Jump to content
IceMan

Carambol si fum pe Autostrada Soarelui

Recommended Posts

Imagine IPB

Zeci de masini s-au facut praf din cauza fumuluiAccidente in lant, ieri, in miezul zilei, pe Autostrada Soarelui, unde un om a murit si alti 13 au fost raniti, dupa ce lanul de grau, balotii si miristea au luat foc, acope-rind cu fum soseaua.

Soferii aflati in tra-fic intre kilometrii 93 si 98 pe Autostrada Soarelui nu si-au putut continua drumul in siguranta pe nici una din cele doua benzi de circulatie, fumul reducand vizibilitatea aproape de zero. Zeci de masini s-au facut praf dupa ce s-au ciocnit, unele dintre ele iesind in decor. Constantin Arghir, un sofer aflat in trafic

ne-a declarat ca fumul era foarte dens si inecacios.

"Nu se poate respira si arde lanul de grau, arde cu flacara! Am vazut fumul de la Slobozia, iar silozul de la Romagro era plin de fum", ne-a declarat Arghir. Un alt martor, Tudor Marian, muncitor la intretinerea autostrazii, ne-a declarat ca fumul era foarte inecacios si ca, la ora 13.20, campul inca ardea de-o parte si de alta a caro-sabilului: "Lumea si-a abandonat masinile, oamenii au iesit la ocazie, sa poata pleca de aici".

sursa

Link to comment

am inteles k era craiovean cel care a murit :(

p.s cand intri cu 200 in noru ala de fum nu imi dau seama cum mai posti scapa fara nimic :| cik s-au izbit intr-un tir toti rand pe rand k aveau viteza si nu avut cum sa franeze asa rpd. cel care am murit a fost strivit intre masini pt k nu a mai putut iesi la timp :(

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...