Jump to content
ReNuX

Un motociclist a murit pe loc

Recommended Posts

Guest H4PpY Fe3T

Mda...Ff nasol :(

In cazul acestui nu e vorba nebunie sau grandomie.

Cand esti pe motor si vezi ca are in bord peste 200 km/h adrenalina ia control asupra ta si numai stii sa te opresti doar accelerezi :(

Asta o simt si eu pe piele mea cand merg cu motorul meu de 125... :(

Dar cea mai parte din vina o are el deoarece nu a avut casca asigurata...deoarece dak nu o asiguri e ca si cum nai purtao aproape :(

Link to comment
Share on other sites

lasati ma ca in craiova s-a intamplat ce a zis fane, inca sunt creierii bietului baiat pe un damas alb care e scos la vanzare acum...

sincer, imi pare rau si nu-mi pare rau pt el, ii mananca pe toti undeva sa mearga ei cu sute de km la ora in oras, pe strada, de parca dovedesc ceva cu asta... bine macar ca nu a omorat vreo persoana nevinovata...

Link to comment
Share on other sites

Prostie + teribilism + parinti cretini = motor la 18 ani.

Majoritatea care ii vad prin Bucuresti pe motoare cumparate de parinti si amenzi platite de parinti si carnet de conducere cumparat de parinti etc.. majoritatea merita o astfel de soarta.

Oamenii astia consuma aerul degeaba.

Link to comment
Share on other sites

Prostie + teribilism + parinti cretini = motor la 18 ani.

Majoritatea care ii vad prin Bucuresti pe motoare cumparate de parinti si amenzi platite de parinti si carnet de conducere cumparat de parinti etc.. majoritatea merita o astfel de soarta.

Oamenii astia consuma aerul degeaba.

Dude.. si ce daca avea motor la 18 ani.. eu imi iau la 14 ani cu 49 cmc(care nu necesita permis de conducere) si se duce pana-n 120 km/h. Sunt si alti motociclisti la 18 ani care nu au avut nici un accident. Depinde si de mentalitatea omului.

@Angel_of_Darkness: poate nu..

Link to comment
Share on other sites

Din ce ai povestit pare super urat insa asa le trebuie, poate s-or satura odata cu teribilismul la volan, nu ca mie nu-mi place viteza, insa nu in locuri publice, pentru ca putea sa moara si altcineva din cauza lui.

Apropo: am 11ani, pot sa ma uit la poze? Ca nu le-am vazut :)

Link to comment
Share on other sites

Fiecare merge pe basca lui, pacat de el.

Pacat de el? eu as zice "bine ca n-a omorat inca alti 10 oameni odata cu el" ..

La 200 km/ora atat ii trebuia.. sa derapeze si sa alunece pe trotuar..

A mai scapat lumea de un om inconstient.

Link to comment
Share on other sites

Din cauza asta nu imi plac motoarele:mergi cu 200 la ora,cazi si te-ai dus.Cel putin cu masina mai o sansa, o centura de siguranta,un airbag si te-ai scos.Inconstienta sau nu,sa ii fie tarana usoara.

Link to comment
Share on other sites

nici cu masina nu faci cine stie ce daca nu ai centura pusa nu sare air bagu ;) si tot asa te duci ba chiar mai rau ajungi :|

asta e se intampla accidente si se vor intampla in continuare si noi nu avem ce sa facem in privinta asta decat sa mergem regulamentar si sa ne mai si ferim de astea ...

p.s cei care aveti carnet si mergeti in afara orasului cand vedeti pe cineva din fata k face o depasire sa va dati mai in dreapta soselei pe cat mai mult posibil si sa mai si franati :)

Link to comment
Share on other sites

motocicleta, masina, scuter cu oricare poti muri, mergi cu 40 km/h dai de o bordura cazi si te lovesti cu capul de nush ce si asta ai fost, dar asta si-a fortat norocul.

parca pe aici am vazut ca scria ca nu stiu ce reprezentant al motociclistilor a spus primariei ca vopseaua de pe trecerile de pietoni e prea alunecoasa, dar il intreb eu, ei ce treaba au sa goneasca asa prin oras ? daca se intampla (bine ca nu s-a int) sa loveasca un copil care pur si simplu mergea pe strada.. ? intr-adevar, de asemenea oameni inconstienti nu avem nevoie..dar vrem nu vrem tot ii avem

Link to comment
Share on other sites

Guest ruxxy_red

Voi chiar sunteti sadici, nu va inteleg .. de ce puneti pozele alea aici? Le-am mai gasit pe un forum si au fost sterse .. azi am dat iar search pe google si le-am gasit aici ..

