Jump to content
balena

Pariuri sportive

Recommended Posts

Vreau sa stiu ce inseamna pt voi pariurile sportive ... vi se par niste jocuri de noroc ... sau mai precis ce ? ... parerea mea este una clara ... si aceea ca nu fac parte din clasa jocurilor de noroc . Tu ce crezi ?

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa stiu ce inseamna pt voi pariurile sportive ... vi se par niste jocuri de noroc ... sau mai precis ce ? ... parerea mea este una clara ... si aceea ca nu fac parte din clasa jocurilor de noroc . Tu ce crezi ?

Joc de noroc? Ce altceva ar putea fi ? E ca un fel de loto , bagi niste meciuri in loc de niste numere :) la noroc , bine , e mult mai usor la pariuri ca stii echipele bla bla bla .

Daca erai mai atent si foloseai search gaseai un topic despre "Pariuri sportive"

Link to comment
Share on other sites

E numai si numai noroc :P

presupun ca nu ai pariat in viata ta...daca ma duc in orice zi la agentia astra de la mosilor si il intreb pe mosul ala care-si petrece viata acolo, de orice meci, el iti da pronosticul corect. ca nu-i ies cateva bilete la cateve zeci, eeste din cauza surprizelor, in care nu are ce face.

Link to comment
Share on other sites

E numai si numai noroc :P

Daca cunosti echipele si evolutia lor recenta , nimeresti biletul in proportie de 90% :D

presupun ca nu ai pariat in viata ta...daca ma duc in orice zi la agentia astra de la mosilor si il intreb pe mosul ala care-si petrece viata acolo, de orice meci, el iti da pronosticul corect. ca nu-i ies cateva bilete la cateve zeci, eeste din cauza surprizelor, in care nu are ce face.

Sa imi dai si mie niste pronosticuri de ale lui :D

Link to comment
Share on other sites

presupun ca nu ai pariat in viata ta...daca ma duc in orice zi la agentia astra de la mosilor si il intreb pe mosul ala care-si petrece viata acolo, de orice meci, el iti da pronosticul corect. ca nu-i ies cateva bilete la cateve zeci, eeste din cauza surprizelor, in care nu are ce face.

si surprize is in fiecare etapa dragule ... :happy1:

da am mai vazut si yo din astia .. cand le zici de pariuri scot crucea si busuiocu la tine ... da ei joaca bingo si loto ............... Pentru ei pariurile sunt ceva "Ilegal" si "tiganesc" :|

Link to comment
Share on other sites

poi se pare ca nu prea practici :D nu te lua tu dupa procentele alea ca nu reprezinta nimic ..

de cele mai multe ori am pierdut pe meciuri din-astea "sigure" ... echipe ca si Galatasaray, Bayern, Barcelona sa ia bataie de la ultimele clasate in campionat ..sau sa faca egaluri cu echipe din-astea fantoma la ei acasa ...

Link to comment
Share on other sites

aici e problema ta, intradevar si mie mi e intampla foarte des sa ma scoata un singur meci dar acela de obicei din greseala. daca stii jucatorii accidentati, sansele la titlu si toate celelalte variabile, e imposibil sa nu iti iasa. trebuie doar sa stii cum sa pariezi

Link to comment
Share on other sites

De aia profesionisti joaca fiecare meci single . Fiecare bilet cu numa 1 meci .

Nu se pun 15 meciuri pe un bilet ca atunci e logic ca mai greu ca in 15 meciuri sa nu fie surprize .

Cuc at mai putine cu atat mai multe sanse de castig .

Link to comment
Share on other sites

De aia profesionisti joaca fiecare meci single . Fiecare bilet cu numa 1 meci .

Nu se pun 15 meciuri pe un bilet ca atunci e logic ca mai greu ca in 15 meciuri sa nu fie surprize .

Cuc at mai putine cu atat mai multe sanse de castig .

doar 1 meci pe bilet ? pai trebuie sa ai bani seriosi sa iti permiti sa joci doar 1 meci pe bilet :P

gandeste-te la un meci de ex Barcelona cu Real ... cotele sunt aprox acestea 1-2.50 x-3 2-2.50 .... pai daca pui doar meciul asta sa zicem 1 ca sa iti iasa ceva $$ ar trebui sa pariezi in jur de 50 RON ... ca altfel mergi cu 5 RON si scoti 15 RON :-|

*eram un impatimit al pariurilor acu 2-3 ani cand mergeam la ASTRA aproape in fiecare zi in care gaseam meciuri

*e clar ca la 16 meciuri ai sanse mai mici de 20-30% sa castigi insa la un nr mai mic de 6 meciuri sansele cresc considerabil

