la forma ei actuala se prezinta ca un plagiat. De altfel crestinimul se practica la nivel gnostic cu mult inaintea trecerii la asa zisul "crestinism", iudaismul, ortodoxismul si hellenismul erau influentate si la randul lor influentau gnosticismul (herezia duala). Mohamed este vazut de musulmani ca singurul restaurator al profetilor in adevaratul lor sens (nu-ti inteleg alegoria). Si ca sa-ti mai zic un adevar dureros ? Mohamed n-a fost decat un lunatic care s-a dus in desert a fumat hasis si a visat Coran-ul (Adam, Noah, Abraham, Moses, Jesus, Yusuf). The big bullsh*t of religions.

Da, ai dreptate. Ai aflat adevarul impuscand de la distanta teleghidata de monitor castigatorul dintre Rene si Locke ,jucand X si O - legati la ochi si indesati in saci de plastic, pentru a face loc efectelor speciale , decisiv decisive in rezultat, dupa editare desigur.

L.E.: si ai dreptate, nu ma intereseaza, nu exista. Mistificare.

L.E.E.: poate ca jocul acela evreiesc cu scaunele ar fi fost o alegere mai buna decat x si o..

Link to comment
Share on other sites

Da, ai dreptate. Ai aflat adevarul impuscand de la distanta teleghidata de monitor castigatorul dintre Rene si Locke ,jucand X si O - legati la ochi si indesati in saci de plastic, pentru a face loc efectelor speciale , decisiv decisive in rezultat, dupa editare desigur.

L.E.: si ai dreptate, nu ma intereseaza, nu exista. Mistificare.

L.E.E.: poate ca jocul acela evreiesc cu scaunele ar fi fost o alegere mai buna decat x si o..

Tare curioasa is eu, ce ai aflat tu ? Sau doar momeala e buna pentru tine ? :D Esti bun ca autor de epopee carageliano/eminesciene. Wtb biometric chips domle ... Ce mai urmeaza ? Teleghidarea spre absolut ?

L.E.: Ti-ai aflat identitatea sau te lasi pe baza istoriei ?

Link to comment
Share on other sites

Eu prefer doar sa reduc totul la cea mai primara scara morala posibila si pe urma incep sa arunc monede cu antropologi pe o parte si psihanalisti (antropologi deghizati pentru ca se castiga mai bine din cercetarea constiintei umane decat din cea a maimutei umane) pe cealalta.

L.E.: Inca nu dar imi astept C.B.P (codul biometric personal)

Link to comment
Share on other sites

Eu prefer doar sa reduc totul la cea mai primara scara morala posibila si pe urma incep sa arunc monede cu antropologi pe o parte si psihanalisti (antropologi deghizati pentru ca se castiga mai bine din cercetarea constiintei umane decat din cea a maimutei umane) pe cealalta.

L.E.: Inca nu dar imi astept C.B.P (codul biometric personal)

Morala ta e in suspensie categorica. Antropologi ? Bine mai psihanalistule (se pare ca impusti cu caracterizari de-alea teleghidate). O zi buna (si nu te mai caracteriza). :-?

Link to comment
Share on other sites

Da, ai dreptate. Ai aflat adevarul impuscand de la distanta teleghidata de monitor castigatorul dintre Rene si Locke ,jucand X si O - legati la ochi si indesati in saci de plastic, pentru a face loc efectelor speciale , decisiv decisive in rezultat, dupa editare desigur.

L.E.: si ai dreptate, nu ma intereseaza, nu exista. Mistificare.

L.E.E.: poate ca jocul acela evreiesc cu scaunele ar fi fost o alegere mai buna decat x si o..

totul pluteste in vise psihanalizate, aruncate pe forum pentru ca eu sa fiu caracterizat

Eu prefer doar sa reduc totul la cea mai primara scara morala posibila si pe urma incep sa arunc monede cu antropologi pe o parte si psihanalisti (antropologi deghizati pentru ca se castiga mai bine din cercetarea constiintei umane decat din cea a maimutei umane) pe cealalta.