Ganditi-va la un lucru .. sotia decedatului a aflat tarziu de ce nu isi poate vedea sotul .. cum ar fi sa gaseasca pozele astea pe net? Sunt multi inca in stare de soc .. ea, sora lui .. prietenii lui care au fost cu el in momentul accidentului .. Oameni carora le este groaza sa inchida ochii pentru ca nu le vin in minte decat asemenea imagini ... oameni care se simt vinovati .. oameni care simt ca nu pot depasi momentul ..

Goro va fi inmormantat astazi la cimitirul Sf. Petru si Pavel din Iasi .. Nu mai judecati la rece, a avut viteza .. e drept .. dar ce mai conteaza acum? Oare nu ar trebui sa va ganditi ca pur si simplu un om a murit tragic si a lasat in urma lui o sotie de 22 de ani (era proaspat casatorit .. de doua luni) si un copil de 3 saptamani .. ?

Dumnezeu sa-l odihneasca ...

Link to comment
Share on other sites

Voi chiar sunteti sadici, nu va inteleg .. de ce puneti pozele alea aici? Le-am mai gasit pe un forum si au fost sterse .. azi am dat iar search pe google si le-am gasit aici ..

Ganditi-va la un lucru .. sotia decedatului a aflat tarziu de ce nu isi poate vedea sotul .. cum ar fi sa gaseasca pozele astea pe net? Sunt multi inca in stare de soc .. ea, sora lui .. prietenii lui care au fost cu el in momentul accidentului .. Oameni carora le este groaza sa inchida ochii pentru ca nu le vin in minte decat asemenea imagini ... oameni care se simt vinovati .. oameni care simt ca nu pot depasi momentul ..

Goro va fi inmormantat astazi la cimitirul Sf. Petru si Pavel din Iasi .. Nu mai judecati la rece, a avut viteza .. e drept .. dar ce mai conteaza acum? Oare nu ar trebui sa va ganditi ca pur si simplu un om a murit tragic si a lasat in urma lui o sotie de 22 de ani (era proaspat casatorit .. de doua luni) si un copil de 3 saptamani .. ?

Dumnezeu sa-l odihneasca ...

de ce ii iei apararea? de ce veniti si luati apararea tuturor vitezomanilor , teribilistilor si altora . a fost vinovat ? a vrut viteza? asta e

si in legatura cu pozele : eu le-as pune undeva sus deasupra intrarii pe autostrada sau intrarii in orase , pe panouri , ca sa vada lumea ce se intampla daca apesi mai tare pedala de acceleratie ( la masina) .

dar ce mai conteaza acum?

normal , ce mai conteaza acum... , cine sa invete lectia? nimeni . esti la fel ca toti ceilalti

Link to comment
Share on other sites

Guest ruxxy_red

E destul sa citesti stirea ca sa iti fie invatatura de minte. Stii tu mai bine?? Eu sunt la fel ca toti ceilalti? Asta da, daca voua chiar va place sa vedeti sange si creieri imprastiati pe sosea ..

Hai las-o moarta .. Iti zic eu, ma repet, ca e suficient sa afli de accident ca sa inveti ceva din asta. Si eu stiu mult mai bine ca tine pentru ca l-am cunoscut .. si pentru ca acum ii vad pe toti prietenii lui cum reactioneaza. Prietenii lui nu se mai urca niciodata pe motocicleta. Na .. ti-e destul? Si nu a trebuit ca toti sa vada accidentul sau asemenea poze .. a fost destul sa afle ce s-a intamplat ..

Ce stiti voi? Judecati la rece .. de altfel, asa probabil ca faceam si eu daca nu il cunosteam. Deci, din punctul asta de vedere, sunt la fel ca ceilalti .. si ca tine .. Si totusi chiar de nu il cunosteam nu eram de acord cu publicarea acestor poze.

Tu stii ca sotia lui e sub supraveghere permanenta de cand a aflat pentru ca exista in orice moment pericolul de a o pierde si pe ea? Daca ai fi in locul meu acum, sa poti sa ai ocazia sa ii privesti copilul macar un minut .. iti spun eu ca ai gandi la fel ca mine. Ai lasa deoparte vina .. E mai important sa fii dur si inuman si sa te intereseze numai a cui a fost vina decat sa te lasi inmuiat pentru o secunda macar si sa te gandesti prin ce trece familia lui? Cat o sa mai analizati cauzele accidentului? Cat o sa mai il judecati? Ar trebui sa va pese de consecinte .. gata cu cauzele ..

A avut viteza, a gresit .. si-a facut-o cu mana lui .. dar .. gata.

Link to comment
Share on other sites

Prietenii lui nu se mai urca pe motocicleta?

Facem pariu ca peste 2 saptamani au si uitat de asta?

Da, cand cuiva ii moare un prieten de cancer sau w/e nu mai fumeaza o luna, doua.. dar dup-aia se reapuca.

