Jump to content
Guest Invisible

Jay Z, cel mai bogat artist hip-hop din lume

Recommended Posts

Guest Invisible

Jay Z, cel mai bogat artist hip-hop din lume

Rapperul Jay Z a câştigat 35,85 de milioane de dolari anul trecut, ajungând astfel pe primul loc în topul celor mai bogate staruri hip-hop din lume, transmite tabloidul Mirror, în ediţia electronică.

Cel mai recent album solo al cântăreţului s-a vândut în două milioane de copii. În plus, el a câştigat o avere şi de pe urma acordurilor publicitare, inclusiv de pe urma unui contract cu brandul Budweiser.

În plus, Jay-Z, pe numele său real Shawn Carter, este şi unul dintre proprietarii echipei de basket New Jersey Nets.

Cântăreţul în vârstă de 37 de ani, care are o relaţie cu Beyonce, şi-a vândut marca de îmbrăcăminte Rocawear în martie, câştigând 216 milioane de dolari în urma tranzacţiei.

Pe locul al doilea în clasamentul celor mai bogaţi artişti hip-hop din lume se află 50 Cent, care a câştigat anul trecut 33 de milioane de dolari, potrivit Forbes.

Poziţia a treia este ocupată de Sean Diddy Combs, cu câştiguri în valoare de 29 de milioane de dolari.

Ştirea a fost publicată pe terminalul MEDIAFAX în data 19.08.2007 la ora 13:24

Link to comment
Guest Invisible

Stiu ca sunt castiguri ... da ce mai vinde 50 ? :blink:

Eventual din publicitate ...

Publicitate 50Cent + Publicitate G-Unit + G-Unit Clothing.

Link to comment

Dang.. o suma mare.. la asa bani nu ma mira ce sotie are ( ca s-au casatorit din cate am auzit ).Piesele lui mi-au placut, in special Hard Knock Life.. isi merita pozitia...parerea mea.

Asa vorbesti de parca Beyonce ar fi saraca lipita pamantului !

@on-topic

Eu stiam ca Diddy are un profil anual mult mai mare ! :\

Mi se par ciudate datele astea ! :|

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...