Link to comment
Share on other sites

Baieti ... nu zic la astra , pariloto , empire ..... ma refer pe internet .... profesionisti joaca toate meciurile single ... sume destul de maricele ... pun 10 $ la cota de 1.6 si daca le iese scot profit de 6$ ... nu e frumoasa viata asa ?? :)) ....

ei nu risca la multe meciuri pe bilet sau asa ... nu prea isi permit sa piarda de 10 ori sa sa castige poate 1 data ... cum fac majoritatea ( sincer sa fim , putini castiga mai des ;) ) ... pt unii poate pariurile sunt sg sursa de venit . Bafta ... pt pareri , commenturi sau orce puteti citi si blogul meu daca vreti :D :right:

Link to comment
Share on other sites

Daca cunosti echipele si evolutia lor recenta , nimeresti biletul in proportie de 90% :D

Da si pentru a castiga iti trebuie sa nimeresti biletu 100% , parerea mea ramane de noroc , indiferent cat ai cunoaste echipele sa zicem ca iei intr-o zi 1 bilet cu 4-5-6 meciuri , dau exemplu fotbal ca-i cel mai jucat ... din alea 4-5 meciuri , poate ai "norocu" sa fie o surpriza , indiferent de meci , indiferent de echipa . Mi s-a intamplat de multe ori , cand jucam la pariuri pe net , bagam cate 5-6-7 bilete pe week si pierdeam tot . E vorba de NOROC , chiar daca cunosti sporturile !

Link to comment
Share on other sites

normal jocuri de noroc iti trebuie noroc si stiinta , experinta mare si sa stii cum sa manevreti meciurile\cartile dar la loto acolo trebuie sa ai bulan haos ca sa iei ceva acolo e chiar cu DOMNU ce vrea el asa va fi daca vrea sa devi bogat devi daca nu ramai si bagi bani aiurea de aia nu prea joc la loto

Link to comment
Share on other sites

Cel mai mult la pariuri am scos pe 3 meciuri:).

1.colo-colo-nu mai stiu exact cineva(colo cota 100 aia 1.01).

2,3 meciuri care ieseau sigur gen Barca cu Sociedat.

Si mi-a iesit meciu cu cota 100,batuse colo cu 3-2:).

:D

Link to comment
Share on other sites

Norocul nu conteaza mai mult de 10-15%. Dar conteaza multi alti factori, de multe ori complet ignorati:

- vremea;

- jucatorii indisponibili;

- schimbarile din cadrul echipei;

- interesul fiecarei echipe pentru o anumita competitie;

- istoricul intalnirilor dintre echipe;

- atmosfera din vestiar (un bun exemplu este Real Madrid, cu exceptionala ei perioada in care cu greu batea pe cineva; jucatorii nu-si vorbeau, iar antrenorul se certa cam cu toata lumea)

- constanta echipelor;

- specificul fiecarui campionat (de exemplu, pariez pe meciuri din Finlanda sau Rusia numai din an in Paste, pentru ca in aceste ligi se inregistreaza rezultate cu adevarat anapoda... totusi, multi se incapataneaza sa mearga pe mana norocului).

Evident, primele priviri trebuie aruncate pe clasament si forma recenta a echipelor.

Cand vorbim despre tenis, trebuie retinut ca jucatorii mari nu merg la turneele lipsite de importanta hotarati sa le castige, ci ca sa se antreneze. De aici pot rezulta muuuulte surprize.

Cred ca n-ar strica oricarui parior sa afle cat mai multe despre cum sunt facute cotele. Ati fi surprinsi.

A, sa nu uit: fara disciplina de fier, o dati in bara mai devreme sau mai tarziu. Si spun asta din proprie experienta.

Link to comment
Share on other sites

parerea ta. nu stiu pe ce meciuri pariezi tu dar in proportie de 95% biletul iese daca joci pe principalele favorite din fiecare camoionat (inter, manchester, chelsea, roma, liverpool, barca, real etc)

da vezi sa nu . Cei care sunt atat de siguri pe ei ca pariurile sportive , sunt 90% experienta si restu noroc ...va propun ceva. Stati 10 etape sa urmariti un campionat..ca la carte , sa stiti si ce au mancat aia ...apoi incercati sa faceti un bilet cu o cota de 15-20x . Daca va iese biletu va mai dau eu juma din castig ... daca nu va iese imi dati voi mie valoarea castigului ? :D

LE : nu o luati chiar in serios :P , dar macar incercati asa cv de dragul curiozitati.

Ganditiva ca daca ce sustineti voi ar fi adevarat , loteria nationala ar fi dat faliment....si multi multi romani ar deveni miliardari in cateva saptamani .

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...