Nu trebuie dati 2 bani pe asemenea oameni. Mergand cu viteze de-alea in oras pui in pericol ZECI de oameni. Poate isi macelarea familia pe trecerea de pietoni, poate aluneca si intra cu 200 la ora pe trotuar si matura vreo 20 oameni.

Oamenii astia nu merita NIMIC. Daca nu sunt in stare sa se gandeasca la siguranta celorlalti din jur si nu le pasa decat de teribilismul lor.. nu pot sa zic decat : "bine ca a murit doar el".

P.S. Judecata la rece e cea corecta.. tu esti subiectiv(a) ergo, gresesti.

Link to comment
Share on other sites

daca ai venit aici sa ne spui ca "ce stim noi?" si ca tu il cunosteai mult mai bine ... poti sa te intorci de unde ai venit . daca avea destula minte sa constientizeze ce s-ar putea intampla in cazul unui accident , cum ca ar indurera pe foarte multa lume si ca ar lasa un copil fara tata , etc. nu mergea ca disperatul cu viteza.

ai zis mai sus ca prietenii lui nu se mai urca pe motocicleta ... nu despre asta e vorba , ca nu spune nimeni sa nu mergi cu motocicleta , trebuie sa fi constient de riscuri dar in acelasi timp sa te simti si bine , nu spune nimeni sa mergi nici cu 20 de km/h nici cu 200 de km/h , totul depinde de tine.

asa ca nu il mai acoperiti pe tovarasul decedat

Link to comment
Share on other sites

Guest ruxxy_red

No comment. Se vede ca n-am cu cine discuta .. eu zic sa iti faci postere din pozele alea si sa ti le pui pe toti peretii ... ca sa adormi seara linistit ...

Fiecare cu sistemul lui de a gandi .. E clar ca n-avem nimic in comun.

O zi buna.

Link to comment
Share on other sites

No comment. Se vede ca n-am cu cine discuta .. eu zic sa iti faci postere din pozele alea si sa ti le pui pe toti peretii ... ca sa adormi seara linistit ...

Fiecare cu sistemul lui de a gandi .. E clar ca n-avem nimic in comun.

O zi buna.

Chiar vroiam sa-mi fac o poza cu strumful asta, ma bucur ca iti place si tie.

Vii aici sa-mi aperi un posibil criminal.. kkthxbai, nu-mi pasa.

Btw, banuiesc ca familia lui are si alte lucruri de facut decat sa se uite pe forumuri, nu? Tu n-ai nimic mai bun de facut?

Link to comment
Share on other sites

Guest ruxxy_red

Voi sunteti aiurea. De ce tot spuneti ca sunt subiectiva? Am zis eu ca n-a fost vina lui?

Pur si simplu am zis ca nu e normal sa faceti publice asemenea poze.

Hai sa-ti zic o chestie .. o prietena de-a mea care nu l-a cunoscut a avut ghinionul sa se afle acolo atunci cand a avut loc accidentul .. si de atunci plange mai mereu .. pur si simplu pentru ca a vazut ceea ce a vazut. Si totusi nu e chiar copil .. are o varsta ..

Puneti asemenea poze pe un forum la care au acces multi copii .. A .. da .. "copii, va sfatuiesc sa nu va uitati" .. Spune-i unui copil "n-ai voie, nu te uita, nu face" .. in mod sigur n-o sa faca asta .. yeah, sure ..

Ma repet, n-aveti nici un drept sa spuneti ca sunt subiectiva pentru ca eu nu i-am luat apararea. Am zis si eu ca a gresit. Dar .. asa e omu' .. tre sa vada sange .. sa judece el la nesfarsit .. Numai asta va intereseaza, sa-i criticati pe altii .. V-am zis doar sa o lasati mai moale cu criticile astea dure si sa incetati sa va ganditi numai la cauze.

Poate eu nu sunt asa de stricta. Orice om are dreptul sa greseasca .. o face pe pielea lui .. Si totusi nimeni NU MERITA sa moara. Voi asa priviti lucrurile.

Chiar asa, pierd vremea .. worthless. Sunteti in ultimul hal.

Link to comment
Share on other sites

Da, sa greseasca.. o face pe pielea lui.

Stii ceva? In orash pe strada, nu ai voie sa gresesti pentru ca nu e doar pielea ta.

Ceri simpatie de la oameni care, dupa cum ai zis tu, gandesc la rece.

Copiii din ziua de azi au vazut poze mult mai insangerate prin jocuri, crede-ma ca nu se apuca ei sa planga.

Poate ai noroc si te simpatizeaza vre-un moderator si modifica postul.. desi nu vad vre-un motiv sa o faca. Pozele alea sunt bine puse sa invete minte pe toti care au de gand sa-si ia "motor" si sa zburde cu el prin oras sa intoarca gatu` femeilor.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...