Jump to content
blk

ZEITGEIST, The Movie

Recommended Posts

stiti cumva daca il pot cumpara de undeva de pe net ... ceva torrentshop sau dcshop ?

se gaseste ? valabil si pentru Esoteric Agenda

Din ce vad eu aici filmul e non profit asa ca nu il vei putea "cumpara" de niciunde. Google it :D

Link to comment
Share on other sites

stiti cumva daca il pot cumpara de undeva de pe net ... ceva torrentshop sau dcshop ?

se gaseste ? valabil si pentru Esoteric Agenda

Poti sa-l iei de pe torrente si sa-l scrii dupa pe dvd. Avand in vedere ca este nonprofit nu este nicio problema.

Link to comment
Share on other sites

Despre regilie nu stiam, am ramas :blink: ...ce s-a intamplat pe 11 sept am mai vazut pe net mai multe variante care le-am observat si in film, la fel stiam si cu Pearl Harbour si cum au inceput razboaiele, cel mai intresant mi s-a parut cu sistemul bancar, apoi partea cu religia.

Merita vazut filmul !

Link to comment
Share on other sites

scz pt dublu post...nu mai merge edit :)

Foarte bun filmu...

Partea I:stiam majoritatea lucrurilor...unele nu`s chiar asa cum ti le expun ei

Partea II:9/11 nu a fost un atac terorist...si`au prezentant dovezile (good job)

Partea III:Lumea se duce de rapa , bani ne vor ingropa :|

Link to comment
Share on other sites

^:^)^ C3NZOR...te rog da-mi un pm de unde pot lua si eu filmele si traducerile

edit:am facut rost ...ms ca te ai deranjat #-o

Dude, am fost la munca !

Intru odata/ de 2 ori pe zi pe LM si atunci pentru foarte putin timp.

Eu n-am timp de spam, tu ai :D

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

Am urmarit aproape toata partea aia cu religia, inca mai am putin. In cazul de fata, am sa va aduc aminte de pariul lui Pascal:

Daca crezi ca Dumnezeu exista si El nu exista, nu pierzi nimic, insa daca crezi ca Dumnezeu exista si El chiar exista, ai castigat totul. Daca crezi ca Dumnezeu nu exista si El nu exista, nu ai castigat nimic, insa daca crezi ca Dumnezeu nu exista si El exista... atunci ai pierdut totul. :right:

Nu credeti nici asa... haideti sa o luam altfel:

Dumnezeu nu exista, da ? Atunci pe ce bazati creearea lumii si cel mai important a omului? Lumea a luat forma datorita Bing-Bang-ului, da ? Bun ! Atunci cum explicati omul ? Aceasta fiinta complexa, care credeti ca a evoluat din maimuta. Cum a evoluat din maimuta? Creierul uman care este atat de complex seamana cumva cu creierul unei maimute? ( Majoritatea or sa zica da, pentru ca detin unul )

Link to comment
Share on other sites

Pana vad veriga aia lipsa din teoria lui Darwin, voi fi sceptic. Nu cred nici ca omul ar fi fost creat exact cum scrie in Biblie, dar sa zicem ca mintea mea umana e incapabila sa inteleaga cum existenta acestui univers e rezultatul hazardului.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...