L.E.: Inca nu dar imi astept C.B.P (codul biometric personal)

pentru autopseudocaracterizarea mea

:-? Nu este nici o morala, totul pluteste in vise psihanalizate, aruncate pe forum pentru ca eu sa fiu caracterizat pentru autopseudocaracterizarea mea data defapt de caracterizatorul meu. O zi buna.

data defapt de caracterizatorul meu

Data viitoare iti desenez.

Link to comment
Share on other sites

Nu exista asa ceva.

Noul testament este o inventie, cel mai mare fals al mileniului. S-a vrut trecerea la crestinism doarece mai toata armata romana era crestinizata. Actualul Nou Testament este facut dupa vechea religie a lui Constantin, guess what, adora soarele. Totul a fost tradus si mistificat dupa cum s-a vrut. Cum iti explici ca din nenumaratele evanghelii descoperite au fost alese doar 3. Filmul nu spune nimic mai mult decat ca Bibilia la forma ei actuala se prezinta ca un plagiat. De altfel crestinimul se practica la nivel gnostic cu mult inaintea trecerii la asa zisul "crestinism", iudaismul, ortodoxismul si hellenismul erau influentate si la randul lor influentau gnosticismul (herezia duala). Mohamed este vazut de musulmani ca singurul restaurator al profetilor in adevaratul lor sens (nu-ti inteleg alegoria). Si ca sa-ti mai zic un adevar dureros ? Mohamed n-a fost decat un lunatic care s-a dus in desert a fumat hasis si a visat Coran-ul (Adam, Noah, Abraham, Moses, Jesus, Yusuf). The big bullsh*t of religions.

?si totusi, te-ai gandit macar pt o clipa, ca si acest film e tot o forma de manipulare? in el sunt prezentate lucruri si sunt aratate tot felu` de chestii a caror verdicitate n-o poti verifica? asa zisele “dovezi” nu sunt decat niste afirmatii credibile, care nu prea pot fi verificate.

Link to comment
Share on other sites

Prima oara cititi

Nu exista asa ceva

Ai auzit de

Neinteresant. Cu cea mai mare sinceritate. Mistificare domle ...

Da, ai dreptate. Ai aflat adevarul

Tare curioasa is eu, ce ai aflat tu ? ... Ce mai urmeaza ?

----------------------------

Un sfarsit cu o intrebare dramatica de final de roman, partea I sa tinem cititorii in suspans.

-----------------------------

Esti bun ca..*

-AM AFLAT CA- Eu prefer doar sa

-------------------------------

Partea a treia va urma dupa turnarea filmului de anul viitor, inedit bazat pe 5% din continutul cartii, precum niciun alt film nu a mai reusit

-------------------------------

*,Morala ta ; Bine mai psihanalistule ; se pare ca ;

nu te mai caracteriza

caracterizat pentru autopseudocaracterizarea mea data defapt de caracterizatorul meu

Am desenat eu. Si am taiat putin textul, pastrand totusi ordinea frazelor si cuvintelor deasemenea, precum si coerenta necesara desenului, spre deosebire de tine. Uite ce frumos suna acum. Ma fac regizor si director de miscari activiste pro-libertine puternic comercializate pe acelasi tipar capitalist si eu !

Link to comment
Share on other sites

Filmu loveste crestinismul acolo unde doare mai tare, dar crestinismul rezista asa cum a rezistat 2000 de ani si va ma mai rezista inca 2000 de ani.Toti vom uitat filmu peste 6-7 ani dar, pe Dumnezeu, NEVER.

Ce crestinism mai ? Nu loveste decat dogma, nu se face decat o paralela intre vechi religii/mituri. Si nimic mai mult, nici macar nu au atacat direct ideea cum ca Dumnezeu nu ar exista. Ei nu au facut acolo decat o interpretare astrologica, daca nu crezi dovezile lor astrologice, care de altfel erau cunoscute de mai mult de 10000 de ani pe planeta asta, le poti afla chiar tu cat de acurate sunt (aka mergi la observatorul astronomic din bucuresti si intreaba pe aia care lucreaza acolo). Ce e asa rau acolo ? :-?? Ce manipulare poate fi chestia aia ? Tu crezi in institutia numita biserica, care de mii de ani propovaduieste cruciadele/inchizitia in numele lui Dumnezeu ? Pai deja te apropii de herezia duala si te indepartezi de Dumnezeul in care tu crezi. V-ati invatat sa luati totul de bun, tot ce spune istoria e de-a dreptul credibil domle sau tot ce spune credinta voastra e si mai bine (sa fim seriosi ...). Atatea manuscrise s-au pierdut in timp, atatea dovezi si toate in numele lui Dumnezeu, au fost arse, ingropate, distruse si propovaduit numai cuvantul unui singur grup de oameni.

Link to comment
Share on other sites

Filmu loveste crestinismul acolo unde doare mai tare, dar crestinismul rezista asa cum a rezistat 2000 de ani si va ma mai rezista inca 2000 de ani .Toti vom uitat filmu peste 6-7 ani dar, pe Dumnezeu, NEVER.

Dumnezeu va rezista, crestinismul nu.

Aproximativ 1700 de ani a rezistat ca am fost mai redusi mintali, acum insa, situatia s-a schimbat radical, ii mai dau crestinismului maxim 100 de ani, dupa care va fi si ea o amintire.

Link to comment
Share on other sites

Ce-mi plac dezbaterile despre teorii conspirative bazate pe analogii superficiale referentiate de sursele acelorasi autori americani de doi bani care suporta productia.

Cine a fost Iisus nu este interesant oricum, mai interesant este sa aflam care dintre bancherii aceia internationali serveste ceai in camera papei, cum este al lor Vaticanul, ca sa schimb posterul, si unde intra Ophiucus, ca trebuie sa-i gasim si lui loc, altfel se implineste planul diabolico-berbecesc mason-evreiesc in 140 de ani.

Link to comment
Share on other sites

Ce-mi plac dezbaterile despre teorii conspirative bazate pe analogii superficiale referentiate de sursele acelorasi autori americani de doi bani care suporta productia.

Cine a fost Iisus nu este interesant oricum, mai interesant este sa aflam care dintre bancherii aceia internationali serveste ceai in camera papei, cum este al lor Vaticanul, ca sa schimb posterul, si unde intra Ophiucus, ca trebuie sa-i gasim si lui loc, altfel se implineste planul diabolico-berbecesc mason-evreiesc in 140 de ani.

Incerci sa-ti vinzi marfa ... In loc sa dai din gura prezinta niste dovezi concrete, ajung sa te cred o metafora de om. Pana si Paler s-ar declara uimit de felul in care iti incordezi muschii pe aici.

Ai auzit de (iata de unde incep aerele tale)

Neinteresant. Cu cea mai mare sinceritate. Mistificare domle ...

Da, ai dreptate. Ai aflat adevarul (caracterizeaza din nou, acelasi paranoic autor)

Tare curioasa is eu, ce ai aflat tu ? ... Ce mai urmeaza ?

----------------------------

Un sfarsit cu o intrebare dramatica de final de roman, partea I sa tinem cititorii in suspans. (esential nea ...)

-----------------------------

Esti bun ca..*

-AM AFLAT CA- Eu prefer doar sa

-------------------------------

Partea a treia va urma dupa turnarea filmului de anul viitor, inedit bazat pe 5% din continutul cartii, precum niciun alt film nu a mai reusit (esential din nou)

-------------------------------

*,Morala ta ; Bine mai psihanalistule (asta e rolul la care te-ai redus pe tine insuti) ; se pare ca ;

nu te mai caracteriza

caracterizat pentru autopseudocaracterizarea mea data defapt de caracterizatorul meu (te bate logica, produci fraze "frumoase" doar de dorul de a le produce)

Am desenat eu.

Si asta ca sa-ti arat ce inseamna cuvantul papagal si ingamfat. :clap: Si nu m-ai lamurit ce inseamna "oceanografia" domle. :))

L.E.: Asta e o dezbatere ... daca iti spun acum ca nu prea isi au rostul comentariile tale ma crezi ? :(

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...